Baterie

ADATA prezentuje powerbank z technologią Quick Charge 3.0

przeczytasz w 1 min.

ADATA A10050QC pozwala naładować typowy smartfon z ekranem o przekątnej 5 cali od zera do 80% w zaledwie 30 minut.

Firma ADATA wprowadziła do oferty powerbank A10050QC, który wyposażono w funkcję szybkiego ładowania Quick Charge 3.0 oraz nowoczesny port USB typu C. Całość zamknięto w obudowie z galwanizowanego aluminium.

ADATA A10050QC wykorzystuje technologię Qualcomm Quick Charge 3.0, która jest 40% wydajniejsza od rozwiązania poprzedniej generacji. Dzięki temu umożliwia ładowanie urządzeń do 4 razy szybciej. Typowy smartfon z ekranem o przekątnej 5 cali może zostać naładowany od zera do 80% w zaledwie 30 minut. Dodatkowo powerbank obsługuje technologię INOV (Intelligent Negotiation of Optimum Voltage), która odpowiada za automatyczne regulowanie wyjściowego napięcia ładowania w zakresie od 5 do 12 V.

ADATA A10050QC powerbank

Akumulatory o całkowitej pojemności 10050 mAh zostały zamknięte w obudowie, wykonanej z galwanizowanego aluminium. Wbudowane porty – jeden klasyczny, a drugi USB typu C, umożliwiają jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń. Łączne natężenie prądu ładowania to aż 4,6 A (pierwszy maksymalnie 3 A, a drugi maksymalnie 2,5 A), natomiast całkowita moc to 23 W. Powerbank może w tym samym czasie zasilać podłączone urządzenia i ładować swoje akumulatory.

ADATA A10050QC powerbank

Za bezpieczeństwo użytkowania ADATA A10050QC odpowiada 6 systemów – ochrona przed przeładowaniem i całkowitym rozładowaniem, zabezpieczenie przed zwarciem lub przegrzaniem oraz odporność na przepięcia i zbyt duży prąd ładowania. Gwarantują one długą żywotność banku energii. Do informowania o poziomie naładowania służą cztery diody LED umieszczone na bocznej krawędzi.

Powerbank A10050QC występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – niebieskiej oraz szarej. Urządzenie pojawi się na naszym rynku jeszcze w tym miesiącu, a jego sugerowana cena to 139 złotych.

Źródło: ADATA

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mat9v
  1
  Wszyscy pojemność podają w mAh, to bez sensu bo nie odzwierciedla w jakikolwiek sposób ilości energii w baterii jeśli nie podaje się napięcia. Pojemność powinna być podawana w Wh (watogodzinach). Mam nadzieję na test tego powerbanku a w szczególności czy jest w stanie oddawać stałe 18W jak w standardzie oraz jaki jest stosunek energii włożonej w ładowanie do tej jaką bateria oddała, w watogodzinach jak testery podają. Słabe powerbanki potrafią zużyć 50-60Wh po to by do telefonu oddać 30Wh.
  • avatar
   Balrogos
   0
   A czy takie szybkie ladowanie nie zuzywa szybciej baterii?
   • avatar
    kokosnh
    0
    "Łączne natężenie prądu ładowania to aż 4,6 A, natomiast całkowita moc to 23 W. "
    powiedzcie prawdę, jedno złącze ma 3,6 A ( 18W ), a drugie 1A ( 5W )

    "Qualcomm Quick Charge 3.0, która jest 40% wydajniejsza od rozwiązania poprzedniej generacji. Dzięki temu umożliwia ładowanie urządzeń do 4 razy szybciej."
    Trochę się liczby nie zgadzają