Gry

Xbox Live wkrótce w Polsce?

opublikowano przez Jakub Kralka w dniu 2010-03-12

Najpierw Microsoft zrobił kampanię marketingową przeciwko piractwu na konsolach, potem został pokonany własną bronią - antykampanią przeciwko totalnemu ignorowaniu polskich graczy. To jeszcze nic pewnego, ale... chyba zadziałało!

Decyzja zapadła już w 2009 roku, premiera nastąpi w najbliższych miesiącach, a zapowiedź mamy usłyszeć na czerwcowych targach E3. Główną motywacją Microsoftu okazały się znakomite wyniki sprzedaży Xbox 360 w Polsce. Były ono podobno tak dobre, że pod względem prędkości rozwoju rynku zajęliśmy trzecie miejsce - po Korei Południowej i Holandii.

Co więcej, polski Xbox Live oprócz legalnego wreszcie funkcjonowania na terenie naszego kraju i akceptowania rodzimych kart płatniczych, miałby oferować usługę Video Marketplace. Podobno w tym celu już od pewnego czasu Microsoft prowadzi rozmowy z koncernami medialnymi ITI i Cyfra +.

Niestety. Informacje te to na razie nic pewnego. Polygamia próbowała je potwierdzić w rodzimym oddziale MS - bezskutecznie. "Microsoft nie komentuje plotek i spekulacji" nie znaczy jednak ani stanowczego tak, ani też nie, a biorąc pod uwagę coraz mniejszą cierpliwość graczy, rosnącą potęgę ekonomiczną Polski oraz coraz bardziej otwarty na konsole rynek... informacja zdaje się być dość prawdopodobna.

Pozostaje czekać do E3. Wreszcie!

Źródło: Polygamia

marketplace

Komentarze

14
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pożyjemy, zobaczymy...
  Zaloguj się
 • avatar
  "...rosnącą potęgę ekonomiczną Polski..."
  dobre, dobre :)
 • avatar
  "...rosnącą potęgę ekonomiczną Polski" - wraca propaganda sukcesu? Tow. Gierek wiecznie żywy!
 • avatar
  Patrze wszyscy komentuja jeden fragment:

  'rosnącą potęgę ekonomiczną Polski'

  mi tez cos tu nie pasuje xD
 • avatar
  'rosnącą potęgę ekonomiczną Polski'

  dobre, tu nawet kryzys się nie udał ;)

  http://demotywatory.pl/231598/Polska
 • avatar
  niestety nie doczekam - na dniach pozbywam się pudła M$ i przesiadam się na PS3
  Zaloguj się
 • avatar
  "...rosnącą potęgę ekonomiczną Polski..."

  xD to się uśmiałem.
 • avatar
  Mam nadzieję że to trochę przybliży premierę polskiego GfW live
 • avatar
  "... rosnącą potęgę ekonomiczną Polski ..." ?
  krzywyzielarz - ale to niestety nie jest śmieszne
 • avatar
  a mi się śmiać chce z ludzi negujących wzrost gospodarczy i zwiększającą się siłę ekonomiczną państwa polskiego.Tu nie chodzi o politykę,gdyż wszystko w tym państwie zawdzięczamy sobie, swojej pracowitości i pomysłowości. Nie wierzysz trudno. Taki nasz charakter, inni zauważają a my nie,tylko narzekamy. Jedyna rada-weź się do roboty, zmień pracę, podejmij działalność gospodarczą itp. zmień swoją sytuację ekonomiczną na lepszą a nie tylko krytykuj i narzekaj przed monitorem...czasy się zmieniły, nie ma już czy się stoi czy się leży 2000 tysiące się należy.Nikt Ci nic nie da, biernością nić nie osiągniesz.
  Zaloguj się