| 2013-05-22

Xbox One: przypuszczalna cena konsoli

Xbox One konsola cena przecieki

Jesteśmy już po oficjalnej prezentacji konsoli Xbox One. Poznaliśmy sporo informacji, ale z pewnością nie tyle, ile byśmy chcieli. Wśród owianych tajemnicą szczegółów pozostały m.in. data premiery oraz cena nowej platformy.

Microsoft zapowiedział jedynie tyle, że Xbox One zadebiutuje w sklepach pod koniec tego roku. Tyle wiedzieliśmy już jednak jeszcze przed konferencją i dlatego też informacja taka nikogo raczej nie zadowoliła.

Już chwilę po zakończeniu konferencji sklepy na całym świecie zaczęły jednak przyjmować zamówienia przedpremierowe. Część z nich podała przy tym nie tylko datę premiery, ale i cenę konsoli. Nawet jeśli informacje te nie okażą się w 100% prawdziwe, to z pewnością sugerują czego mniej więcej można się spodziewać. Tego typu przecieki sprawdzały się bowiem naprawdę bardzo często.

Jeden z brytyjskich sprzedawców zażyczył sobie za Xboxa One 399,99 funtów i dał do zrozumienia, że konsola dostępna będzie w sprzedaży od 30 listopada. Suma to spora, ale jeśli zostanie to potwierdzone przez samego producenta, to chyba szczególnie dużego zaskoczenia nie będzie.

Xbox One konsola cena oferta sklepu

Oficjalną cenę oraz datę premiery Xboxa One poznać mamy na tegorocznych targach E3. Miejmy nadzieję, że Microsoft swoimi żądaniami nie zniechęci graczy, którzy przecież gorączkowo wyczekują premiery nowej konsoli.

Źródło: cnet

Xbox One

Cena od 1999 do 1999

Zobacz wszystkie oferty

Nie przegap

Komentarze (41)

  1. Terrorek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-22 13:40

    PC Forever !

    Skomentuj

  2. Towarzysz Komisarz
    Oceń komentarz:

    -24    

    Opublikowano: 2013-05-22 14:00

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Taniej niż GTX 780, a gry będą takie same :) Już wiem co kupię - X do mnie przemawia bardziej niż PS4.

    Skomentuj

    1. szatkus
      Oceń komentarz:

      18    

      Opublikowano: 2013-05-22 14:03

      Na prezentacji to raczej oni do niego przemawali.

      Skomentuj

    2. Samarytanin
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2013-05-22 14:09

      No tak i kup sobie Xklocka, który będzie miał zarezerwowane 5GB ramu z 8 na funkcje TV, których z resztą w Polsce nie dostaniesz :)
      Czekaj, czekaj. Zapomniałem, że będziesz mógł sobie obejrzeć serial w uniwersum HALO i pogadać z konsolą.
      - Xbox włącz się!!!
      - Xbox zapal światło w kiblu!

      Skomentuj

      1. Doktorek
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2013-05-22 14:43

        Jak to typowo polska odpowiedź sam jad i opluwanie tego czego sie nie kupi bądź sie nie podoba.
        Oj Wojtku 27 lat a wypowiedzi na poziomie 15 letniego gimbusa, wiesz jest takie bardzo dobre powiedzenie " jak nie masz nic miłego do powiedzenia lepiej zamilknij"
        Wiesz żeby twoja krytyka była jakos konstruktywna to ok ale tej konsoli jak i PS4 NIE MA NA RYNKU to co chcesz oceniać .
        Mnie również sama konferencja sie nie podobała, jakaś drętwa i mało konkretów ale nie pier.....le 3po3 tak jak Ty o czymś o czym nie mam pojęcia bo i skąd, wczoraj dowiedzieliśmy się jaka będzie specyfikacja i wygląd no ale ty "praworządny" polak wiesz lepiej.
        Co do wyglądu kwestia gustu mnie akurat się podoba ładnie by mi sie z amplitunerem komponował, ale wygląd mnie rybka byle by były dobre gry ( nie nie najładniejsze po prostu dobre grafika jest na drugim miejscu przed miodnością )

        Skomentuj

        1. miedzianek
          Oceń komentarz:

          6    

          Opublikowano: 2013-05-22 15:03

          Skoro dla prawdziwego gracza wazna jest formula gry,a nie grafika-czemu nie zostac przy starej generacji(X360/PS3) i nie stworzyc na nie mase gier z gorsza grafa,ale duzo lepsza grywalnoscia:)?

          Skomentuj

          1. ptoir
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2013-05-22 15:31

            Bo konsole w końcu przestaną się sprzedawać ?

            Skomentuj

          2. azbestor
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-05-23 00:18

            To do wydawców i producentów, a nie nas.
            A na poważnie, to taka Forza 4, mimo, że lepsza od 3 nie jest ani sporo ładniejsza, ani bardziej zaawansowana.
            PS3 przy głupiej Disgaei4 (gra na spriteach i 3d tłach w końcu) się krztusi.
            Skyrim umierał na ps3. Obecne konsole są fajne, ale już są za stare i koniec.
            A 400funciaków, to tak około 500€, więc luz, bywało gorzej.

            Skomentuj

            1. Nerus
              Oceń komentarz:

              1    

              Opublikowano: 2013-05-24 00:55

              Co do Forzy się zgodzę, bardziej podoba mi się 3 niż 4 a chodzi tu os tryb driftingu z dupy wymyślony został w 4. Co do ceny to przesada, po jakiego mi funkcjonalność kina domowego telewizji itd w puszce, to jest konsola do gier a nie centrum multimedialne, jak ktoś chce sprzęt do kina domowego nie kupuje głośników logitecha tylko Boose. Za wolę nigdy ps nie lubiłem, ale w obecnej sytuacji jak bym miał kasę to bym PS4 kupił bez zastanowienia.

              Skomentuj

        2. Moggster
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-05-22 18:08

          Od razu zwyzywaj od pislamu..

          Skomentuj

        3. bar1004
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2013-05-23 22:08

          Doktorek, a jak inaczej można skomentować to co nam zaprezentował Microsoft? W ich prezentacji około 100 razy użyli słowa "Television/TV" i bawili się przeglądaniem menu przez kinecta, a pokazali tylko jedną grę (i to nawet nie grę, tylko coś w stylu "making of call of shit"). A poza tym zastosuj się do swojego cytatu - sugerowanie, że ktoś jest gimbusem, jest jak dla mnie obrazą, a więc nie mówisz nic miłego. Jak już coś piszesz to z konsekwencją!

          Skomentuj

    3. Kieresz
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2013-05-22 16:09

      "Taniej niż GTX 780, a gry będą takie same :)" taaa....kupujac 3 gry miesiecznie bedziesz na konsoli placil ~2500zł wiecej rocznie za gry ...co juz starczy na kolejnego GTX'a....

      Skomentuj

    4. aMateusz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-05-26 16:53

      Plus 250 pln za każdą grę...

      Skomentuj

  3. legtom
    Oceń komentarz:

    15    

    Opublikowano: 2013-05-22 14:14

    Jedyną rzecz jaką kupie z xbox ONE to pada pod PC bo napewno wyjdzie pod windows i z tego co widze bedzie lepiej leżał od starszej wersji.

    Skomentuj

  4. Hedrox
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2013-05-22 14:22

    XboxMagnetowid

    Skomentuj

  5. Andreneus
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2013-05-22 14:30

    dokładnie pad wyglada ciekawie, sam bym go zmacał.

    Skomentuj

  6. yamaro
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2013-05-22 14:35

    super fajnie ale cała ta imreza opierała się jedynie na... trailerach?.. rozumiem czekaja na E3 zobaczymy jakie tam "nowości" będzie dane nam zobaczyć. A reszta wypchane po brzegi możliwościami związanymi z TV.. gdzie u nas mogą być z tym duże problemy. ;).. super.. Dekoder pierwsza klasa.

    Skomentuj

    1. yamaro
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-05-22 14:36

      yhmm nie ma to jak "zobaczyć" dwa razy.. gdzie jest edycja postów ffs.

      Skomentuj

  7. piccardo
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2013-05-22 14:46

    Spoko gdyby tak 3 lata temu był taki xbox to może i bym odczuwał chociaż mała potrzebę nabycia tego co już praktycznie mam (nie liczę gier ex'ów z xklocka bo są dla mnie mierne) Mój TV też działa na gesty, słucha mnie ba nawet ma lepszą kamerkę do skypa... mój smartfon też wiele potrafi a o PC który potrafi to wszystko od lat nie wspomnę. Microsoft jak zawsze to co nie trzeba, wtedy kiedy nie potrzeba i nie w tej cenie co być powinno :D

    Skomentuj

    1. chrisu1982
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2013-05-22 15:22

      masz troche racji, ale ja np. lubie grac w FIFE, a z tego co slyszymy FIFA 14 bedzie na nowym silniku tylko na next-genach co mi po dobrej grafice i i5 kreconym na 4.5GHz jak dostane odgrzewanego kotleta na starym silniku i tylko z aktualizacja skladow :(

      Skomentuj

  8. aquadigger
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-05-22 15:00

    przypomina mi ps2 fat ;)

    Skomentuj

    1. bar1004
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-05-23 22:10

      Już PS2 FAT lepiej wyglądał (sam mam), nie był taki klockowaty, tylko miał gustowne wcięcie u dołu :D

      Skomentuj

  9. Touldie
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-05-22 15:11

    Cała prawda o next-gen TV watcher. Prezentacja możliwości:
    http://www.youtube.com/watch?v=KbWgUO-Rqcw&

    Skomentuj

  10. KamilSTI
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2013-05-22 15:16

    I tak za rok pewnie wyjdzie XboxOne Slim :)

    Skomentuj

    1. bar1004
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-05-23 22:12

      Pewnie specjalnie zrobili takiego klockowatego i grubego, żeby później zrobić slima i wszyscy się zachwycali jaki on piękny.

      Skomentuj

  11. albi37
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2013-05-22 15:23

    Dadzą sklepy ceny 400 Funtów, 500EUR, czy 600 USD. Ludzie naskładają zamówień przedpremierowych, Micro$oft sprzeda pierdylion konsol - fajny prezent na święta. A po Nowym Roku cena spadnie do $300.
    To by było coś.

    Ale to tylko sfera marzeń. Chyba kupię lepszą kartę graficzną do PC

    Skomentuj

    1. XarduneK
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2013-05-22 15:50

      Bo taka prawda... te nowe konsole to PC w małej obudowie.
      Gry może będą tańsze z tego powodu.. bo produkcja niby ma wypadać taniej.
      jakoś nigdy nie potrzebowałem konsoli starczył mi PC, a teraz to szczególnie nawet nie myślę o kupnie.


      Jest 1 plus.. może AMD zacznie coś znaczyć w grach (procki).


      P.S. Jestem ciekawe ile będą chcieli wycisnąć za to pudełko, i jak to się będzie miało do złożenia PCta o podobnych parametrach.

      Skomentuj

  12. Doktorek
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2013-05-22 15:55

    czajnick a co masz na PC gra ma DRM Steam i co nawet nie jest twoja bo Steam stwierdziło że tylko wypożyczasz grę a nie jesteś jej właścicielem i jak aktywujesz gre u nich to możesz ją wywalić do śmieci bo w razie zbanowania konta słusznie czy nie słusznie masz posprzątane, gry nie możesz sprzedać bo po aktywacji na Stema jest nic nie warta a jak opylisz konto a w Valve sie pokapują to masz zbanowane konto bo regulamin zabrania sprzedaży kont

    Skomentuj

  13. Anonim20
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2013-05-22 17:03

    ~2000 zł? Zapomniano o VAT + Podatek od nowości
    gierki pewnie ok 250-300zł
    Do tego Xbox one nie zadziała bez Kinecta (dobrze ,że wliczony w cenę chociaż jest i dorzucony do pudła)
    Brak wstecznej kompatybilności
    Haracz za uzywki
    Chcesz grać po sieci płać za zwalonego XBL Gold
    Dysk dali 500GB ale BEZ mozliwość wymiany na większy itp.
    Czyli nie opłacalny interes no chyba ,że kogoś jara Fish AI w Call of Duty

    Skomentuj

    1. Samarytanin
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-05-22 18:04

      Tu się zgodzę gdyż masz rację.

      Skomentuj

    2. olo22
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-05-26 20:40

      dokładnie zgadzam sie.robia sobie z nas jaja.syf i tyle.

      Skomentuj

  14. QaziG
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-22 18:12

    microsoft najpierw strzelił sobie w jedną stopę [windows 8] ,
    ale to za mało teraz strzela sobie w drugą stopę [xbox one]
    i już jest na kolanach ...

    Skomentuj

  15. Varso
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-22 18:39

    Większe i tańsze od ajpada = hit choinkowy 2013

    Skomentuj

  16. maker
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-22 19:40

    Nie ma co ukrywac jasno widac do czego ma sluzyc ta konsola http://www.ebaumsworld.com/video/watch/83311088/

    Skomentuj

  17. b1tzz
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-22 23:49

    TV, TV, TELEVISION, TV, TV...
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KbWgUO-Rqcw

    Skomentuj

  18. eninede
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-23 00:03

    "Jeden z brytyjskich sprzedawców zażyczył sobie za Xboxa One 399,99 funtów i dał do zrozumienia, że konsola dostępna będzie w sprzedaży od 30 listopada. Suma to spora, ale jeśli zostanie to potwierdzone przez samego producenta, to chyba szczególnie dużego zaskoczenia nie będzie.
    "
    Nie wiem czy dobrze rozumiem ... Jeśli konsola będzie kosztować 2k - to mogę być zaskoczony, ale jeśli MS to potwierdzi to już nie mam prawa?
    Tak jakoś trochę dziwnie napisane :S :) pzdr

    Skomentuj

  19. Vassago
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-23 00:47

    Z premiery nowego "dzieła" Microsoftu : "Xbox One nie będzie wymagał ciągłego połączenia z internetem, będzie jednak wymagał internetu do działania." WTF ode mnie w tym temacie, może fani lub ktoś obeznany mi to wyjaśni bo nie kumam.

    Skomentuj

  20. idoru
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-23 10:05

    Co za fala żalów? Wiadomo dla kogo są x - dla hamburgerów - bo oni kupują 3/4 sprzętu i gier na tą konsolę - wiec de facto utrzymują cała markę. O resztę - szczególnie zaś o PL i JPN MikroMiękki nie będzie się zupełnie martwił. Ważne, ze nowy NFL i COD sprzeda zie w zylionie egzemplarzy i przy okazji 2 zyliony nowych konsol. I dla takich użytkowników MS kieruje ofertę - gdzie gry są niekoniecznie najważniejszym dodatkiem.
    Nie możemy na nową konsolę patrzeć wyłącznie pod kontem growo-hardwarowym - bo zarówno XBO jak i PS4 nie będą już awangardą techniczną w stosunku do PC jak to miało miejsce dawnemi czasy ;-)
    Jednakże może, dzięki temu, że są jednak nawet jak na dzisiejsze standardy całkiem mocne - doczekamy się gier rzeczywiście next-gen - zarówno pod względem grafiki, fizyki, sterowania (integracja pada z Kinectem - to ma w niektórych przypadkach niezły potencjał - vide Steel Batalion) i gameplayu (będącego także pochodną ww. nowych możliwości).

    Ponadto dla przeciętnego konsumenta z krajów w które celuje MS to 400 funciaków to nie połowa pensji z której i tak 90% idzie na życie.
    Przeliczcie sobie - jak zarabiacie w funtach tyle co teraz w PLN to cena nie jest już tak duża ;-)

    Skomentuj

  21. Nerus
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-05-24 00:41

    Jestem posiadaczem Xboxa 1.6b oraz 360 slim, za oba zapłaciłem po 1200 z dwoma padami, a teraz mam kupić One za 2K zł no way za takie gówno na pewno nie, wole wybulić na PS4 przynajmniej zagram sobie na multi
    za free, M$ spier****j.

    Skomentuj

  22. bruno1009
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-24 21:41

    XBOX ONE jest już dostępny na niemieckiej stronie sklepu SATURN za 599 Euro, co w przeliczeniu daje ok 2400 zł

    Skomentuj

  23. olo22
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-26 20:36

    taaaaa juz lece i kupuje.skad oni takie kwoty biora?robiony w chinach podzespoły w srodku tanie wyglad syfiasty i gry po 200 zeta albo lepiej.panowie kpina.max cena u nas jaka bym dał to 1200.