Na topie

Windows 10 na 600 milionach urządzeń

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Ciekawostki Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Firma Microsoft pochwaliła się, że jej system operacyjny Windows 10 został już zainstalowany na ponad 600 mln urządzeń, na czele z komputerami.

Windows 10 na 600 milionach urządzeń

A A

Jak ma się Windows 10? Firma Microsoft pochwaliła się, że jej najnowszy system operacyjny jest już zainstalowany na 600 milionach urządzeń (przede wszystkim są to komputery, ale też na przykład konsole Xbox One).

W ciągu pół roku zasięg „Dziesiątki” zwiększył się o 100 milionów. Z jednej strony to bardzo dobry wynik, ale z drugiej – to wciąż daleko do miliarda, który według początkowych szacunków miał zostać osiągnięty w 2018 roku. Od jakiegoś czasu nie wierzy w to już nawet sam Microsoft.

Statystyki dostarczane przez statcounter pokazują, że nowi użytkownicy systemu Windows 10 to przede wszystkim ci, którzy dokonali aktualizacji z Windows 7. Posiadaczy urządzeń z tym ostatnim wciąż jest jednak więcej.

Windows 10 statcounter

A czy ci, którzy mają „Dziesiątkę”, chętnie ją aktualizują? Statystyki pokazują, że nie jest z tym tak najgorzej. Aktualnie co piąte urządzenie ma już zainstalowane Fall Creators Update, więcej niż trzy na pięć – Creators Update, a 13,6 proc. – Anniversary Update.

Windows 10 wersje

Na jakim etapie Wy jesteście? Macie Windows 10? A jeśli tak, to w jakiej wersji?

Źródło: ghacks, statcounter

Odsłon: 3821 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij
  1. MarTum
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2017-11-30 12:58

    W10 - Zdecydowanie najlepszy OS w historii.

    Skomentuj

    1. Blackshadow
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-11-30 13:44

      Najlepszy to może nie, ale jest coraz lepiej.

      Skomentuj

      1. mutissj
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-11-30 14:11

        Za darmo tego badziewia W10 nie chce, miałem testowałem...

        ma wadliwy i natrętny system aktualizacji, po update sterowniki sam usuwał i instalował inne, potem nie dało się ich ponownie wgrać trzeba było reinstalować je w trybie awaryjnym (DDU), też resetował sporo ustawień co wprowadziłem i od nowa wgrywał aplikacje co skasowałem

        Generalnie mogę tak się rozpisać na dwie strony, według mnie już Windows Vista był mniej problematycznym systemem.

        a teraz minusujcie za prawdę


        Skomentuj

        1. Tomasz Słowik
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-11-30 15:05

          A ja tam z niego jestem zadowolony, o ile właśnie go nie aktualizuję. Nic się nie sypie, domyślne aplikacje nie "wracają". Nadal mam dostęp do panelu sterowania po kliknięciu "Windowsa" PPM. Działa stabilnie, a jedyny problem którego nie rozwiązałem, to losowe, samoistne resetowanie tuż po wyłączeniu/uśpieniu komputera. Na Siódemce nie miałem tego problemu, a sposoby z Internetu nie pomagają. Muszę więc po prostu chwilę poczekać po wyłączeniu, by sprawdzić czy się przypadkiem nie zamierza ponownie uruchomić.

          Skomentuj

          1. marko.s
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-12-01 11:12

            Ja aktualizowałem 2 prywatne komputery z 7. Jak ktoś ma zainstalowane Comodo Internet Security to niech się nie dziwi że zostanie odcięty od internetu. Internet działa po odinstalowaniu Comodo.Nie próbowałem instalować na nowo ale wiem że wspiera 10.
            Na stacjonarce przestała działać karta telewizyjna z czym nie miała najmniejszego problemu na 7. Niby system nie zgłasza problemu z komponentem ale telewizja zawiesza się po kilku sekundach na Splasch lite oraz nawet na lekkim VLC.
            Co do płynności działania to 7 i 10 działa podobnie ale 10 ma płynne przejścia. W obu kompach są SSD.
            Miałem zainstalowaną aplikację modemu 3G Dlinka jestem na koncie administratora - przy próbie odinstalowania wychodzi komunikat zgłoś problem administratorowi. No rzesz k...a to co mam się prosić jeszcze bóg wie kogo abym mógł odinstalować to czego już nie potrzebuję na swoim prywatnym kompie.
            Na laptopie gdzie mam zainstalowane aplikacje serwisowe o dziwo nawet działają - chodziarz nic jeszcze nie flaschowałem więc nie gwarantuję czy się coś nie wysypie.

            Powiem tak - jak ktoś ma w planach reinstalację to polecam up na 10. Spisać keys i powrót do 7. Ja tak zrobię.

            W firmie w której pracuję dostałem laptopa z 10. Chciałem od razu downgrade do 7. Odmówiono mi ze względu że informatycy uzgodnili że wszystkie nowe kompy będą z 10. Fajnie bo bo nękaniu admina dostałem konto lokalnego admina.
            Gorzej z tymi którzy którzy pracują na zwykłych.
            Jeśli pracują tyko na office + inne programy typu biurowego to OK. Nie będzie dzwonienia do admina.
            Jeśli już są jakieś aplikacje serwisowe to na kompie musi być co najmniej lokalny admin.

            Skomentuj Historia edycji

  2. Rebelmind
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-11-30 13:00

    Nope, nadal Win 7 x64 SP2. Dopóki cała platforma nie wyzionie ducha, dopóty OS pozostanie BZ.

    Skomentuj

  3. Damian_jo
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-11-30 13:32

    "Firma Microsoft pochwaliła się, że jej system operacyjny Windows 10 został już zainstalowany na ponad 600 urządzeniach, na czele z komputerami." - na ponad 600 milionach urządzeń :)

    Co do samego OS'a - z XP'eka z trudem przesiadłem się na 7kę z racji przyzwyczajenia, jednak zostałem przy nim ze względu na lekkość, możliwości i rzadkość występowania blue-screenów (chyba faktycznie najlepszy system do tej pory), miałem możliwość zmiany na 8, 8.1 czy 10 ale muszę czuć różnicę i wielką potrzebę zmiany, a nie na siłę wciskane directx'y i inne pierdoły do życia mi nie potrzebne - tak, korzystałem zarówno z 8 jak i 8.1, na początku nie pasował mi brak "startu", ociężałość systemu czy te cholerne kafelki. Windows 10 jest nadal ociężałym systemem do którego bez ssd'eka nie podchodź.
    Fakt faktem - taka jest kolej rzeczy - wreszcie na 10kę lub kolejny z OSów przejdziemy - ale myślę że tak szybko jak z XP'ekiem 7ka sobie poradziła - tak szybko 10ka/następca z 7ką sobie nie poradzi.

    Skomentuj

    1. Wojciech Kulik
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-11-30 13:39

      No tak, dzięki za czujność. :)

      Skomentuj

  4. LuckyNumber8
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-30 14:00

    Używam windowsa 10 od dwóch tygodni, to szczerze mówiąc nie jestem wcale zadowolony :(. Nowy system co prawda umożliwił mi korzystać z gier pod windows 10, ale poza tym, to ani jednej zalety jeszcze nie dostrzegłem. Brak przydatnych przycisków i funkcji, które były w windows 7, a nawet wygląd nie jest już tak miły dla oka (brak tych przezroczystości okien). Mam wrażenie, że w ostatnich latach microsoft w uparty sposób zaczął zmieniać wszystko na siłę, tyczy się to tak tak windowsa, jak też konsoli xbox.

    Skomentuj

      1. LuckyNumber8
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-11-30 18:58

        Mój komentarz jak zwykle odnosił się do treści tematu, a ty znów wylewasz swoje frustracje. O ile wcześniej upodobałeś sobie tylko mnie, to jednak po ostatnich twoich komentarzach widać już, że atakujesz również inne osoby.

        W sumie to mi cię szkoda. No bo jakie trzeba mieć "szczęśliwe" życie, aby tu na necie wylewać swoje frustracie czepiając się ludzi. Jesteś idealnym przykładem na to, że edukacja mało tego, że nie pomogła, to wręcz zrobiła krzywdę wielu ludziom. Sam pieniędzy z nauki i tak nie masz (czym się akurat pochwaliłeś), a jedyne co wyniosłeś z tego wszystkiego, to przemądrzały charakter człowieka, który z uwagi na papierek ma się teraz za lepszego od innych ludzi. Ja nie będę się śmiał z żuli jak ty (czy innych biednych ludzi z gospodarstw), od których ty czujesz się lepszy z uwagi na wykształcenie. Wiele z tych biedniejszych czy gorzej wykształconych ludzi ma szczęśliwsze życie jak pewnie ty.

        Ja nie mam żadnej wątpliwości, twój pierwszy komentarz skierowany do mnie nie miał na celu zwrócenia uwagi na błędy w pisowni (gdyż wiele ludzi na benchmarku robi nawet więcej błędów, a również w tym temacie widać takie przykłady). Ja w odróżnieniu od ciebie mam sukcesy w życiu, a twój komentarz był wynikiem zazdrości i wewnętrznej frustracji, gdy zacząłeś się wyśmiewać z tego co mam. Zamiast mi zazdrościć zarobków i tych wszystkich materialnych rzeczy, to możesz się wziąć do pracy (skoro podobno jesteś taki wykształcony) i sam sobie na to zarobić. Czyżbyś nie potrafił teraz wykorzystać tych lat spędzonych na nauce aby sobie poprawić teraz komfort życia? Byłoby to smutne.

        Skomentuj

          1. LuckyNumber8
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-12-01 03:00

            Nie chce już mi się nawet komentować dalej twoich wypowiedzi. Obyś tylko kiedyś potrafił wykorzystać swoje wykształcenie (i miał dzięki niemu luksusowe życie), to może wtedy przestaniesz czepiać się ludzi.

            Skomentuj

        1. Himoto
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-11-30 23:36

          od kiedy M$ ma swojego Hindusa, od wtedy wszystkim się wali, [office 2016 miał być ostatnim, ale pod presją firm i urzędów już zapowiedzieli 2019].

          AMD pozbyło się hindusa, czekać teraz aż M$ pozbędzie się swojego :)

          Skomentuj

  5. sebmania
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-11-30 15:12

    Dysk SSD i każdy Windows jest najlepszy i najszybszy.

    Skomentuj

  6. hex3n
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-30 15:35

    Windows 10 ma już 2 lata ale komentarze tu są identyczne jak miesiąc po premierze. Rozumiem że ludziom sypie się W10 i ciągle mają problem z jakimś sterownikiem. Dzieje się tak bo większości z nas w Polsce nie stać na nowy sprzęt. Jeśli kupujemy nowy zestaw i chcemy na nim używać W7 to jest to totalny absurd. Ja mam Windows 10 od samego początku i nie narzekam. Nie wiesza się. Chodzi jak burza. Nie widzę dziś żadnej alternatywy.

    Skomentuj

    1. LuckyNumber8
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-11-30 19:28

      Dotychczas ja nie miałem żadnych problemów z wydajnością, czy sterownikami na win10. Natomiast po przesiadce z "siódemki", to niestety mam wrażenie, że względem win7 wprowadzono wiele zmian na siłę i szczerze mówiąc wcale nie jestem zadowolony z tego systemu. Te zmiany zamiast usprawnić, to pogorszyły funkcjonalność i teraz nawet sam wygląd pozostawia wiele do życzenia. Wyznaję zasadę, że gdy coś się sprawdza lub gdy jest dobre (a windows 7 był bez wątpienia dobry), to nie powinno się tego zmieniać na siłę w tak widocznym stopniu jak zrobił to microsoft.

      Dlaczego windows 10 stał się bardziej popularny od 8'ki? Być może właśnie dlatego, że 10'ka po części znowu powróciła do sprawdzonych rozwiązań z poprzednich windowsów, a windows 11 będzie już natomiast mega sukcesem, gdy już zupełnie powróci do funkcjonalności znanej z windowsa 7. Microsoft robi ostatnio kroki do tyłu, ale mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zrobi więcej kroków do przodu. O ile z windowsa XP i 7'ki byłem od początku zadowolony (później te systemy okazały się sukcesem), o tyle 10'ka jest dla mnie wprost fatalna. Gdyby nie ten przymus przesiadki na nowszy system, to wolałbym wciąż 7'kę.

      Skomentuj Historia edycji

        1. LuckyNumber8
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-12-01 02:02

          Byłem zmuszony do przesiadki na win10 (DX12 i same gry na windows'a10). Najnowsze generacje procków intela też już wymuszają przejście na windows10. Gdyby nie te rzeczy, to wciąż bym używał 7'ki, gdzie wszystko działało jak trzeba, oraz gdzie nawet wyglądało jak trzeba (win10 wygląda jak win7 w trybie awaryjnym). Bardzo dużo osób narzekało na windows'a 8, oraz wciąż dużo osób narzeka na windows'a 10, więc to nie jest tylko moja opinia.