Na topie

Windows 10 po ostatniej aktualizacji ma pewne problemy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Systemy operacyjne Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Użytkownicy narzekają na działanie niektórych aplikacji lub nawet niemożliwość ich uruchomienia.

Windows 10

AA

Windows 10 systematycznie otrzymuje kolejne aktualizacje. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt, że niektóre z nich nie oznaczają dla użytkowników wiele dobrego.

Najlepszym przykładem tego może być wydany ostatnio patch oznaczony jako KB3132372. Głównym celem łatki była eliminacja problemów z zabezpieczeniami Flash Player w przeglądarkach internetowych. Udało się, ale niestety w tym miejscu historia się nie kończy.

Wspomniana aktualizacja wywołuje bowiem inne kłopoty. Wielu użytkowników zauważyło problemy z uruchamianiem niektórych aplikacji, inne z kolei nie działają stabilnie. Najgorsze, że dotyczy to między innymi oprogramowania związanego z bankowością online, często wymienia się też aplikacje dedykowane drukarkom HP.

Microsoft obiecał jak najszybciej powyższe problemy rozwiązać, ale z pewnością tego typu wpadki nie poprawiają jego notowań.

Źródło: news.softpedia, valuewalk

Odsłon: 17336 Skomentuj newsa
Komentarze

31

Udostępnij
  1. tymczas_dla_TSa
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2016-01-05 19:43

    Problemy?
    Cała kompilacja 10586 to jeden problem. Nawet edytor rejestru potrafi się wieszać podczas wyszukiwania i trzeba go zamknąć na siłę.

    Ja ciągle tkwię przy 10240 i jakoś to działa, choć wcale też nie jestem jakoś zadowolony z tej całej 10tki.

    Skomentuj

    1. vitapy
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2016-01-05 20:09

      Oj czepiasz się, jak na publiczną wersję beta to i tak działa w miarę stabilnie ;) - ja po aktualizacji do 10586.17 chciałem SSD reklamować, bo ciągle miałem freeze ... cóż się dziwić, zima :D

      Skomentuj

      1. Mulciber
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2016-01-05 21:19

        Mam tak samo, teraz już wiem czego to wina...

        Skomentuj

      2. CrisPL
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2016-01-05 22:51

        Jak ktoś ma jeszcze HDD i pliki tymczasowe, czy sam swap na tymże dysku to bywa, że dysk gdy nie jest jako systemowy parkuje głowice i przez to też powstają freezy. Sam odkąd mam SSD muszę wyłączać APM by mi się nie cięło.

        Skomentuj

    2. teneo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-01-05 20:21

      10240 to była najlepsza kompilacja.

      Skomentuj

    3. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-01-06 04:07

      Co to za system, że jak anulujesz jego update ze starszej wersji to on to ignoruje i tak chce się zainstalować. Może ja nie chcę? Z kolei jeśli zechcę to za taką kasę nie mam zamiaru użerać się z różnymi irytującymi pierdołami. Siedzę na Win7 64bit i jestem zadowolony. Co z tego, że Windows mi się dłużej włącza? Mam to gdzieś. Wszystko działa i żadnych problemów nie mam. Z kolei użytkownicy win10 co chwilę na coś narzekają więc podziękuję.

      Skomentuj

      1. tymczas_dla_TSa
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-01-06 16:06

        Kompilacja 10240 jest OK. Trzeba tylko przysiąść i dostosować ją do swoich indywidualnych wymogów.


        Głównym powodem dla którego W10 gości w naszych pc jest i będzie to:

        http://pics.tinypic.pl/i/00742/m0vwrxmm3tcr.jpg

        pozdrawiam

        Skomentuj

  2. Adriian
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-01-05 20:13

    Pytanie odnośnie przesiadki 7->10.
    Jak zrobię update to mam 30 dni na powrót, po tym czasie znika z dysku plik ze starą wersją systemu i pozostaje reinstalacja, tak? Można zachować te pliki z poprzednią wersję na dłuższy czas np kilka miesięcy?

    Skomentuj

    1. filips11
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-01-05 21:39

      Z tego co pamiętam to po tych 30 dniach klucz przestaje działać na Windows 7.

      Skomentuj

      1. PawelQ
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-01-05 22:13

        Nie da się wrócić przyciskiem. Klucz nadal jest aktywny przy recovery i/lub czystej instalacji.

        Skomentuj Historia edycji

        1. sebastianzola
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-01-06 16:59

          Witam. Miałem 10 na kompie przez 3 dni i wróciłem do 7 bezproblemowo. Jest opcja w 10, że w ciągu 30 dni możesz powrócić do 7. Zauważyłem nawet, że system szybciej odpala :)

          Skomentuj

    2. kombajn
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-01-05 22:29

      Dobra rada jak chcesz win 10 zainstaluj system od nowa. Dopóki miałem zainstalowaną 10 na win 8.1 to zdarzały się ciągłe problemy z przeróżnymi sprawami. Łącznie z kompletnym wieszaniem się eksploratora plików - na dysk się nie dało wejść musiałem korzystać z total commandera żeby dostać się do plików. Odkąd postawiłem czysty system wszystko zniknęło jak ręką odjął i jak czytam takie artykuły jak ten tu to się uśmiecham bo mnie nie dotyczą. Konkretnie mam tą poprawkę i wszystko śmiga.

      Skomentuj Historia edycji

      1. HotShot97
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-01-06 02:36

        Otóż to... Nie wiem czy słusznie ale zauważyłem pewną zależność - im bardziej system "aktualizowany" do następnej postaci tym gorzej się sprawuje. Miałem dość spore problemy po przejściu z 7 na 8, dopiero czysta instalacja załatwiła sprawę. Podobnie zresztą z 8 na 8.1.. niby nic a ustabilizowało się praktycznie wszystko co nie chodziło wcześniej. Na 10 przejdę bezpośrednio z iso, bez kombinowania i bawienia się w aktualizacje. Warto poświęcić troszkę czasu na zrobienie wszystkiego od zera. Nigdy już nie zaufam takim możliwościom update sytemu.

        Skomentuj

  3. prezesPL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-01-05 20:17

    Ja musiałem zrobić reinstal systemu takie padło było nawet gry nie mogłem zainstalować

    Skomentuj

  4. BariGT
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2016-01-05 20:23

    Żurawina18 - no wypowiedz się, brakuje mi twojego marketingowego bełkotu pod tematami jak ten.

    A wy przestańcie marudzić - telemetria działa? keyloger działa?
    No właśnie - reszta będzie w SP1.

    Skomentuj

  5. beem85
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-01-05 20:31

    A ja jak chce zamknąć system to robi mi się restart. Muszę zamykać z przycisku zasilania.

    Skomentuj

  6. kropak
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-01-05 20:34

    Jednym słowem 10-ka to szajset!

    Skomentuj

  7. marcin29
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2016-01-05 20:41

    ja zkaupilem oryginala w dniu premiery i jakos do dzis nie miałem ani jednego problemu , system działa szybko i stabilnie :) na win 7 nie mam juz nawet ochoty wracac:) a CI co pisza ze win10 to szajs to nawet pewnie z nim nie mieli stycznosci :)

    Skomentuj

    1. veluk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-01-05 20:56

      Wszystko zależy od komputera, programów i użytkownika. Wiem, jak wiele problemów ludzie mieli i mają z 10-tką. Ja miałem tyle szczęścia, że jeszcze nic mi się nie zadziało (update z 7->10, nie robiłem później czystej instalacji).
      Jedyny problem mam od pewnego buildu z ikonką Chrome'a w menu start. Jest wielka i ma zawsze czarne/szare tło. Ale akurat dużo ludzi ma różne problemy z tą ikonką :/

      Skomentuj

  8. Eternal1
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2016-01-05 20:53

    Niech już niskopoziomowy Vulkan zagości na rynku, IDSoftware oraz Valve mówią o grach Vulkan-only.

    Wtedy sytuacja W10 nieco się zmieni.

    Skomentuj

  9. sn00p
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-01-05 21:27

    Ja nie miałem żadnych zastrzeżeń co do 10 jeśli chodzi o jego stabilność ale, od jakiegoś czasu robił mi się niebieski ekrany przy uruchamianiu gier i pojawiał się komunikat: Brak sygnału HDMI. W tym momencie już nie dawało się nic zrobić. Tylko reset kompa. Przeinstalowanie sterowników karty graficznej też nie dawało efektu. Nie będę jeszcze na razie instalował systemu na nowo ale, fakt że Microsoft nie był w stanie mi pomóc po przez kontakt z obsługą i przesłanie wyników diagnozy systemu troszkę mnie martwi.

    Skomentuj

  10. dezmont
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-01-05 21:40

    czemu mnie to nie dziwi

    Skomentuj

  11. Helldriver
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-01-05 21:49

    Strony z torrentami banują tych co mają w10 xDd

    Skomentuj

  12. jarekzon
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-01-05 23:29

    Nie ma dnia, żebym nie żałował, że zainstalowałem to badziewie. Działa wolniej, jest niestabilny i do d... 7-ka sprawowała mi się bardzo dobrze.

    Skomentuj

  13. Johny6
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2016-01-06 00:21

    Ja sobie dałem spokój. Nie lubię szczególnie Win8.1, ale poczułem ulgę, kiedy wróciłem do niego z dziesiątki.

    Skomentuj

  14. skyman
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-01-06 08:12

    Ja po ostatnim update nie mogłem oglądać filmów mp4 w Firefoxie, bo pomimo wcześniej zainstalowanych kodeków Windows najzwyczajniej w świecie je usunął bez mojej zgody - i co najlepsze (właściwie najgorsze), paczka z aktualizacją do Windows Media Feature Pack nie naprawiała problemu, gdyż Windows wydał nową specjalnie dla Windows 10: https://support.microsoft.com/en-us/kb/3099229 .

    Po prostu Win$hit.

    Skomentuj

  15. misiek2k
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-01-06 08:57

    U mnie wszystko pięknie działa i nie mam problemów. Działam na WIN10 prywatnie i na komputerze służbowym. Wszystko hula aż miło.

    Skomentuj

  16. Lukman
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-01-06 09:19

    Jako że nie którzy mają problem z updatem do 10 proponuje to zrobić przez program windows creation tool. Znacznie lepiej działa niżeli po przez update standardowy.

    Skomentuj

  17. fifek19
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-01-06 12:57

    Ja zainstalowałem 10-tkę po premierze, wersja x64PRO, na czysto, SSD HyperX Savage. Poprzednio używałem 8.1 x64PRO i na moim komputerze różnicy w działaniu jako takiej nie widać, ale 8.1 szybciej się uruchamiał niż 10-tka (jakieś 2 sekundy).

    Sama 10-tka ma kilka irytujących cech:
    1. żeby wyłączyć na stałe windows defender, który obciąża dysk i połączenie internetowe trzeba się na prawdę sporo nagrzebać w necie za poradnikiem na ten temat
    2. aktualizacje automatyczne też trzeba wyłączać w usługach systemu windows, bo w opcjach samych aktualizacji nie ma opcji "nie instaluj automatycznie"
    3. szukajka obok ikonki START działa co najmniej dziwnie - część aplikacji zostanie wyszukana dopiero po ich pierwszym uruchomieniu... jakiś taki laaag jest, np. Panel Sterowania znalazło mi po pierwszym reboocie po instalacji systemu

    Powyższe punkty nasuwają wniosek - Microsoft usuwa powoli możliwość rezygnacji z niektórych funkcji każdemu zwykłemu użytkownikowi. Ktoś, kto ma pojęcie o działaniu systemu sobie poradzi, ale standardowy użytkownik musi oddawać komputer w fachowe ręce do konfiguracji. System Windows 10 na zwykłych dyskach HDD 2,5 calowych w laptopach działa tragicznie (dysk ciągle coś mieli, indeksuje i ch. wie co jeszcze, mimo wyłączenia kopiowania woluminów w tle, autodefragmentacji i windows defender), dlatego odradzam go użytkownikom komputerów mobilnych. Dla tych komputerów najlepsza chyba nadal pozostanie 7-ka.

    Analogiczna sytuacja widoczna jest w systemie Windows Phone - tutaj menu ustawień jest tak skomplikowane i porozrzucane, że trzeba się dobrze namęczyć zanim się coś znajdzie. Microsoft dąży do ujednolicenia - system mobilny zrobić tak skomplikowanym jak wersja komputerowa, natomiast system komputerowy obłożyć interfejsem ze smartfonów...

    Skomentuj

  18. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-01-07 11:47

    co się dziwicie. jesteście płatnymi testerami którzy wykrywają błędy w kolejnych fixach. niestety dla was, to nie microsoft wam płaci za testowanie, ale wy płacicie microsoftowi za licencję a potem swoim czasem.

    win10 na razie nie nadaje się do użytku.
    trochę się zdziwiłem że na stronie tego artykułu jest proponowany win10 32bit. dziwię się że MS nie daje tu swobody, by user mógł sobie wybrać 32 lub 64bit. tak zrobił kiedyś z windows7 ultimate, gdzie były dostarczone 2x płyty dla dwóch architektur. czemu nie ma tego teraz? to by pozwoliło na szybszą eliminację 32 bitów.

    Skomentuj

  19. Maradek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-03-06 10:20

    Szpiegowanie,problemy z systemem itp.Ja nadal jestem na Win 7 pro 64 bit i jak na razie nie przesiadam się na 10 i być może tego nie zrobię.Nachalne aktualizacje,jakie mi MS próbuje wcisnąc,zaraz wywalam z kompa.Przynajmniej na siódemce mam kontrolę nad tym,co chcę a czego nie chcę mieć! Win 10 to moim zdaniem porażka MS.Jedynym atutem jest tylko DX12,ale...za jaką cenę?Jest wiele aspektów,które skutecznie zniechęcają do tego "systemu",z taką pompą reklamowanego.