Na topie

Xbox One X przetestowany - faktycznie taki mocny?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Konsole do gier

Kategoria: Gry Sprzęt do gier Konsole do gier Tematyka: Na Topie Producenci: Microsoft

Ekipa Digital Foundry sprawdziła jak prezentuje się płynność gier na Xbox One X po przeskalowaniu ich do rozdzielczości 4K. Zatem – jak?

  • Xbox One X przetestowany - faktycznie taki mocny?
A A

Microsoft zapowiedział podczas E3 swoją najnowszą konsolę do gier, czyli Xbox One X. Jej suchą specyfikację już znamy i została ona odebrana raczej pozytywnie. Jak jednak przekłada się ona na rzeczywistość? Na pełną odpowiedź przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale ekipa Digital Foundry uchyla rąbka tajemnicy.

Moc 6 teraflopów, prawdziwe 4K, płynność 60 klatek na sekundę – między innymi takimi hasłami promuje swój nowy sprzęt firma Microsoft. Ekipa Digital Foundry postanowiła sprawdzić jak te zapowiedzi mają się do faktów. Okazuje się, że rzeczywiście możliwe jest uruchomienie gier z obecnego Xboksa w rozdzielczości 4K i zwiększenie płynności animacji, ale osiągnięcie stałych 60 klatek na sekundę będzie w zasięgu nielicznych tytułów.

Autorzy testu nie zdradzają, jakie konkretnie tytuły zostały wykorzystane do sprawdzenia możliwości konsoli Xbox One X, ale najprawdopodobniej znajdują się wśród nich Forza Motorsport 7, Gears of War 4 i Star Wars Battlefront. Na poniższym wykresie możecie zobaczyć, jak po podniesieniu rozdzielczości do 4K wypada płynność w poszczególnych testowanych grach (niebieskie słupki – standardowa jakość na Xbox One, czerwone – 4K na Xbox One X):

Xbox One X benchmark
Są to kolejno nieznane z tytułów: przygodówka w otwartym świecie, gra wyścigowa,
strzelanina,gra akcji w otwartym świecie, MMO, gra sportowa lub wyścigowa,
wieloosobowa strategia, pierwszoosobowa strzelanina i gra akcji w otwartym świecie.

Wyniki te nie są do końca miarodajne, ponieważ sprawdzono jedynie płynność gier, które zostały po prostu przeskalowane do 4K. Ostatecznie więc liczba klatek na sekundę może być nieco niższa. Tak czy inaczej nie wygląda to źle.

Źródło: Digital Foundry

Odsłon: 7079 Skomentuj newsa
Komentarze

58

Udostępnij
  1. PredatorHunter
    Oceń komentarz:

    14    

    Opublikowano: 2017-07-06 14:15

    Proszę jak PS4 PRO zostało pozamiatane jakby jeszcze Microsoft ogarną temat dobrych gier na konsolkę to Soniacz mógłby się pakować i wracać do Japonii.

    Skomentuj

    1. Arek9182
      Oceń komentarz:

      -25    

      Opublikowano: 2017-07-06 14:42

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      A jakbyś ty jeszcze "ogarną" ojczysty język a mniej sie zajmował gierkami to już w ogóle klękajcie narody :D

      Skomentuj

      1. Wtyczka
        Oceń komentarz:

        12    

        Opublikowano: 2017-07-06 14:51

        Arek9182 ale masz ból dupy o tym co napisał że zwykłą literówkę facetowi wytykasz bo innych argumentów nie masz,niestety niczym nie zabłysnąłeś.

        Skomentuj

      2. IVPANVZERVI
        Oceń komentarz:

        -14    

        Opublikowano: 2017-07-06 15:29

        Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

        To taka nowa konsola, ze wsteczną kompatybilnością bez nowych gier xD

        Skomentuj

      3. Geriavit
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2017-07-06 16:04

        Taki intieligiętny, a nie wie, że zdań się nie zaczyna od "A". Nie mówię już o tym, że zwracając się do kogoś per "Ty" zapisujemy to wielką literą ale co ja się silę na tłumaczenie skoro "ty" to pewnie wiesz :)

        Skomentuj

      4. drcocaina
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-07-07 08:34

        Tobie też lekcja języka by nie zaszkodziła cytuję:
        "A jakbyś ty jeszcze "ogarną" ojczysty język a mniej sie zajmował gierkami to już w ogóle klękajcie narody" zdanie powinno wyglądać następująco:
        Jakbyś Ty jeszcze "ogarnął" ojczysty język, a mniej się zajmował graniem to już w ogóle klękajcie narody.
        Jak chcesz świecić przykładem to rób to do porządku.

        Skomentuj Historia edycji

    2. Maciej Piotrowski
      Oceń komentarz:

      -11    

      Opublikowano: 2017-07-06 15:20

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Problem jest taki że MS powiedziało wprost, że nie będzie dedykowanych gier pod X1X. A jeśli nie będzie, to wciąż mamy tu do czynienia z konsolą mid-gen. Nie spodziewałbym się więc cudów pokroju gier wzbudzających absolutną zazdrość i posiadaczy PS4 Pro i pecetowców.

      Skomentuj

      1. BariGT
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-07-06 18:10

        Ale jak widzisz po minusach ból pośladków jest o to spory. Przeciętny gimnazjalny użytkownik konsoli nie ma bladego pojęcia czym jest Tflop a tym bardziej, że tutaj nie ma nawet 30% potrzebnej mocy do wyświetlania obrazu w 4k/60. Wiadomo, można obcinać detale, perspektywę, upskalować itd ale o prawdziwym 4K mowy być nie może. Realne 1080p w 60klatkach to max obecnych konsol i pora sie z tym pogodzić.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2017-07-07 07:49

          tylko ze te minusy nie sa od posiadaczy konsol ;)

          Mysle ze w przypadku xox potwierdzi się to co wczesniej juz pisałem - 6tflop to wciąz za mało na zabawy w 4k w przypadku platformy ktora praktycznie nie bedzie posiadała exów. Troche szkoda ze MS odpuscił tą opcje i teraz wszystko powielane jest takze na PC.

          Gdyby te 6Tflop dać dla ps4pro to było by to znacznie bardziej sensowne.

          No coz, i tak licza się gry więc zobaczymy jak to wyjdzie, ale po tym co pokazało ostatnio Sony nie sadze by zainteresowanie nowym xboxem było tak ogromne jak by można sie spodziewac z punktu widzenia pecetowca.
          Spodziewam sie ceny 2199 na start.

          Skomentuj

      2. Sharimsejn
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-07-06 20:03

        "Wyniki te nie są do końca miarodajne, ponieważ sprawdzono jedynie płynność gier, które zostały po prostu przeskalowane do 4K. Ostatecznie więc liczba klatek na sekundę może być nieco niższa. Tak czy inaczej nie wygląda to źle."

        Właśnie. Wiele gier będzie upscalowanych do 4K co wcale prawdziwym 4K nie jest. Gdyby wyświetlać prawdziwą rozdzielczość to by konsole lekko mówiąc mogły zaraz puścić dymek. Chociaż obstawiam, że Star Wars może być grą, która pokaże pazury. Ostatnia część pokazała jak potrafi być ładna i zoptymalizowana. Reasumując mowa będzie o realnym 4K w może pięciu produkcjach moim zdaniem(albo i i mniej).

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-07-07 07:52

          owszem, pojawi sie kilka gier w pełnym 4k i starwars zapewne takie będzie, ale ta gra jest dosc uboga choc dobrze zaplanowane mapy i fajne detale dobrze w niej graja i nie widac tak tego na pierwszy rzut okiem.

          zeby grac natywnie w 4k i dobic do tych 60fps to na dzien dzisiejszy musisz minimum miec te 12Tflop tak więc nawe w przypadku pecetów jest to sporo poza zasięgiem i tylko nieliczne gry odpalisz w 4k bez sporego cięcia detali nawet na 1080ti

          Wiecej gier dedykowanych pod 4k w przypadku PC pojawi sie po znacznie wiekszym spopularyzowaniu monitorów 4k a na to przyjdzie nam poczekac jeszcze 3-4 lata

          Skomentuj Historia edycji

      3. Maciej Piotrowski
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-07-07 02:01

        Zachodzę w głowę czym się naraziłem na taka ilość minusów - tym że napisałem, że X1X nie będzie miał dedykowanych gier czy tym, że nie będzie cudów, które olśnią posiadaczy innych platform?:) W gruncie rzeczy napisałem pokrótce to co Chong-li.

        Bardzo chciałbym żeby X1X stał się pomostem do następnej generacji konsol, by w pewnym momencie MS stwierdziło, że jednak zacznie robić gry tylko pod X1X, ale na razie jest jak jest.

        Skomentuj

        1. Sharimsejn
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-07-07 13:07

          Od kiedy się zacząłeś przejmować minusami fanboyi z gimnazjum? :D

          Skomentuj

    3. PS4RaceMaster
      Oceń komentarz:

      -20    

      Opublikowano: 2017-07-06 15:44

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Pozamiatane hue hue z której strony ech.....

      Na xboxa x nie będzie gier na wyłączność to zapomnij o jakimś zamiataniu a po drugie M$ do tej pory nie pokazał gry która by zdeklasowała exy od Sony w kwestii oprawy itp. itp.

      Zaraz napiszesz o Forza 7 to sobie zobacz jak wygląda już GT SPORT ech.... Widzisz gdzieś jakieś zamiatanie przepaść itd...
      2 letni DriveClub prezentuję się lepiej otoczenie warunki pogodowe deszcz itp.
      M$ zostanie z ręką w nocniku bo za jakieś 3 lata wyjdzie prawdziwa generacja PS5 a po drodze do nowej generacji Sony zdeklasuję jeszcze swoimi grami na wyłączność :)
      Wystarczy że pod koniec generacji wyjdzie The Last of Us 2 i każdy zapomni że jest jakiś xbox x hyhy ;D M$ nie ma takich gier i nie będą mieli bo nie ma im kto zrobić takich.

      Co pokazał M$ czy chociaż przebił takiego Horizon ZD z PS4 PRO.
      Specjalnie dla ciebie po raz setny zrzuty z PS4 PRO w 4K z HZD

      http://imgur.com/a/OszyT

      Pokaż bałwanie z czym pozamiatał M$ dajesz...... bo jak na razie to przebił swoim marketingiem true power 4K 4K 4K.....

      Skomentuj

      1. ifeelveryblah
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-06 18:16

        Przy Red Dead Redemption 2 każda gra od Sony będzie biedna.

        Skomentuj

        1. PS4RaceMaster
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2017-07-06 18:43

          Przy The Last of Us 2 z PS4 każda gra na rynku będzie biedna :)

          Skomentuj

          1. blebleble
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-07-06 18:46

            Przestarzała grafika na przestarzałym sprzęcie.

            Skomentuj Historia edycji

  2. -AKATSUKI-
    Oceń komentarz:

    21    

    Opublikowano: 2017-07-06 14:17

    PS4 pro zamiecione pod dywan i gimbuski niech leca pograc w okrojonego uncharted'a bo konsola dostaje zadyszki nawet przy low ustawieniach haha..

    Skomentuj

    1. prime27pl
      Oceń komentarz:

      -24    

      Opublikowano: 2017-07-06 14:38

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Aleś Ty durny to śmiac sie chce :D

      Skomentuj

    2. Andriczek123
      Oceń komentarz:

      -19    

      Opublikowano: 2017-07-06 15:56

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      jesteś jakimś tam fanem Xbox?; popatrz co brak konkurencji i "zamiatanie " zrobiło na rynku procesorów... tak, że następnym razem jak będziesz myślał o zamiataniu to bierz miotłę i pomóż w domu leniu a nie pisz bzdur przed kompem ;)

      Skomentuj

    3. Hazelburn
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-07-07 02:27

      No nie!!!! jest i znawca PC z upadłej organizacji co gra na Atari 2600 w chowanego w stałych 60FPSach ;D;D;D

      Skomentuj

  3. ajwen
    Oceń komentarz:

    -11    

    Opublikowano: 2017-07-06 14:41

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Całkiem dobre wyniki ale to już niestety jest za późno.
    Znaczna większość osób kupowała konsole zgodnie z ich założeniami. Czyli jedna konsole na wiele lat , wkładasz płyte i grasz (obecnie to co się dzieje to jest nieporozumienie,na płycie gra 20gb i później pobierasz aktualizacje drugie tyle),
    jednakże z racji że obecna generacja konsol była zacofana na starcie to teraz producenci próbują dokładać mocy i wypuszczają nowe wersje , niestety to już nie przejdzie.
    Najwiekszy procentowy udział to posiadacze podstawowej pierwszej wesji PS4. Przeciętny gracz konsolowy tak naprawde nie przywiązuje dużej uwagi do grafiki czy do tego, że konsola się grzeje, działa to działa i jest dobrze. Nie pobiegną do sklepów kupić nowych mocniejszych wersji. Osoby, które pójdą do sklepów będą ułamkiem w stosunku do tych, którzy zostaną przy tym co mają. Tak samo przez to że wiekszość osób które grają w tytuły AAA są to posiadacze pierwszych wersji konsol obecnej generacji, gry dalej będą tak optymalizowane jak dotychczas. Nic na to nie poradzimy. Tak po prostu się opłaca i koniec kropka. Mimo iż developerzy będą dalej narzekać na specyfikacje sprzętową w.w wersji konsol to dalej będą robić gry tak samo. Mam nadzieje że Sony i Microsoft zrozumieją swój błąd wydawania "niedorozwiniętych" sprzętowo konsol. Raz ,że developerzy będą mieli znacznie łatwiej , dwa, że więcej zarobią jak raz zrobią porządną konsole. Nie będzie wtedy trzeba opracowywać nowych wersji jak i tworzyć nowych linii produkcyjnych. Jak trochę pomyślą będą mieli wyższe zyski , no ale to trzeba pomyśleć :) .

    Skomentuj

    1. zeniu
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-06 15:15

      "Jedna konsola na wiele lat" to było dlatego że konsole wychodziły co wiele lat. Szczególnie na Zachodzie, gdzie stać ludzi na to żeby wymieniać konsole co 3-4 lata.

      Skomentuj

      1. ifeelveryblah
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-07-06 15:25

        Ja wymieniam konsole co 5-6 miesięcy, bo czemu nie? :) Zawsze na gwarancji, nowy pad - same zalety.

        Skomentuj

    2. tomaszkarla
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-07-06 16:39

      Ja tam wybierając konsole kierowałem się grami zawsze. I tyle. Fajne gry (lub raczej exclusivy), wtedy warto kupić. Cała reszta to detale.

      Skomentuj

  4. Zapinator
    Oceń komentarz:

    14    

    Opublikowano: 2017-07-06 16:14

    PS4RaceMaster konsola ps4 pro jest dobra ma jedną grę co da się pograć jak ktoś lubi doczytujące tekstury i metalowe dinozaury GO GO POWER RANGERS!!!!

    Skomentuj

    1. PS4RaceMaster
      Oceń komentarz:

      -16    

      Opublikowano: 2017-07-06 16:35

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Minusy wam nie pomogą :)

      https://www.youtube.com/watch?v=wBWAoMoB6rM&t

      Tak jak wyżej napisałem

      Forza 7 vs DriveClub

      https://www.youtube.com/watch?v=oZmN3PCHrl8

      2 letni DC i tyle zamiatania z xboxa x :)

      Skomentuj

  5. Zapinator
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2017-07-06 16:43

    Horizon Zero Dawn najnowsze dlc tylko na ps4 pro!!!

    https://www.youtube.com/watch?v=JvXlAQQBRUQ

    Skomentuj

  6. PS4RaceMaster
    Oceń komentarz:

    -16    

    Opublikowano: 2017-07-06 17:08

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Ale leszcze na brak argumentów zostało wam tylko wciskać minusy hyhy ale ubaw mam :)

    Skomentuj

    1. hollow_
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-07-07 08:29

      Twoje argumenty:

      1 Drive Club
      2 ........
      3 ........
      4 ........
      5 ........
      6 ........
      7 ........
      8 ........
      9 ........
      10 ......

      Skomentuj

      1. PS4RaceMaster
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-07 09:17

        Już obalamy twoje argumenty hyhy.
        Dla tych co konsole dopiero kupili i na co mogą liczyć.

        1. Killzone S.F
        2. Infamous S.S
        3. Driveclub
        4. Uncharted 4
        5. Horizon Zero Dawn
        6. The Last Guardian
        7. Ratchet&Clank
        8. WipEout Omega Collection
        9. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
        10. Until Dawn
        11. Bloodborne
        Czy mam dalej pokazywać ;)
        12. UNCHARTED: The Lost Legacy
        13. Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds
        14. GT SPORT
        15. God of War
        16. Detroit: Become Human
        17. Days Gone
        18. Spider-Man
        19. Dreams
        20. Yakuza
        21. Nioh
        itd........... czy mam więcej pokazać ;)

        Szach mat :) I to tylko gry na wyłączność :)

        Skomentuj Historia edycji

        1. PS4RaceMaster
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-07-07 09:48

          Najważniejszy tytuł jeszcze The Last of Us 2 hoho :)

          Skomentuj

  7. Chong-li
    Oceń komentarz:

    14    

    Opublikowano: 2017-07-06 17:22

    PS4RaceMaster jakich ty chcesz argumentów przecież prawdą jest że konsola Ps 4 Pro jest najbardziej grywalną konsolą na rynku i ma najlepsze gry w środowisku konsol stacjonarnych i tutaj nie ma dyskusji bo to fakt.

    Ale musisz się zgodzić że bebechy xbox X są nowocześniejsze i mocniejsze niż te które siedzą w ps4 pro bo jest to nowa konsola na rok 2017 więc tutaj też nie masz co się kłócić.

    Microsoft popadła jakaś patologia bo gdyby ta nowa konsola miała jeszcze super gry które w pełni wykorzystają jej możliwości była by tak grywalna jak ps4 pro.

    W konsolach nie chodzi o grafikę tylko o to jakie gry są na nią tworzone i nikt nie zaprzecza że najlepszą konsolą do gier jest właśnie faworyzowane przez ciebie Sony bo tytuły są bardzo interesujące i przyciągają każdego gracza a na konsolach Microsoftu po prostu nie ma w co grać.

    Nie ma znaczenia że XBOX X ma super nowoczesne bebechy jak nie będzie na niej dobrych gier to poniesie taką samą porażkę jak xbox one bo gry to podstawa i serce konsoli.

    Skomentuj Historia edycji

    1. PS4RaceMaster
      Oceń komentarz:

      -14    

      Opublikowano: 2017-07-06 17:35

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Pokaż mi gdzie napisałem że xbox x jest słabszy itp.
      I po co wciskasz na siłę słowa których nigdy nie napisałem.
      Nikt nie neguje że jest mocniejszy tylko co z tej mocy jak gier brak.
      Nawet się nie zapowiada żeby xbox x zdeklasował exy od Sony bo na xboxa x nie będzie gier na wyłączność.

      Co takiego pokazał M$ chyba tylko marketing power true 4K 4K 4K.

      Co oni chcą na tej konsoli rozkręcać nawet jak będą chcieli coś rozkręcić to nie zdążą bo wyjdzie do tej pory PS5 i będzie kolejny Zonk.
      M$ jak by chciał zrobić taką grę jak Horizon ZD to by musieli taką grę robić od 4/6 lat. Takich gier jak exy od Sony nie robi się w 2 lata z taką oprawą itp.
      A tak po za tym kto im zrobi te gry i wyciśnie wszystko z tej maszynki :)

      Teraz już wiesz w czym sęk to samo tyczy się pctów i nikt nie piszę że pcty są słabsze a mocą dysponują co 5 PS4 ale co z tego jak tego nie widać :)

      Większość exów od Sony robili przed premierą PS4 a taki Horizon ZD zaczeli od 2011 robić. Jak się M$ nie ogarnie to zawsze będzie w czarnej pup......

      Mogę się założyć że już coś grzebią przy PS5 :)

      Skomentuj

      1. PS4RaceMaster
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2017-07-06 17:51

        Prawda w oczy kole :) Więcej minusów co tak słabo :) Ale mam ubaw zero argumentów tyle wam pozostało hej :)

        Skomentuj

        1. blebleble
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2017-07-06 18:50

          Ten złom w dniu premiery był przestarzały i po 3 latach musieli wydać nowy a teraz znów będą musieli wydać nowy bo Skorpio miażdży.

          hue hue hueh hue :D

          Skomentuj

      2. piotreeeek
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-07-06 22:35

        "Mogę się założyć że już coś grzebią przy PS5 :)"

        No widzisz, Sony już grzebie przy PS5 a ty dalej kisisz sie ze zwykłym PS4BiedaStation. Nawet na PS4Pro nie zdążyłes sie przesiąść. Jak tak dalej pójdzie to Sony tak załaduje cie w bolca z tymi konsolami, że zaczniesz kupować co 3ią, albo co 4ą :DDDDD

        Skomentuj

      3. Shadoky
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-07-07 08:27

        Drogi PS4RaceMaster, największy hejterze każdej innej platformy niż PS4. Przestań wychwalać sprzęt od Sony pod niebiosa bo nikt tu w kapuście nie został znaleziony i nikt Ci nie uwierzy i nie da się przekonać, że jest PS a potem długo długo nic. Odniosę się do części Twojej wypowiedzi gdzie wspomniałeś o "bezużyteczności" mocy obliczeniowej PC i ich przewagi nad Konsolami. Uwierz, że gdyby twórcy robili gry pod moc obliczeniową aktualnych PC-tów nawet na low ustawieniach byś nie pograł na konsoli. Więc skończ to Twoje porównywanie pod każdym newsem dotyczących konsoli, jaka to Twoja konsola Ps4PRO jest super, że każda inna gra jest brzydka bo U4 i Drive club jest najpiękniejszymi grami na rynku. Musisz sobie zdać sprawę, że Twórcy zmuszeni są pisać gry z myślą o konsolach bo to one zostały stworzone stricte do rozrywki ludzi którzy chcą po pracy usiąść i się odstresować i dobrze pobawić. PC maja wielozadaniowość i w tym mają ogromną przewagę nad konsolami i zawszę bedą krok do tyłu od PC technologicznie z prostego powodu. Większa swoboda sprzętowa. Nie zapominaj jeszcze przy hejtowaniu PC, że gdyby nie one nawet byś sobie nie pograł na tej Twojej cudownej konsoli, bo przypomnij mi na czym programiści piszą gry ? Przecież nie na konsoli :D

        Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-07-07 08:01

      i to jest najwiekszy moim zdaniem problem MS - odpuscili system exów i próbują połączyc dwie platformy razem - PC oraz Xbox.
      Teraz XOX ma cięzki zywot na rynku ze względu na brak dedykowanych gier nie mowiac juz o exach. Troche to dziwna polityka.
      Może MS liczy na to ze wszyscy porzuca XO i przesiądą się na nowego XOX, albo po prostu musieli dać odpowiedz na ps4pro wiec wydali szybko po prostu mocniejszą konsole.
      Szkoda tych 6Tflop bo sony w ps4pro z taką mocą dużo więcej by zrobiło.
      Posiadacze ps4 oraz ps4pro moga spać spokojnie.
      szkoda

      Skomentuj

  8. maciek46
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-06 18:29

    Pod artykułem o konsolach jak zwykle banda kretynów w komentarzach...

    Skomentuj

  9. HomeAudio
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-07-06 19:13

    Niestety ale was zmartwię - konsolę wybiera się nie dla teraflopów a dla gier które ona posiada w swojej bibliotece. Niestety oferta gier Xbox ma się nijak do oferty gier na PS4.

    Skomentuj

    1. Beatrix
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-07-06 19:39

      HomeAudio przecież to już było napisane przez innego użytkownika ty czytasz co ludzie piszą czy z automatu jak robot kalkujesz cudze wypowiedzi?

      Skomentuj

    2. ifeelveryblah
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-07-06 20:03

      Dla niektórych 2-3 dobre gry od Sony mają się nijak przy wyborze konsoli. Jak ktoś jest na przykład fanem Fify to zdecydowanie powinien wybrać Xbox One.

      Skomentuj

      1. blebleble
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-07-06 20:49

        A jak wybierze PC to co ?

        Skomentuj

  10. Michał 06
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-07-06 19:15

    Ahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhaahahahahahahhaahahahahahaahahhaahahahahahaha 2 krotny przyrost mocy Ahahahahahahaahahahahahahahaahhaahhaahahahahahahahahahahahahahhahaahahahahahahahahahahahahahahahahaha :D

    Skomentuj

  11. Dragonik
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-07-06 19:47

    Prawda jest taka, że gdyby nie gry na wyłączność na konsole to one nie miałyby racji bytu.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-07-07 07:50

      xboxone nie ma gier na wyłączność praktycznie a mimo wszystko sprzedaje się bardzo dobrze więc Twoja teoria nie ma racji bytu.

      Skomentuj

  12. panipizza
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-06 20:31

    Jakie w tych komentarzach jest bagno xDDDDD

    Skomentuj

  13. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-06 22:26

    Jaki by XOX nie był to i tak da możliwość zagrania w gry AAA w natywnym 4K w o wiele wiekszej ilości niż na PS4Pro. Bo i co tam jest w natywnym 4K...Mantis Burning Racing, Fifa i remaster buahahahahhahahah

    Skomentuj Historia edycji

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-07-06 22:49

      A ja mam to w du....., jak gra jest dobra to i w 720p zagram, Ty to tylko się podniecasz jakimiś bzdetami, bo tu trawy mniej tam więcej, bo woda zła, bo szyny złe i podwozie też było złe, weź się w końcu ogarnij.

      Skomentuj

  14. PITUCH1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-07 01:31

    A po co tyle krzyku, kto ma TV 4K w domu , lub monitor ???
    Konsolą się przejmujecie .....

    Skomentuj

    1. Hazelburn
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-07 02:17

      A kto by się przejmował :)

      Skomentuj

    2. raffal81
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-07 09:31

      Ja a co ?

      Skomentuj

      1. PITUCH1
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-12 19:03

        to gratulacje jestes w tych 3%

        Skomentuj

  15. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-07 10:28

    Wystarczy ,że MICROSOFT ogarnie kilka efektów graficznych ,które ta konsola bez problemu osiągnie ponieważ będzie obliczenia wykonywała na poziomie chipu a nie programowo i będzie dużo zrzutów ekranu dlaczego na PC nie ma takich efektów.
    Premiera tej konsoli może oznaczać nową jakość gier a nie pokazywanie statycznych obrazów w grach.Czym więcej GPU będzie wykonywał obliczeń w otoczeniu tym więcej będzie widocznych różnic między dwoma obozami GPU gdzie każdy element najlepiej jakby był z osobna liczony.
    Tylko jak tu zobaczyć różnicę w jakości obrazu gdy większość Polaków ma u Siebie FULL HD z 72% NTSC czy nawet z niższą rozdzielczością i taki później będzie się wypowiadał.
    Ciekawi Mnie tylko czy VOLTA będzie wykonywała obliczenia ze światłem oraz interakcją otoczenia już na poziomie samego CZIPU czy programowo.
    Jedno jest pewne w końcu będzie rozwój w tej dziedzinie gdzie oprócz fabuły dostanie produkt nie porównywalny graficznie.

    Skomentuj

    1. Kam9000
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-07 13:37

      Trochę się rozmarzyłeś, chyba pamiętasz jak z zasady robi się gry na obecne konsole prawda? Zawsze bierze się pod uwagę najsłabszy wspierany sprzęt, a wsparcie tego mocniejszego obecnie polega tylko na podbiciu rozdziałki ewentualnie podbicie rozdzielczości cieni, lepsza okluzja otoczenia. Rozmarzyłeś się nawet i dość sporo. Gry mają chodzić zarówno na starym xboxie jak i na nowym.

      Skomentuj

      1. PS4RaceMaster
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-07 14:02

        No właśnie w jaki sposób jak xbox x nie będzie miał gier na wyłączność :)
        Nie oczekujcie cudów he.

        Skomentuj

  16. Daro_ufo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-12 10:10

    Szczerze i otwarcie nie rozumiem wielu ludzi mówiących/piszących coś w stylu "Proszę jak PS4 PRO zostało pozamiatane...", "PS4 pro zamiecione pod dywan.." bo jak na razie konsola sprzedaje się bardzo dobrze i nie sądzę, że nagle wszyscy hurr durr sprzedadzą PS4 i wezmą Xboxa bo ma pierdyliard więcej teraflopów. I działa to również w drugą stronę PS4 nie jest lepszą konsolą i wychwalanie jej tylko za exy to trochę mało. Cały czas podtrzymuje, że KAŻDA KONSOLA MA COŚ DO ZAOFEROWANIA i pisanie, że coś zostało pozamiatane jest po prostu bezsensowne.

    Te wszystkie konsolowe wojenki wyglądają dla mnie tak:
    https://images84.fotosik.pl/690/b208e572c8597e0fgen.jpg