Systemy operacyjne

Aktualizacja Visty do Windows 7. Kto za to zapłaci?

przeczytasz w 1 min.

Nieoficjalnie, jak donosi IDG, operacja przejścia z systemu Windows Vista do Windows 7 w ramach programu Windows Upgrade Option, może okazać się płatna. Przypomnijmy, że na początku miało być inaczej...

Sprzedawcy będą musieli zapłacić Microsoft od 9 do 15 dolarów za możliwość aktualizacji do nowego systemu. Może to spowodować, że klienci również będą musieli nieco dopłacić za chęć nabycia nowego systemu.

Przypomnijmy że program ten obejmie systemy operacyjne, które zostaną nabyte wraz z nowymi komputerami w dniach od 26 czerwca do 22 października - edycje Home Premium, Bussines i Ultimate.

W programie WUO wezmą udział takie firmy jak MSI, Acer, Gigabyte, Hewlett-Packard, Toshiba, ASUS, czy Shuttle.

Rzeczywiście, sytuacja z kuponami jest niejasna - na dodatek brakuje stanowiska Microsoft. Trzy firmy mające swoje siedziby na Tajwanie zapowiedziały, że udostępnią klientom kupony umożliwiające aktualizację systemu, gdy kupią Vistę w trzech wyżej wymienionych edycjach. Inny producent zapowiedział, że kupony mają być dostępne od 26 czerwca aż do 31 stycznia 2010 roku.

W ramach kuponów, klienci będą mogli skorzystać z aktualizacji, postępując zgodnie z informacjami na kuponie i pobrać nowy system ze stron Microsoftu. Klient może również otrzymać wersję na płycie DVD.

Źródło: IDG

Więcej informacji o Windows 7 - windows7.benchmark.pl

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  w sumie jakby nie było to za drogie to sam chętnie skorzystam :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ciekawe co MS zrobi z userami którzy kupili wersje BOX, bo w news'ie pisze tylko o tych, którzy nabyli viśtę;) z kompem. Użytkownicy OEM'ów zapewne zostana na lodzie, i ci, którzy zechcą mieć 7, będą musieli ją sobie poprostu kupić.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    no właśnie.. Co z tymi którzy kiedyś kupili sobie viste i będą chcieli przejść na win7..? Będzie możliwość aktualizacji czy trzeba będzie kupić pełną wersję nowego windowsa?
    • avatar
     maker
     0
     Powiem tylko tyle ze jezeli takie dzialo zamierza "Majki" wytoczyc to sie ostro przejedzie. Bo ja nie zamierzam kupowac kolejna wersje BOX tego systemu.