Komentarze

 • Jak pobrać Windows 10 w pliku ISO? Łatwy sposób

  Ocena komentarza: 4
  A czy autor tego poradnika sprawdzał o ile różnią się ISO tak ściągnięte vs ISO stworzone przez MediaCrationTool? Podpowiem - jest prawie 1GB różnicy na korzyść MediaCreationTool. Z tego powodu nie widzę sensu, aby używać opisywanej tutaj metody…

  16

 • Mocne uderzenie AMD - heavymetalowa zapowiedź 2. generacji Ryzen Threadripper

  Ocena komentarza: 4
  Prawda, ja dotąd nie widziałem stacji roboczej, na której pracownik miałby odpalony w danym momencie tylko 1 program.

  Sam w pracy mam odpalonych 3 instancji Visual Studio, 1 instancję SQL Server, kilkadziesiąt kart w różnych przeglądarkach jednocześnie i jeszcze w tle czasem wirtualną maszynę.

  Że tak powiem - g... mnie interesuje kilka procent szybszy wątek w CPU, gdyż nic mi on nie da, mnie interesuje jak najwięcej tych wątków, aby kompilacja w jednym Visualu nie przerywała mi pracy instancji bazy danych lub nie powodowała, że kursor myszy zacznie się przycinać, bo na 4 wątkach w CPU tak niestety jest :(

  32

 • Niemieccy badacze złamali zabezpieczenie SEV z procesorów AMD Epyc i Ryzen PRO [AKT.]

  Ocena komentarza: 11
  Taki jest problem z usyskaniem praw administratora, że nigt normalny na hoście wirtualnych maszyn nie da Ci uprawnień administratora - nie będzie żadnego klikania "TAK" itp.

  Pomyliły Ci się stacje robocze i serwery z komputerem domowym, gdzie nawet tych technologii opisanych tutaj nie ma :P

  30

 • Dalszy ciąg problemów Intela - wykryto osiem nowych luk Spectre (w tym cztery krytyczne) [AKT.]

  Ocena komentarza: 12
  Żadna firma, oprócz Intela, nie przechowuje w buforach BTB spłaszczonych adresów. A to jest główna przyczyna, czemu na Intelu da się kraść dane za pomocą Spectre, a na AMD nie:P
  Podatność Spectre to jedynie możliwość wymuszenia Out OF ORder execution i tyle. To, czy można za jej pomocą kraść dane to inna para kaloszy i na Intelu jak najbardziej się da, a na AMD nie za bardzo z faktu, iż AMD nie przechowuje spłaszczonych adresów branchy w buforach BTB.

  59

 • Dalszy ciąg problemów Intela - wykryto osiem nowych luk Spectre (w tym cztery krytyczne) [AKT.]

  Ocena komentarza: 11
  Jest za to w pamięci klucz szyfrujący umożliwiający rozszyfrowanie kanału SSL, kradzież sesji i wstrzyknięcie kodu :P

  59

 • Intel ma pomysł na wyszukiwanie wirusów za pomocą... grafiki (i ta funkcja już działa!)

  Ocena komentarza: 2
  Ostatnimi czasy słowa Intel i bezpieczeństwo to oksymorony. No, ale plus że się starają coś w tym temacie robić.

  11

 • AMD wprowadza poprawki przed atakiem Spectre

  Ocena komentarza: 8
  Fakt, spadki do 40% na Intelu to faktycznie błąd pomiarowy:
  https://youtu.be/JbhKUjPRk5Q?t=659
  Intel ma aktywne 2 zabezpieczenia - jedno przed meltdown, drugie przed Spectre. Na AMD aktywne będzie tylko 1 zabezpieczenie, które działa całkowicie inaczej niż na Intelu - Retpoliny są dostępne w pełni tylko na Linuxa I wymagają rekompilacji kodu. To, co jest w aktualizxacjach mikrokodu I OS to nie retpoliny, dlatego narzut tych łat na Intelu jest znacznie wyższy, gdyż procesory Intela oparte na Hasswell i wyżej okazują się "odporne" na mechanizm Retpoline, co oznacza, że nie za bardzo on chroni przed Spectre - źródło: https://arstechnica.com/gadgets/2018/01/heres-how-and-why-the-spectre-and-meltdown-patches-will-hurt-performance/

  9

 • Wykryto 13 poważnych luk w procesorach AMD - afera szyta grubymi nićmi

  Ocena komentarza: 4
  Akurat to co napisałeś pokazuje, że masz zerowe pojęcie :P
  Poczytaj sobie co potrafią takie funkcje Windows API jak:
  OpenProcess, CreateRemoteThread, VirtualProtectEx, WriteProcessMemory, ReadProcessMemory
  NAstępnie jak zobaczysz, że użyte z kodu uruchomionego z prawami administracyjnymi mogą sobie robić co chcą z dowolnym procesem, to wyjdzie jak śmieszne rzeczy piszesz :D I to mogą robić to na każdym procesorze, nie tylko AMD :D
  Dodatkowo podpisany sterownik trzeba mieć, czyli otrzymujesz wstęp do kernela! A stamtąd, to już możesz bezpośrednio rezać po sprzęcie, procesach, systemie, I co tam jeszcze zapragniesz na Intelu, AMD czy czymkolwiek innym.
  Specjalista się znalazł od siedmiu boleści :P

  109

 • Płyty główne H370, B360 i H310 zbliżają się coraz większymi krokami

  Ocena komentarza: -2
  Pokaż choć jeden test, gdzie tandem i3 8100 + GT1030 jest dużo szybszy od tandemu APU + GT1030 (gdyż ceny tych tandemów są prawie identyczne). I zdefiniuj przy tym od razu co oznacza według Ciebie dużo szybszy.

  W APU bez GT1030 można sobie nawet pograć w Wiedźmina 3 komfortowo w 720p lub 900p. W i3 bez GT1030 sobie co najwyżej pograsz w pasjansa.

  12

 • BLIK rośnie - rekordowe wyniki za „przełomowy rok” 2017

  Ocena komentarza: 1
  Akurat jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to ten system jest w porównaniu z każdym innym znacznie bezpieczniejszy.
  W internecie płacę tylko w ten sposób. Na pewno przesyłanie informacji o karcie kredytowej/płatniczej lub logowanie się do portalu banku gdy nie wiesz, czy nie masz jakiegoś wirusa, to proszenie się o problemy.
  A tutaj prechwycenie transakcji jest w praktyce prawie niemożliwe.

  6

 • Ataki Meltdown i Spectre - co powinni wiedzieć użytkownicy Linuxa Ubuntu?

  Ocena komentarza: 0
  Do redakcji: skoro tak ochoczo piszecie, że na Spectre podatne są w takim samym stopniu wszystkie procesory, co oczywiście jest bzdurą, to przeczytajcie sobie techniczny opis z tego artykułu z Ars Technica (sekcja "Zen Escapes (again)"): arstechnica.com/gadgets/2018/01/heres-how-and-why-the-spectre-and-meltdown-patches-will-hurt-performance/

  Może w końcu przestaniecie stawiać na równi podatność Spectre w AMD vs inne procesory innych firm. W szczególności przetłumaczcie sobie ten cytat z tego artyułu: "Zen's branch predictor, however, is a bit different. AMD says that its predictor always uses the full address of the branch; there's no flattening of multiple branch addresses onto one entry in the BTB".
  Nadal myślicie, że podatności są takie same?

  8

 • Wszystko co wiemy o nowej generacji procesorów AMD Ryzen 2000 i płytach 400

  Ocena komentarza: 8
  Może i masz rację, że pojawią się 10nm. Problem w tym, że ten 10nm wydajnościowo dopiero w 2 refreshu będzie tak samo dobry, jak obecne procesory według informacji dostępnych dla inwestorów.
  Cóż, przynajmniej próbowałeś przytrollować...

  14

 • CEO Intela sprzedał swoje akcje przed aferą z bezpieczeństwem procesorów - przypadek?

  Ocena komentarza: -1
  @aemus, to może w ogóle nic nigdy nie mówmy, bo teoretycznie za 2 tygodnie, 2 miesiące lub 20 lat może się coś tam okazać innego. Na dzień dzisiejszy AMD w standardowej konfiguracji systemu jest w pełni bezpieczne i tyle. A to co będzie, to wróżenie z fusów.
  Zresztą, w przypadku Ryzenów PRO i EPYC'ów u AMD jest sprzętowe szyfrowanie, więc nawet jak problem o amplitudzie podobnej do meltdown kiedyś tam się ujawni, to sobie włączysz szyfrowanie pamięci i będziesz miał kłopot z głowy.

  23

 • Intel Core i3-8130U - nadchodzi nowy procesor dla tańszych laptopów

  Ocena komentarza: 3
  Według mnie ostatnie kilka miesięcy było lipnym okresem na kupno laptopów, gdyż w najbliższym czasie na tym rynku będzie mała rewolucja - zarówno ze względu na czerwony i niebieski obóz.

  2

 • Intel Core i7-8709G w bazie 3DMark - procesor Intela i grafika AMD Vega M

  Ocena komentarza: 6
  Wydaje mi się, że jest to celowa I długoterminowa inwestycja/taktyka AMD polegająca na tym, aby GPU AMD drastycznie zwiększyło Market Share. Dzięki temu producenci gier zamiast skupiać się głównie nad nVidią z przymusu de facto zaczną optymalizować również pod architekturę GCN oraz przyszłościowe API typu DX12, Vulcan, itp - ze względu na szybko rosnący Market Share właśnie.
  A wtedy bez żadnych dodatkowych umów z producentami (czyt. straconymi pieniędzmi) karty AMD zaczną wygrywać z zielonymi dzięki tym optymalizacjom I cały proces zwiększania Market Share jeszcze bardziej nabierze tempa.

  18

 • APU Bristol Ridge - krok przed Raven Ridge

  Ocena komentarza: 0
  Bzdura Samba. JA w roku 2011 kupiłęm sobie Phenom II X6 do 4 letniej płyty z roku 2007 (jako wymiana Athlon64 3800+). Wszystko chodziło, wszystkie najnowsze karty graficzne mogłem sobie do płyty wkładać. Jedyne co w niej brakowało wtedy, to USB30, ale urządzeń tego typu było niewiele, a kontroler USB.30 zawsze można było sobie dokupić.

  Upgrade kompa kosztował mnie wtedy niecałe 500zł, a uzyskiwałem wydajność kilka razy szybszą niż wcześniej.

  Poza tym śmieszne jest to Twoje porównywanie PCIe 4.0 vs PCIe 3.0 do portu AGP. Port AGP nie był kompatybilny z PCIe, a kolejne rewizje PCIe są ze sobą kompatybilne, więc problemu nie ma :P

  19

 • Radeon RX Vega 64 - zamieszanie z cenami karty [AKT.]

  Ocena komentarza: 3
  No to żeś teraz poleciał z tymi cenami absurdalnymi.
  R7 1700 (1400zł) po podkręceniu ma wydajność prawie taką jak 6900k (4000zł). R7 1800x (2200zł) ma właściwie taką samą jak 6900k (4000zł).
  No faktycznie - absurd cenowy, ale ze strony Intela a nie AMD.

  83

 • Intel Core X - znamy specyfikację i datę premiery wydajniejszych modeli

  Ocena komentarza: 5
  Patrzę, że najgorętsze modele mają premierę w pobliżu początku okresu grzewczego - Intel wie co robi :)

  12

 • AMD Ryzen Pro - premiera biznesowych procesorów

  Ocena komentarza: 4
  Tak - wbudowany dedykowany kontroler ARM z tego co pamiętam. Było opisywane przy EPYC'ach.

  14

 • Procesory Intel Skylake i Kaby Lake mają problem z obsługą HT

  Ocena komentarza: 2
  Kurczę, lepiej bym tego nie ujął :)

  41

 • Procesory Intel Skylake i Kaby Lake mają problem z obsługą HT

  Ocena komentarza: 3
  Widzisz,
  zapewne wynika to z faktu, że masa ludzi dotąd twierdziła, że błędy to tylko w AMD, a Intel bierzesz, kupujesz, wkładasz i działa... Jak widać średnio on taki bezproblemowy i wcale nie zawsze działa.
  Problem teraz z Intelem jest taki, że wygląda to tak, jakby uczył się wtop wprost od AMD - grzeje się, ciągnie więcej prądu, wypuszcza wadliwe procesory. Natomiast ze strony AMD wygląda to tak, jakby odrobili lekcję ze swoich wtop i pokazali, że nie trzeba mieć miliardów zysku na kwartał, aby wydać dobry produkt, a przynajmniej nie gorszy niż taki gigant.

  41

 • AGESA 1.0.0.6 - nadchodzi kolejna poprawka dla procesorów Ryzen

  Ocena komentarza: 3
  A beta testerzy Kaby Lake dotąd nie otrzymali i nie otrzymają, gdyż rozgrzewanie się procków Kaby Lake to według Intela feature :)

  20

 • AGESA 1.0.0.6 - nadchodzi kolejna poprawka dla procesorów Ryzen

  Ocena komentarza: 1
  Co Ty chłopie gadasz, że Intel jest mniej problemowy. Jako admin miałem do czynienia zarówno z AMD jak i Intelem i powiem Ci, że bynajmniej ani jedna ani druga firma nie wypada lepiej - pod względem problemów są prawie identyczne.
  Zapomniałeś już może o roku 2011 i chipsetach do SandyBridge, które Intel skopał i jakoś nie specjalnie chciał wymieniać?
  A teraz ich flagowy i7 7700k się sam z siebie rozgrzewa do 100 stopni, a Intel mówi, że wsio jest ok, gitara - AMD przynajmmniej poprawia swoje błędy, a Intel mówi na swoje, że to feature :D
  Intel niby chłodniejszy? Owszem, ostatnimi laty tak zanim pojawił się Ryży, ale pamiętasz może P4 lub Penitum D? Grzały się jak piekarniki gazowe, więc nie ściemniaj tutaj ludziom, że Intel taki bezproblemowy, bo to g. prawda jest.

  20