Karty graficzne

Solidna propozycja

opublikowano przez Maciej Słaboszewski w dniu 2017-04-30

Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition

Wydajność

Jak wszystkie karty oparte na układzie GTX 1080 Ti tak i model od Gigabyte oferuje absolutnie najwyższą wydajność jeśli mowa konsumenckim rynku kart graficznych. Różnice pomiędzy poszczególnymi kartami poszczególnych producentów sprowadzają się w zasadzie do nieco wyższego taktowania rdzenia i pamięci.

Model Xtreme Edition zapewnia komfortową zabawę w prawie wszystkich tytułach przy maksymalnym poziomie detali i to zazwyczaj w rozdzielczości 4K. I choć nie zawsze bedzie to stałe 60 kl/s, to nadal trduno w tym aspekcie być z czegokolwiek niezadowolonym.

Opłacalność

Trudno mówić o opłacalności w przypadku topowego sprzętu i to w każdej kategorii. Obecnie cena kart na układzie GTX 1080 Ti nieco już się unormowała i refencyjne konstrukcje można już kupić za około 3200 zł. Jednak na najlepsze modele autorskie trzeba już wysupłać w okolicach 3400 - 3800 zł i na tyle też został wyceniony bohater dzisiejszego testu.

Dla kogo

Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition to model przeznaczony dla entuzjastów z zasobnym portfelem, którzy chcą grać w najnowsze gry w najwyższych ustawieniach, a i często w rozdzielczości 4K. W takim przypadku cena nie ma większego znaczenia liczy się wydajność i kultura pracy. W obu kategoriach karta Gigabyte nie ma się czego wstydzić.

Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition

Ostateczenie testowany model oceniamy wysoko z uwagi na bardzo wydajny i cichy system chłodzenia, rozsądnie ustawione zegary bazowe oraz 4-letnią gwarancję producenta (3 lata standardowo, dodatkowy rok po rejestracji online). Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami autorskimi (z topowych serii) GTX 1080 Ti są naprawdę niewielkie, a więc ostatecznie tak naprawdę zdecydują prywatne preferencje.

Ocena końcowa

 • bezkonkurencyjna wydajność
 • wydajny i cichy system chłodzenia
 • 4-letnia gwarancja producenta

 • zajmuje praktycznie 3-sloty w obudowie

Super produkt! Super wydajność 3D Super jakość

marketplace

Komentarze

16
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Test bez sensu. 4790k do 1080 Ti pasuje jak świni siodło :P

  https://www.youtube.com/watch?v=wbqZ0Hn4k38

  Trzeba dużo szybszego proca do takiej karty jak widać na filmiku w kilku miejscach karta się nudzi bo procek nie wyrabia.
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Zgadza ten procek jeszcze starczy na długo...
 • avatar
  Nigdy więcej karty z 3 wiatrakami. Mam 1070 od Gigabite z windforce 3x, głośne to strasznie przy obciążeniu (zrozumiałem co tak hałasowało, gdy wymieniłem chłodzenie na wodne ze standardowego dla procesora).
  Następnym razem czas na 2 większe wiatraki.

  Odnośnie chłodzenia przy 3 wiatrakach - przy 100% obciążeniu i OC automatyczny rdzenia temperatury mieszczą się w okolicach 70-73'C dla zainteresowanych :) Więc pod tym względem nie jest źle.

  Powie tylko mi ktoś czemu producenci podają np. standardowa prędkość rdzenia ileś, prędkość "u mnie" (tego producenta) np. 1800MHz, a karta sama się kręci automatycznie do 1950MHz (bez dodatkowego oprogramowania)? Czy to jest jakaś minimalna wartość OC jaką karta robi ?
  Pozdrawiam
  Zaloguj się
 • avatar
  Jest blad w tabelce z OC.
  W auto : Nominalne taktowanie 1607(1772 - 1860)/11232 MHz
  wiatrak 100% : Nominalne taktowanie 1480(1580)/11000 MHz

  sensu w tym nie ma.
  Zaloguj się