Smartfony

Aktualizacja Windows 10 dla smartfonów opóźniona

przeczytasz w 1 min.

Windows 10 Mobile pojawić miał się na smartfonach jeszcze w tym roku, ale nic z tego nie wyjdzie.

Windows 10 Mobile

Plotki pojawiające się w ostatnim czasie sugerowały, iż w kontekście mobilnej wersji systemu Windows 10 nie wszystko idzie po myśli Microsoftu. Niestety, okazuje się, że rzeczywiście coś jest nie tak.

Wprawdzie producent nie przyznał tego wprost, ale podjęta przez niego decyzja rozwiewa wszelkie wątpliwości. Microsoft poinformował właśnie, iż aktualizacja smartfonów pracujących obecnie pod kontrolą Windows Phone 8 do Windows 10 Mobile została opóźniona.

Ostatnie plany zakładały, że proces jej wdrażania rozpocznie się jeszcze przed końcem grudnia. Niestety, przełożono to na początek przyszłego roku i trzeba przyznać, że tego typu określenie nie jest szczególnie precyzyjne.

„W listopadzie tego roku wprowadziliśmy system Windows 10 na smartfony oferując zupełnie nowe funkcje takie jak Continuum i czy też uniwersalne aplikacje Windows. Wszystko za pośrednictwem modeli Lumia 950 i 950 XL. Aktualizacja Windows 10  Mobile rozpocznie się na początku przyszłego roku, kiedy to system zawita na będące już na rynku urządzenia z Windows Phone 8 i 8.1.”

Obecnie Windows 10 Mobile pozostaje zatem w zasięgu właścicieli modeli Lumia 950, Lumia 950XL oraz Lumia 550, a także korzystających z programu Windows Insider. Czekamy na informacje dotyczące konkretniejszego terminu rozpoczęcia aktualizacji.

Źródło: thurrott, phonearena

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TheMaverickMX
  2
  Szkoda, myślałem, że będe już mieć go w grudniu, ale może lepiej jak dadzą później, może przynajmniej będzie bardziej dopracowany.
  • avatar
   babylock
   0
   A co mi da nowa 10. Czy dla normalnego użyszkodnika to będzie jakaś pozytywna zmiana, takiego co tylko dzwoni i od czasu do czasu strony przegląda.
   • avatar
    jakub1t
    0
    Ja sobie wgrałem 10 do lumi 830 i podoba mi się bardziej jak 8.1 , niby niewielka różnica ale jednak . Największa różnica u mnie to rozbudowane górne wysuwane menu o takie funkcje jak gps , latarka , oszczędzanie baterii , notatnik itp . Ja jestem zadowolony .Z minusów to czasem nie chce mi się z wifi połączyć i muszę włączyć od nowa telefon , tak raz na dwa tygodnie . Ale nie wiem czy to wina windowsa 10