Na topie

Zortrax M300 Dual - (polska) drukarka 3D z podwójną ekstruzją

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Drukarki 3D

Już wkrótce w sprzedaży pojawi się Zortrax M300 Dual – udoskonalona drukarka 3D, która teraz poza dużym obszarem roboczym zaoferuje jeszcze podwójną ekstruzję.

 • Zortrax M300 Dual - (polska) drukarka 3D z podwójną ekstruzją
A A

Minęły już prawie trzy lata od prezentacji M300 – precyzyjnej drukarki 3D firmy Zortrax z Olsztyna, przeznaczonej do realizowania nieco większych projektów, wielkości kasku motocyklowego. Teraz na rynek zmierza jej ulepszona wersja z wiele mówiącym dopiskiem Dual.

Zortrax M300 Dual to duża drukarka 3D z podwójną ekstruzją. Urządzenie zostało wyposażone w ekstruder z podwójnym hotendem i dwoma nozzlami, dzięki czemu pozwala na pracę z dwoma materiałami i uzyskiwanie modeli o nietypowej geometrii. Producent podkreśla ponadto, że wykorzystanie struktur podporowych rozpuszczalnych w wodzie (LPD Plus) umożliwia tworzenie naprawdę złożonych konstrukcji.

Zortrax M300 Dual ekstruder

Nowy model oferuje nieco mniejsze, choć wciąż duże pole robocze – 265 x 265 x 300 mm. Kolejna zmiana dotyczy sensora materiału – został on tak udoskonalony, by ograniczać straty przy wydruku. Blackout Response System z kolei zapewnia podtrzymanie zasilania w przypadku awarii. 

Nabywcy mogą również liczyć na zintegrowaną kamerę pozwalającą oglądać proces drukowania na żywo, kolorowy wyświetlacz dotykowy z intuicyjnym interfejsem, możliwość wykorzystania także platform szklanych czy perforowanych, obsługę szerokiej gamy filamentów (także od zewnętrznych dostawców) oraz łączność Wi-Fi, Ethernet i USB. 

Co jeszcze warto wiedzieć? Dysza ma średnicę 0,4 mm, oferowana rozdzielczość mieści się w zakresie od 100 do 300 mikronów, precyzja wynosi 1,75 mikrona, a maksymalny pobór mocy to 400 watów. Dodajmy jeszcze, że drukarka obsługuje pliki .stl, .obj, .dxf i .3mf oraz filamenty Z-NYLON, Z-ABS, Z-ULTRAT, Z-PETG, Z-GLASS, Z-PLA, Z-ULTRAT PLUS i Z-SUPPORT PREMIUM.

„System podwójnej ekstruzji oraz duży obszar roboczy, pozwalają na wykonywanie szczegółowych i skomplikowanych wydruków o przemysłowym standardzie przy zachowaniu cech drukarki desktopowej. Naszym celem jest przeniesienie możliwości, jakie daje druk przemysłowy do mniejszych, bardziej przyjaznych dla użytkownika urządzeń. Nowy model M300 Dual to właśnie kolejny krok w tym kierunku” – skomentował Rafał Tomasiak, prezes Zortrax.

Sugerowana cena detaliczna drukarki 3D Zortrax M300 Dual wynosi 3990 euro. Jej rynkowy debiut natomiast został zaplanowany na przełom II i III kwartału bieżącego roku.

Źródło: Zortrax

Odsłon: 10593 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij

Drukarki 3D w marketplace

 1. piccardo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-09 18:40

  Bardziej czekam na drukarki w dużym rozmiarze DLP z lampami UV, tanie i dobre...

  Skomentuj

  1. kitamo
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-05-10 16:40

   no to długo poczekasz a mozliwe ze poczekasz na następny rozwoj tej technologii.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!