Na topie

Windows 10 Threshold 2 trafia w ręce użytkowników

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Systemy operacyjne Tematyka: Na Topie Windows 10 Producenci: Microsoft

Mowa o być może najważniejszej do tej pory aktualizacji nowego systemu.

Windows 10 Threshold 2

AA

Windows 10 otrzymał dziś kolejną, bardzo dużą i ważną aktualizację. Kompilacja 10586 oznacza patch skrywający się pod kodową nazwą Threshold 2, o którym mówiło się od dłuższego czasu. Zmian miało być sporo i wygląda na to, że rzeczywiście można się ich spodziewać.

Microsoft w największym stopniu chwali się poprawą wydajności i stabilności działania systemu, który ładować ma się 30% szybciej niż najpopularniejszy obecnie Windows 7. W połączeniu z kilkoma nowymi rozwiązaniami dla biznesu (zwłaszcza Mobile Device Management i Azure Active Directory Join) Windows 10 ma być już kompletną platformą, na którą bez jakichkolwiek obaw mogą przesiadać się przedsiębiorcy.

Klientów indywidulanych prócz większej stabilności zainteresują zapewne drobne zmiany w interfejsie, a także podniesienie poziomu zabezpieczeń przeglądarki Edge. Doczekała się ona też funkcji, dzięki którym można uzyskać podgląd otwartych kart oraz synchronizować zakładki pomiędzy urządzeniami. Wśród aplikacji, które załapały się na poprawki wymieniono Pocztę, Kalendarz, Xbox, Sklep, OneNote, a nawet Pasjans.

Aktualizacja postępuje stopniowo. Jeśli jeszcze się u was nie pojawiła, zapewne wkrótce się to zmieni.

Źródło: blogs.windows, digitaltrends

Odsłon: 13595 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-11-12 20:22

      A gdzie były takie obietnice ? bo ja nigdzie tego nie czytałem ?

      Skomentuj

        1. czarnobrody
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2015-11-12 20:49

          Jak zwykle wykazujesz się brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem. Link który podajesz odwołuje się do słów MSI, które nie jest uprawnione do jakichkolwiek oficjalnych zapowiedzi dotyczących Wiedźmina.

          Skomentuj

        2. kitamo
          Oceń komentarz:

          6    

          Opublikowano: 2015-11-12 20:53

          A gdzie tu microsoft obiecuje jakiegos patcha ?
          Nawet twórcy W3 pisza że patch może się pojawic, ale niczego nikt nie obiecuje.

          Skomentuj Historia edycji

          1. Snack3rS7X
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2015-11-13 15:37

            A co ma do tego Microsoft? Przecież to CD Projekt RED będzie przygotowywał patcha do gry!

            Skomentuj

  1. Snack3rS7X
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-11-12 20:07

    Ale szpiegów oczywiście nie usunęli...

    Skomentuj

  2. Satanski
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-11-12 20:37

    "Samo jego ładowanie trwać ma około 30% szybciej[...]"
    Trwać może 30% _krócej_. Przebiegać może 30% szybciej.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-11-12 21:47

      Ale na ultrabookach ma to znaczenie, podobnie jak czas powrotu systemu z czasu uspienia.
      Jak będziesz pracowal i komputer przenosny bedzie twoim narzedziem pracy to docenisz to.

      Skomentuj

      1. Kershav
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2015-11-13 04:52

        Może i ma, ale windows 8 już się ładował i działał szybciej niż 7. Więc czym się chwalą na 10?

        Skomentuj

      2. Gładziu
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-11-13 11:22

        Pracuję, używam też laptopa (zastąpienie go w całości telefonem to bzdura marketingowa, głównie ze względu na ergonomię). Mało tego, robię sporo kontraktów miesięcznie. Powiedz mi, co mi zmienia odpalenie się z uśpienia 30 sekund szybciej? A nawet dwie minuty. Bo opowieści "ja pracuję a nie używam sprzętu do zabawy, więc czas pobudki ma kluczowe znaczenie" może działają na wyobraźnię dzieci, ale z rzeczywistością nie mają nic wspólnego. Ludzie się miotają czasem w robocie nie potrafiąc sobie uporządkować zadań i to zabiera im naprawdę dużo czasu, włączanie kompa to kompletny margines.

        Skomentuj

  3. Siderion
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-11-13 08:29

    Mnie zadziwia, że aby zaktualizować przeglądarkę potrzebna jest nowa kompilacja systemu.