Internet

92% Polaków będzie korzystać z mobilnego internetu

z dnia
Karolina | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Karolina
30 komentarzy Dyskutuj z nami

Analiza na 2020 rok

Cały świat coraz chętniej korzysta z nowych technologii. Mobilność urządzeń i dostępność internetu wspomaga rozwój rynku. Analitycy snują prognozy na temat tego jak wiele osób i w jakim stopniu wykorzystywać będzie sieć w roku 2020. Raport objął także Polskę.

W badaniu przeprowadzonym przez firmę telekomunikacyjną Nokia Siemens Networks porównano dane z ubiegłego roku z przewidywaniami na przyszłość. Jeśli wierzyć spekulacjom, w przeciągu dziesięciu lat tylko 8% Polaków nie będzie korzystało z mobilnego internetu. Obecnie liczba użytkowników takiego rozwiązania wynosi 8,8 mln, natomiast w 2020 roku ma wzrosnąć aż do 35 mln.

Internet Polska

Znaczący skok przewidziano także przy ilości pobieranych i wysyłanych danych. Przeciętny mieszkaniec naszego kraju ma ściągać w przyszłości ponad 6 GB danych, w porównaniu do 122 MB obecnie. Natomiast możliwa wartość przesłanych informacji to 232 petabajty - obecnie jest to zaledwie 0,12 PB.

Czy podane informacje wydają się przesadzone? Fińskie NSN z jednym z centrów badawczo-rozwojowych we Wrocławiu zdaje się być pewne swoich prognoz. Stawiają na to, że młode pokolenie będzie częściej korzystało ze zdobywających coraz większą popularność zaawansowanych urządzeń mobilnych.


Więcej aktualności na temat internetu:

Źródło: PAP

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Michur
  Ja obecnie nie wyobrażam już sobie telefonu bez neta.
 • avatar
  m4rcin
  "Przeciętny mieszkaniec naszego kraju ma ściągać w przyszłości ponad 6 GB danych, w porównaniu do 122 MB obecnie."
  To są dane na dzień, czy miesiąc?
 • avatar
  Coyot
  Z tymi limitami danych , taaaaaaaaaaaaaaa
 • avatar
  Q'bot
  A ja mam neta w smartphonie, a korzystam z niego raz na kilka miesięcy, bo mi baterii szkoda wyładowywać...
 • avatar
  Wasek
  122mb? No chyba w ciągu godziny.. Wejście na YouTube i obejrzenie jednego pliku w HD 720p to już jest to wasze 122mb a gdzie reszta?
 • avatar
  y0da92
  Przy obecnych stawkach za mobilny net wcale mnie to nie dziwi, że ludzie oszczędzają.
  Sam mam w smartfonie (z którego właśnie piszę) kartę do neta i 2GB miesięcznie nie starcza- mimo yt w dość marnej jakości, a nie mam Androida- gdybym miał, to pewnie by szło jeszcze więcej.
 • avatar
  RPRT07
  Jak dalej będą tak zacofane łącza internetowe stacjonarne jak obecne to też przejdę na bezprzewodówkę. Dostawcy mają w dupie osoby mieszkające w domach jednorodzinnych, interesują ich tylko mieszczanie z bloków.
 • avatar
  peacemaker
  coś w tym jest sam używam smartfona i nie wyobrażam sobie, już życia bez niego internet jest mi bardzo potrzebny odbieranie mailów sprawdzenie forum uczelni wiadomości etc.
 • avatar
  DiaBloss
  Ja tam nie potrzebuje smartfona wszystko na Pececie :)
 • avatar
  Zwierzak
  Znaczący skok przewidziano także przy ilości pobieranych i wysyłanych danych. Przeciętny mieszkaniec naszego kraju ma ściągać w przyszłości ponad 6 GB danych, w porównaniu do 122 MB obecnie.

  To jest transfer dzienny, miesięczny, roczny ? Autor mógłby przeczytać to co napisał/tłumaczył zanim opublikował.
 • avatar
  taz80
  12 lat temu zakładałem sdi jako trzeci w tej małym grajdołku miasteczku , sąsiedzi a po co ci to 50 metrów kopania kabla od de mnie do sąsiada , gry sieciowe itp wypas jak ta lala , czułem się jak pionier w krajence , kiedyś żyło się bez neta dziś nie da rady komputer bez neta laptop bez internetu mobilnego względnie telefon absolutna norma
 • avatar
  Stjepan666
  W telefonie mam namiastkę neta, ma 3 lata już :), net mam w piecu i lapku i starczy. BTW pierwszy stały net miałem w 2004 roku całe 64kb/s :D
 • avatar
  taz80
  no ja byłem gość bo sdi miało przerażającą moc 128 kb/s , w 5 minut się mp3 ciągało film kazą albo emulem tydzień