Gry na 2 osoby na jednym komputerze Gry komputerowe

Gry na 2 osoby na jednym komputerze

opublikowano przez Marcin Jaskólski w dniu 2019-08-15

Z zazdrością patrzysz na konsolowców grającym we dwóch przed TV? Niepotrzebnie. Oto lista najlepszych gier na komputery PC z trybem lokalnej kooperacji (co-op) i PvP (Player vs Player)! Oto nasz ranking gier na dwie osoby.

Szukacie najlepszych gier kooperacyjnych? Gry na dwie osoby na jednym komputerze nieodmiennie cieszą się dużą popularnością. Sieciowy multiplayer to fajna sprawa, ale powiedzmy sobie szczerze - nie ma to jak kanapowa kooperacja... czy też rywalizacja. Pierwsze co się nasuwa jeśli chodzi o gry dla dwóch osób na jednej maszynie są oczywiście konsole, ale i na komputery PC nie brakuje podobnych produkcji. Skoro już jesteśmy w temacie gier, to może zainteresuje was, czym różnią się mobilne wersje gier od tych znanych z dużych platform, czyli PC i konsol?

Jeśli jednak jesteś zdeklarowanym konsolowcem możesz zobaczyć nasze zestawienia polecanych gier dla Xbox One oraz Playstation 4. A jeśli chcesz pograć sam, zobacz najlepsze gry na PC. Do niektórych gier warto zaopatrzyć się w dobry pad do PC.

Najlepsze gry do lokalnej kooperacji i versus

Aby nie być gołosłownym prezentujemy listę najlepszych gier na 2 osoby. Uwaga - zestawienie obejmuje jedynie gry, w które co najmniej dwóch graczy może grać równocześnie na jednym ekranie na jednym komputerze - w kooperacji (tzw. gry coop) lub przeciwko sobie (Player vs Player). Dlatego też nie ma tu tzw. produkcji hotseat, gdzie jedna osoba działa, a druga czeka na swoją kolej (czyli np. Worms, czy Heroes of Might & Magic).

Nasza lista najlepszych gier kooperacyjnych jest wciąż aktualizowana - tym razem w zestawieniu znalazła się również Helldivers: New Hell, The Escapists, Overcooked i Stick Fight The Game.

Szukacie najlepszych gier do kanapowej kooperacji i rywalizacji? Oto nasze propozycje.

Badland

Sympatyczne latające stworki muszą przebrnąć przez masę poziomów, a po drodze czekają liczne przeszkody. Można grać wspólnie, nawet do czterech osób na raz.

BattleBlock Theater

To zakręcona platformówka twórców Castle Crashers (o której za chwilę). Pomimo niepozornego wyglądu bardzo łatwo w nią wsiąknąć - zwłaszcza w trybie kooperacji.

Bomber Barn

Bomber Barn to nic innego jak kolejna wariacja na temat niezapomnianego Bombermana. Może właśnie ta wersja przypadnie wam do gustu? Dostępne jest darmowe demo, więc można śmiało ją wypróbować.

Brawlhalla

Zręcznościowe pojedynki na cztery osoby w komiksowej oprawie graficznej. Żeby nie było zbyt prosto, bohaterowie mogą w czasie walki zgarniać zróżnicowaną broń. Fun, fun, fun!

Broforce

Czyli Rambo, Blade, Commando i... McGyver. Legendarni bohaterowie filmów (i seriali) akcji wymiatają w tej pikselowatej platformówce. Nie lubicie oprawy retro? Dajcie tej grze szansę, nie będziecie zawiedzeni!

Castle Crashers

Komiksowi rycerze w akcji! Frajda z rozgrywki na kilka osób jest potężna, a oprawa graficzna przyciągnie zwłaszcza młodszych graczy.

(The) Cave

Wyjątkowa produkcja twórcy legendarnej Monkey Island. Możemy wcielać się w zróżnicowane postacie i wspólnie rozwiązywać zagadki. Nie zapomniano o interesującej i zabawnej fabule.

Cuphead

Zręcznościowa platformówka w stylu naprawdę starych bajek Disneya cieszyła się (i cieszy nadal) dużym zainteresowaniem. We dwójkę rozgrywka zdecydowanie nabiera rumieńców.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie!