Na topie

Wymagania sprzętowe gry FIFA 17 - silnik Frostbite daje o sobie znać?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

EA ujawniło już, jaki komputer potrzebny będzie do komfortowej zabawy z FIFA 17.

  • Wymagania sprzętowe gry FIFA 17 - silnik Frostbite daje o sobie znać?
A A

Seria FIFA przyzwyczaiła nas do tego, że kolejne jej odsłony nie są szczególnie wymagające dla komputerów. FIFA 17 to jednak przesiadka na silnik Frostbite, a ten jak wiadomo tak łaskawy dla blaszaków nie jest. Jak będzie w tym przypadku?

EA ujawniło konfiguracje sprzętowe, jakie pozwolą cieszyć się nową odsłoną piłkarskiego cyklu. Do zabawy na niższych detalach wystarczy sprzęt z procesorem pokroju Intel Core i3-2100, 8 GB pamięci RAM i kartą graficzną NVIDIA GTX 460. Odpowiednio mocniejsza powinna być jednak konfiguracja w przypadku chęci cieszenia się wyższymi ustawieniami.

Minimalna konfiguracja sprzętowa:

  • OS: Windows 7/8.1/10 (64-bit)
  • CPU: Intel Core i3-2100 3.1 GHz | AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
  • RAM: 8 GB
  • Wolne miejsce na dysku twardym: 50 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GTX 460 | AMD Radeon R7 260, DirectX: 11.0

Zalecana konfiguracja sprzętowa:

  • OS: Windows 7/8.1/10 (64-bit)
  • CPU: Intel i5-3550K 3.40 GHz | AMD FX 8150 3.6 GHz
  • RAM: 8 GB    
  • Wolne miejsce na dysku twardym: 50 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GTX 660 | AMD Radeon R9 270, DirectX: 11.0

FIFA 17 zadebiutuje 29 września. Prócz wersji PC dostępne będą także te na konsole PlayStaion 4, Xbox One, PlayStation 3 i Xbox 360. Warto zaznaczyć, że silnik Frostbite napędzać ma trzy pierwsze z wymienionych.

Niejako przy okazji zamieszczamy ostatni zwiastun gry, który skupia się na drużynie Bayernu Monachium.


Źródło: dsogaming, EA SPORTS FIFA

FIFA 17 (PC)

Cena od 126.78 do 149.90

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 14212 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij

Gry w marketplace

  1. DanyGee
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2016-08-04 10:36

    50 GB miejsca? Wow. Prawie tyle co GTAV :) Niebawem się przekonamy, czy warto.

    Skomentuj

    1. Bostonawy
      Oceń komentarz:

      20    

      Opublikowano: 2016-08-04 12:10

      Może dodali tryb kibica, bieganie na trybunach z szalikiem i questy w stylu "omiń ochroniarzy i dostań się na murawę"

      Skomentuj

  2. Melman1980
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-08-04 10:42

    No to pewnie będzie 144hz :)

    Skomentuj

  3. Palmoster
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-08-04 10:46

    minimalne wymagania DX11, a zalecane DX10?

    Skomentuj

  4. stach122
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-08-04 10:51

    50GB?! Widzę że tam będą ,,nieskompresowane formaty dźwiękowe,, (patrz titanfall) :D

    Skomentuj

    1. PL_SBX
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2016-08-04 12:27

      Te nieskompresowane audio nie jest takie złe. Ma swoje plusy takie jak np.: brak dekompresji.

      Skomentuj

  5. DanyGee
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2016-08-04 11:00

    Gameplay z E3 nie napawa szczególnym optymizmem. Widać, że animacje się powtarzają. Schemat rozgrywki na pierwszy rzut oka identyczny jak w 16ce. Grafika? Inna. Czy lepsza to z tych filmików jeszcze trudno ocenić. Na moje szykuje się kotlecik.

    Skomentuj

  6. Buuren
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-08-04 11:19

    Na wszystkich sceenach/video to gra jest dla mnie jakaś za "ciemna".

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-08-04 12:23

      Zrób jaśniej monitor ;]

      Skomentuj

    1. Adille
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-08-04 12:17

      W 2027

      Skomentuj

    2. apuk666
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-08-04 12:29

      Mówili coś, że za tydzień będą jakieś wieści. Odrobinka cierpliwości, doczekasz się.

      Skomentuj

    3. Satanski
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-08-04 14:40

      Za 2011 lat.

      Skomentuj

  7. q3aki
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-08-04 14:00

    ale te modele dziwnie sie poruszaja, czy tylko ja odnosze takie wrazenie?

    Skomentuj

    1. Himoto
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-08-04 16:01

      Bo tym modelom brak fizyki? inaczej nie da się nazwać tych niezbyt udanych animacji.

      Skomentuj

    1. guru43
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-08-05 10:51

      Serio? Piszesz do EA żeby zmniejszyli wymagania Fify?