Galaxy Tab 10.1 został oficjalnie zapowiedziany przez Samsunga podczas targów Mobile World Congress w zeszłym miesiącu. Od tego czasu producent nie był zbyt wylewny na temat nowej generacji swojego tabletu. W międzyczasie pojawiły się informacje o kolejnych tabletach z serii Galaxy, ale w końcu Samsung przypomniał sobie, że jeszcze nie pokazał na dobre swojego flagowego produktu. Niespełna 12 minutowy filmik pokazuje możliwości tego 10 calowego urządzenia.
Trzeba przyznać że prezentacja robi wrażenie. Wszystko działa bardzo szybko, płynnie i bez jakichkolwiek zacięć. Liczba i różnorodność funkcji przyprawia o zawrót głowy, z wyszukiwaniem skanowanych przedmiotów na czele. Jednak Samsung ciągle milczy na temat oficjalnej ceny i daty premiery.
W sprawie przewidywanej ceny urządzenia na początku marca (po premierze iPada 2) wypowiedział się wiceprezes mobilnego oddziału Samsunga, Lee Don-joo. Wówczas wydawało się, że firma zdecydowała się przemyśleć sprawę ceny swojego tabletu w stosunku do urządzenia Apple, którego cena pozostanie identyczna jak pierwszego iPada. W najtańszej wersji iPad 2 kosztować ma 499 dolarów. Wydawałoby się że Samsung w końcu zrozumiał, że nikt nie wygra walki ze Stevem Jobsem wymachując droższymi tabletami.
Niestety była to jednak jedynie szybka reakcja na prezentacje iPada 2. Kilka dni później Samsung ogłosił, że nie zamierza się przystosowywać ceną do iPada 2. Co to oznacza? Że według wszelkich dostępnych (niepotwierdzonych) informacji Galaxy Tab 10.1 na starcie kosztować będzie 1000 dolarów.
Źródło: HotHardware