Na topie

Jaki telewizor do konsoli?

Autor:
Tomasz Chmielewski

więcej artykułów ze strefy:
RTV

Kategoria: Sprzęt do gier RTV Telewizory Tematyka: Jaki TV Najlepsze produkty

Nie wiesz jaki telewizor kupić do konsoli? Zastanawiasz się, który z modeli ekranów 4K będzie najlepiej pasował do Twojego Xboksa, czy PS4? Jeśli tak, dobrze trafiłeś.

 • Jaki telewizor do konsoli? | zdjęcie 1
Ocena redakcji

5

super

 

A A

Niezależnie od tego, czy mamy konsolę, czy też komputer, przy wyborze odpowiedniego modelu telewizora na czoło wysuwa się jedno kryterium: opóźnienie sygnału. To właśnie ten parametr, którego wartość regularnie mierzymy dla naszych Czytelników już od kilku lat, ma istotny i bez wątpienia największy wpływ na komfort grania. Jeżeli zastanawiacie się, który telewizor kupić do konsoli, przeczytajcie nasz najnowszy poradnik, w którym znajdziecie zestawienie 5 polecanych telewizorów 4K HDR.

Wszystko wskazuje, że w roku modelowym 2018 z punktu widzenia graczy w telewizorach nastąpi mała rewolucja. Popularność konsol rośnie z roku na rok, a coraz więcej serwisów publikuje recenzje i rankingi przydatności tych telewizorów pod względem grywalności. W związku z tym od kilku lat producenci przykładają coraz większą wagę do takich funkcji i parametrów jak opóźnienie sygnału (input lag), specjalny tryb „HDR Gra”, czy możliwość precyzyjnej kontroli przez użytkownika ostrości i płynności ruchu w trybie gry. Zwłaszcza to ostatnie rozwiązanie jest obiecujące, a jego debiut miał miejsce w tegorocznych telewizorach marki Samsung. Oczywiście najważniejszym parametrem nadal pozostaje input lag i to właśnie on stanowił główne kryterium, na podstawie którego wybraliśmy polecane telewizory do poniższego rankingu.

Zapraszamy zatem do lektury naszego zestawienia telewizorów do konsol. W rankingu poniżej znajdziecie modele z ekranami o przekątnych 43, 49, 55 i 65 cali oraz w cenie od dwóch do pięciu tysięcy złotych.

Ponadto, ranking telewizorów z najniższym input lagiem znajdziecie w artykule Input lag w TV dla graczy.

Z kolei wcześniejszy opublikowaliśmy artykuł poświęcony polecanym telewizorom do gier.

Jaki telewizor do konsoli?

 

LG 65UJ7507 - dobry telewizor do konsoli

Dlaczego nasze zestawienie polecanych telewizorów do konsoli otwiera LG 65UJ7505, a nie inny model? Powód jest prosty: rewelacyjnie niski input lag. Z wynikiem 10,5 ms model ten jest absolutnym rekordzistą i liderem rankingu btelewizorów do gier. Dzięki wybitnie niskiemu opóźnieniu sygnału telewizorowi temu można wybaczyć, że jego matryca jest tylko klasy 60Hz, czy typu RGBW, ale przecież w telewizorze do gier nie chodzi raczej o wierność odwzorowania kolorystycznych niuansów. Ktoś mógłby powiedzieć, że 65-calowy ekran do grania na konsoli to przesada, ale dane statystyczne pokazują, że graczy, dla których 55 cali to zbyt mało jest ... coraz więcej. Oprócz input laga, niepodważalnym atutem LG 65UJ7505 są też głośniki dostrojone przez specjalistów ze znanej firmy Harman Kardon ‒ wiadomo, że bez dobrego dźwięku nie ma ekscytującego grania.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
65 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu
LED
Technologia 3D
brak
Złącza
słuchawkowe, ethernet LAN, composite (CVBS), component, 4x HDMI, Common Interface, 2x USB 2.0, S/PDIF
Tuner TV
analogowy, DVB-C, DVB-S, DVB-T (MPEG4), DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

60%

Ocena benchmark.pl

Panasonic TX-49EX633 ‒ dobry TV do Xbox One

Gdy mamy do wydania do 2500 złotych, a rozmiar ekranu nie może przekraczać 50 cali, niezłym wyborem może być Panasonic 49EX633. Wyposażony w wyświetlacz LCD typu IPS 49EX633 jest naprawdę udanym telewizorem 4K. Z punktu widzenia jakości obrazu, jego główną zaletą jest bardzo dobra reprodukcja kolorów i to już w ustawieniach fabrycznych trybu „prawdziwe kino” ‒ wiele droższych telewizorów konkurencji nie może się pod tym względem z nim równać. Jeśli chodzi o współpracę z konsolą, to w roku 2017 Panasonic za punkt honoru wziął sobie poprawę, tj. skrócenie, czasu opóźnienia sygnału na złączu HDMI. Osiągnięty przez 49EX633 wynik na poziomie 16,8 ms jest bardzo dobry, a jeśli uwzględnimy przy tym dobrą renomę, jaką cieszą się produkty tej marki, okaże się, że Panasonic 49EX633 jest interesującą propozycją dla konsolowych graczy.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
49 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu
LED
Technologia 3D
brak
Złącza
ethernet LAN, composite (CVBS), component, 3x HDMI, Common Interface, 1x USB 2.0, 1x USB 3.0, S/PDIF
Tuner TV
analogowy, DVB-C, DVB-T (MPEG4), DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

60%

Ocena benchmark.pl

Samsung 49MU7002 - polecany telewizor do grania na konsoli

Choć jest dostępny z 60-hercowym ekranem o tej samej przekątnej co Panasonic 49EX633, a także podobnym do niego input lagiem (18,5 ms w 49MU7002 w porównaniu do 16,8 ms w 49EX633) oraz cenie zbliżonej do japońskiego rywala, Samsung 49MU7002 jest diametralnie różnym telewizorem i na trzech ww. aspektach podobieństwa w zasadzie się kończą. Po pierwsze, Samsung ma matrycę nie typu IPS, lecz VA, a więc o wyższym kontraście ‒ świetny powód do zakupu jeżeli planujemy telewizor wykorzystywać w domowym kinie. Po drugie, 49MU7002 ma szerszą paletę barw od japońskiego rywala, co oznacza możliwość wyświetlania w grach i filmach bardziej nasyconych i atrakcyjnych kolorów. Po trzecie, ma na wyposażeniu moduł One Connect, który bardzo ułatwia podłączanie do telewizora urządzeń peryferyjnych. Po czwarte, 49MU7002 pracuje pod kontrolą znakomitego systemu Tizen ‒ najszybszego i najbardziej przyjaznego użytkownikowi system operacyjnego dla telewizorów. Jak widać, 49-calowy Samsung ma się czym pochwalić.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
49 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu
LED
Technologia 3D
brak
Złącza
ethernet LAN, 4x HDMI, 3x USB, Common Interface, S/PDIF
Tuner TV
analogowy, DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

70%

Ocena benchmark.pl

Samsung 55NU8042 - znakomity telewizor do PS4 Pro

55NU8042 (i jego handlowy wariant 55NU8002) jest następcą ubiegłorocznego modelu 55MU8002, a także 55MU7002, który był polecenia godnym telewizorem ze średniej półki. Podobnie jak w poprzedniku, mamy tu wysokonkontrastowy wyświetlacz LCD typu VA klasy 120Hz, szeroką paletę barw i HDR o ponadprzeciętnej jasności. Nie zabrakło świetnych funkcji multimedialnych i szybkiego systemu operacyjnego (czytaj: Tizena). Miłośników kina domowego ucieszą diametralnie inne od poprzednika, zdecydowanie mniej ingerujące w filmowy oryginał algorytmy lokalnego wygaszania. Z kolei konsolowców ‒ jeszcze niższy input lag: zaledwie 13,6 ms. Warto też wspomnieć o funkcji „Gra Motion Plus”, która pozwala regulować ostrość i płynność ruchu w grach przy zachowaniu niskiego opóźnienia ‒ tego nie miały modele z roku 2017. W sumie, Samsung 55NU8042 jest godnym polecenia telewizorem 4K HDR 120Hz dla bardziej wymagających graczy i najbardziej zaawansowanym ekranem w niniejszym rankingu TOP5.

Dla zainteresowanych:  dostępny w sklepach grupy Metro model 55NU8042 różni się od 55NU8002 nieco większą liczbą stref analizy obrazu, bardziej luksusowym, tj. metalowym, a nie plastikowym pilotem oraz innym kolorem ramki ekranowej. Pozostałe funkcje i parametry techniczne są identyczne.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
55 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3240x2160 px
Podświetlanie ekranu
LED
Technologia 3D
brak
Złącza
słuchawkowe, ethernet LAN, 4x HDMI, 2x USB, Common Interface, S/PDIF
Tuner TV
analogowy, DVB-C, DVB-S, DVB-T (MPEG4), DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

80%

Ocena benchmark.pl

Sony 43XF8505 - dobry telewizor do konsoli

Jeżeli nie mamy miejsca na telewizor o przekątnej 49/50, 55 czy 65 cali (a takie polecaliśmy powyżej), należy zastanowić się nad ekranem o 40- lub 43-calowym. Na rynku nie brakuje udanych modeli o takich przekątnych, czego przykładem jest tegoroczny Sony 43XF8505. Wyposażono go, najprawdopodobniej, w matrycę typu IPS klasy 120Hz, co oznacza dobre odwzorowanie barw pod kątem i ponadprzeciętną ostrość obrazów ruchomych. Do tego dochodzi szeroka paleta barw (Triluminos), wysoka jakość toru wizji (w tym bardzo dobre skalowanie do 4K), obsługa wielu formatów wideo oraz fabrycznie zainstalowany system Android 7. Pierwsze pomiary wskazują na input lag rzędu 18-20 ms, co jest bardzo dobrym wynikiem. Nie trzeba dodawać, że rozdzielczość 4K na tak małym ekranie daje bardzo gęsty i przyjemny w odbiorze obraz. Na koniec warto zaznaczyć, że model ten jest dostępny w wieli wariantach handlowych, jak XF8577, XF8588, XF8596, czy XF8599.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
43 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu
LED
Technologia 3D
brak
Złącza
słuchawkowe, ethernet LAN, composite (CVBS), component, 4x HDMI, 3x USB, Common Interface, S/PDIF
Tuner TV
analogowy, DVB-C, DVB-S, DVB-T (MPEG4), DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

74%

Ocena benchmark.pl

Zobacz inne artykuły z cyklu Jaki TV wybrać:

Odsłon: 16888 Skomentuj artykuł
Komentarze

12

Udostępnij

RTV w marketplace

  1. sebmys
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-06-11 12:26

   Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
   PS4 Pro również wyświetla treści w 4K.
   Tak samo jak XBox One X większość dostępnych tytułów dostępny jest tylko w 1080p (FullHD).
   Zarówno do Xbox jaki PS4 im lepszy TV tym lepiej.
   Wielkość należy dobrać indywidualnie i w miarę zasobu portfela. Nie każdy lubi siedzieć z nosem w ekranie, tylko 2-3m dalej wygodnie na kanapie. Najlepszym obecnie kompromisem ceny do jakości proponuję Samsung, LG. Odradzam każdemu Mante bo to koszmar i badziew nie TV.

   PS
   Przy zakupie TV modeli z 2016/2017 warto sprawdzić czy wszystkie porty HDMI są wersji 2.0. Często trafiają się modele, które obsługują tylko jeden port HDMI 2.0, co w efekcie na pozostałych portach uzyskamy obraz 4K, ale bez HDR.

   Skomentuj

  2. sebmys
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-06-11 12:26

   Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
   PS4 Pro również wyświetla treści w 4K.
   Tak samo jak XBox One X większość dostępnych tytułów dostępny jest tylko w 1080p (FullHD).
   Zarówno do Xbox jaki PS4 im lepszy TV tym lepiej.
   Wielkość należy dobrać indywidualnie i w miarę zasobu portfela. Nie każdy lubi siedzieć z nosem w ekranie, tylko 2-3m dalej wygodnie na kanapie. Najlepszym obecnie kompromisem ceny do jakości proponuję Samsung, LG. Odradzam każdemu Mante bo to koszmar i badziew nie TV.

   PS
   Przy zakupie TV modeli z 2016/2017 warto sprawdzić czy wszystkie porty HDMI są wersji 2.0. Często trafiają się modele, które obsługują tylko jeden port HDMI 2.0, co w efekcie na pozostałych portach uzyskamy obraz 4K, ale bez HDR.

   Skomentuj

   1. sebmys
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-06-11 14:35

    Uncharted 4 lub podobne też wyświetla Ci w FullHD?

    Skomentuj

  3. darek79r19
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-06-15 15:16

   Do PS4 PRO tylko ekran 4K. Ta konsola wyświetla obraz albo w 4K albo w FHD, wszystkie pośrednie rozdzielczości są odpowiednio skalowane do tych dwóch. Nie słuchajcie pseudofachowców i ich bzdur o 2K, bo będziecie mieć tylko FHD.

   Skomentuj

 1. benutzer
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-06-10 22:46

  Ja bym się spytał co proponuje Kamil Grosicki :)

  Skomentuj

  1. davidoff
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-06-11 07:34

   Kamil zaproponuje rodzinną firme MANTA za 65 cali 2400zł.... :0)

   Skomentuj

 2. zielony888
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-06-19 20:31

  Ja z tego co obserwuję widzę, że można w zasadzie olać szukanie najlepszego input laga, bo absolutna większość telewizorów ma ten parametr dopracowany na wysokim poziomie i takie dane rzędu 60 ms już się w nowych telewizorach nie zdarzają. Można skupić się na innych zaletach. Ja bardzo lubię Androida i Ambilight to wiadomo co wybiorę. Ktoś chce mieć extra zakrzywiony ekran to też wiadomo, która marka itd.

  Skomentuj

 3. osolinski
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-06-20 10:07

  Ja bardziej bym patrzył na jakość obrazu i czy telewizor jest smart, bo to tez ułatwia życie. Co do zaproponowanych przez autora modeli, dorzuciłbym tutaj jeszcze jeden model od Samsunga, a mianowicie Samsung UE55MU8002. Sam taki posiadam i przy PS4 świetnie się sprawdza. I chyba lepiej się prezentuje. Ale to już kwestia gustu.

  Skomentuj

 4. TR0CKY
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-06-21 16:18

  Według mnie istotne jest przede wszystkim by dobrze się grało, a nie co oferuje telewizor. No okej, jeśli dodatko może robić za centrum rozrywki, to dlaczego nie. Z tego co się orientuje, to te nowe Samsungi mają już chyba dostęp do Netflixa i YouTube'a. Więc w sumie to może nie byłby taki zły wybór

  Skomentuj

 5. eco28
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-06-22 01:08

  Dleczego nie OLED? Idealny do gier. Zerowy ghosting, matryce 120Hz, świetny HDR. LG (jakiś rok temu?) wypusciło nawet OLEDa FullHD dla tych, którzy uważaja 4K za zbędny bajer, a ceny oscylują już poniżej 6tys PLN. Jak się gra szczególnie wieczorami, przy przyciemnionym świetle to OLED miażdży cycki. LCDki wypadają przy nim.... jak dawne CRT przy obecnych LCDkach :)

  Skomentuj Historia edycji

 6. fransisso
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-06-22 11:12

  Patrząc na to co zaproponowałeś i na to propozycje autora, to nie widzę zbytniej różnicy w wyposażeniu. Bardziej cena. Za ten od autora, to tak jak jest napisane obok, około 5 tys. A ten Samsung UE55MU8002. Znalazłem na matrix media za około 4400. No bądźmy szczerzy, mieć zaoszczędzone 600 zł, to jednak jest różnica. Będzie na kilka gier do PS4 :P

  Skomentuj

 7. killerski123
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-06-30 19:01

  kumpel ma lg oled55 cali i ps4. oba z media ekspert, bo tak miu poleciła obsługa i rzeczywiście super się zgrywa. obraz rewelka. fajnie wpaść pograć

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!