IQOS 3 - nowa wersja podgrzewacza do tytoniu Gadżety

IQOS 3 - nowa wersja podgrzewacza do tytoniu

opublikowano przez w dniu 2019-01-18

Noworoczne postanowienia już spisane? Zapewne popularną pozycją na liście jest rzucenie palenia. Jeśli masz z tym problem może warto zainteresować się nowymi technologiami - trzecia wersja podgrzewacza tytoniu IQOS jest już dostępna!

Artykuł zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich, ale i tym warto przypomnieć, że wszystkie wyroby tytoniowe - włączając w to podgrzewacze tytoniu - szkodzą zdrowiu i są uzależniające. Na łamach benchmark.pl przedstawiamy wam nowości technologiczne z różnych dziedzin, a takim właśnie przykładem jest IQOS - urządzenie dla palaczy, które ma zastąpić tradycyjne papierosy. Benchmark w żaden sposób nie namawia do korzystania z urządzenia IQOS, jedynie przedstawia nowe rozwiązania.

Jest to już trzecia wersja podgrzewacza do tytoniu IQOS , a mieliśmy już okazję poznać w akcji dwie poprzednie:

Czym w ogóle są podgrzewacze tytoniu? To urządzenia które można umiejscowić pomiędzy tradycyjnymi papierosami, a e-papierosami wykorzystującymi płyny (liquidy). Wykorzystują one tytoń, ale nie jest on spalany, a jedynie podgrzewany, przez co solidnie ogranicza się ilość rakotwórczych substancji. Wytwarzają one więc nie tylko mniej szkodliwych od zwykłych papierosów, ale i są też po prostu mniej... śmierdzące, bowiem woń papierosowego dymu czy wręcz niedopałków jest dla wielu osób nie do zniesienia.

IQOS 3 i pudełko

Producent twierdzi, że nowy IQOS 3 jest szybszy, trwalszy i bardziej zaawansowany. Udoskonalono jego funkcjonalność i można go personalizować. Przyjrzyjmy mu się więc bliżej.

Nowy IQOS 3

IQOS 3 - co nowego?

  • ładowanie przez USB typu C
  • zmodyfikowana, lepsza w obsłudze obudowa
  • skrócony czas ładowania
  • większa żywotność baterii
  • możliwość personalizacji
  • dwie wersje - IQOS 3 i IQOS 3 Multi

IQOS 3 - podgrzewacz

Na pierwszy rzut oka urządzenie w wersji 3 wygląda niemal identycznie jak wersja 2.4 i składa się z przenośnej ładowarki i samego podgrzewacza (zaznaczmy, że mówimy o wersji IQOS 3, a nie 3 Multi). Urządzenie jest nieco mniejsze od wersji 2.4 - zmniejszono szerokość i wysokość, jedynie grubość zwiększyła się około 1 mm.

IQOS 3 - USB typu C

Szybko jednak wychodzą na jaw bardziej istotne różnice. IQOSa 3 ładujemy już przez gniazdko USB typu C, a nie micro USB. Oczywiście zasilacz dołączony jest do zestawu, ale nic nie stoi na przeszkodzie by wykorzystać ładowarki od nowoczesnych telefonów, gdzie spotkamy już właśnie USB typu C. Ładowarkę otwiera się z boku, a nie z góry. Dzięki blokadzie magnetycznej łatwo wsunąć podgrzewacz do środka i nie lękać się o wypadnięcie. Nowa obudowa zapewnia również lepszą odpornośc na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne (system IQOS ProtectPlus). Jest też nowa wersja czyścika.

IQOS 3 - ładowarka i podgrzewacz

Przyśpieszono czas ładowania podgrzewacza - o ile wersja 2.4 potrzebowała na to 4 minut i 10 sekund, to wersja 3 ładuje podgrzewacz w 3 minuty i 30 sekund. Pojemność akumulatora pozostała ta sama (2900 mAh), ale jego żywotność wynosi teraz ponad 14 tysięcy cykli ładowania, podczas gdy w wersji 2.4 było to zaledwie ponad 7 tysięcy cykli.

No i  na koniec - otrzymujemy dwie wersje IQOS 3. Pierwszą klasyczną, którą właśnie opisujemy oraz model 3 Multi.

IQOS 3 Multi

Model 3 Multi jest jeszcze mniejszy (szerokość 25 mm, wysokość: 119 mm i grubość 15 mm) i łączy w sobie akumulator i podrzewacz. W odróżnieniu od dwuczęściowego systemu IQOS 3 (i poprzednich wersji) jest to urządzenie jednoczęściowe. Bateria wystarcza jedynie na 10 cykli podgrzewania, ale za to można to robić raz za razem, bez przerwy na ładowanie.

Ewolucja, nie rewolucja

Mamy więc do czynienia z solidną ewolucją - urządzenie zostało ulepszone, ale nie znajdziemy tu żadnych całkowicie nowych rozwiązań. Producent zadbał też o doznania... czysto estetyczne. Udostępnia on bowiem kilkanaście nakładek (na ładowarkę) i nasadek (na podgrzewacz) w różnych kolorach. Do wyboru między innymi... ciepła biel, aksamitna szarość, gwiezdny błękit i olśniewające złoto ;-) Producent oferuje też sporo dodatków jak stacje ładujące, uchwyty samochodowe, czy ceramiczne pojemniki.

Na koniec przypomnijmy, że redakcja benchmark jedynie przedstawia nowe rozwiązania i w żaden sposób nie namawia do korzystania z podgrzewaczy tytoniu. Pamiętajmy, że producent wprowadził urządzenie jako alternatywę dla tradycyjnych papierosów, a nie sposób na całkowite rzucenie palenia, chociaż oczywiście może ono nas wspomóc w tym procesie.

marketplace

Komentarze

1
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Skoro na banchmark.pl pojawiają się newsy o podgrzewaczach do tytoniu, w dodatku tylko jednego producenta (przypadek?) to dlaczego nie pojawiają się newsy o papierosach elektronicznych które jakby nie patrzeć mają więcej wspólnego z szeroko pojętym sprzętem elektronicznym niż podgrzewacze?