Zasilacze

Akumulatory ładowane ciepłem ludzkiego ciała - Matrix coraz bliżej

przeczytasz w 1 min.

Tkanina zmieni ciepło w prąd

Wyczerpujące się akumulatory w mobilnych urządzeniach to od dawna pole do popisu dla naukowców. Widzieliśmy już prototypy pozwalające zasilać telefony dźwiękiem czy ruchem. Obecnie badacze z Uniwersytetu Wake Forest opracowali technologię "odczuwalnej energii" - ma ona pozwolić na pobieranie prądu z ciepła ludzkiego ciała.

Esencja wynalazku to kawałek tkaniny, który po przytknięciu do telefonu jest w stanie przetworzyć wydzielaną przez skórę temperaturę na energię elektryczną. Choć w obecnym stadium w ten sposób można wyprodukować jedynie 140 nanowatów, badacze są przekonani, że wkrótce ulepszą swój projekt do tego stopnia, że bez problemu będzie się dało naładować telefon np. trzymając go w rozgrzanej dłoni w trakcie porannego joggingu.

Tkanina akumulator ładowanie ciepło ciała człowiek

David Carroll, jeden z głównych badaczy pracujących nad tą technologią, wierzy że pomoże ona w wielu awaryjnych sytuacjach, gdy zasilanie jest niezwykle istotne. Trwają już rozmowy z inwestorami, a sami naukowcy mają nadzieje na finał prac zwieńczony udostępnieniem ładującej tkaniny za cenę jednego dolara. 

Czy wizja pobierania energii z ludzkiego ciała zaprezentowana w filmie Matrix, farmy gdzie między innymi umieszczone było ciało NEO, jest nam aż tak bliska?
 

Więcej o niezwykłych urządzeniach:

Źródło: Huffington Post

Produkt Roku 2011/12 - głosowanie

Czy już zagłosowałeś w plebiscycie na Produkt Roku? Na pewno masz swój ulubiony produkt i markę. Weź udział!

Komentarze

47
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  10
  Masz gorączkę? +40 do szybkości ładowania baterii!
  • avatar
   jewgienij
   6
   "...w trakcie porannego joggingu." - buhahahaha!! Ach te poradniki dla kandydatow na ludzi sukcesu... A moze pamietacie jak piec lat temu cala branza podniecala sie bateriami na metanol. Mialo byc pare mililitrow metanolu i laptop hula jak milo. I wejsc na rynek lada chwila. Cos ucichlo.
   • avatar
    Konto usunięte
    5
    Każdy myślący logicznie i posiadający szerszą wiedzę na temat świata, zachowania i praw panujących na nim człowiek, dobrze wie, że takie pomysły nie przejdą zostaną zapomniane, po cichu schowane pod dywan, dla opornych znajdą się różnorakie "legalne" sposoby na uciszenie. Mógłbym opisać wiele takich przypadków, samochody na prąd od 1890 roku pod ostanie najnowsze wynalazki i projekty w USA i Japonii, auta na wodór czy wodę, konstrukcje które mogły by ratować życie ale były za proste, za tanie aż w końcu ich wynalazcy tracili życie w wypadkach, naprawę jest tego od groma. Żyjemy w świecie który nie pozwoli dokonać przełomu większego jak 2 lata w przód bo za tym idą pieniądze, co wy myślicie że co kupicie auto elektryczne o wartości dzisiejszego auta spalinowego o podobnym zasięgu do tego praktycznie bez przeglądowe, niepsujące się i niewymagające okresowych wymian płynów eksploatacyjnych to zapomnijcie, bo nikt sobie w główkę nie strzeli by wam się żyło lepiej jak miliardy zarabiają na częściach, płynach eksploatacyjnych czy zwykłych wypadkach, to samo baterie, muszą się starzeć, tracić swoją przydatność byś musiał kupić drugą a może przy okazji nowy telefon bądź komputer. A jak się komuś przy władzy to nie podoba to będzie terrorystom, zginie trochę naszych w zamachach na potwierdzenie, a na jego kraj wkroczy armia która wyzwoli lud spod dyktatury, by nasze nowe zabawki móc kupować. Nie oglądaj tv, nie graj za dużo, poczytaj stare książki nawet te z PRLu tam było mniej kłamst
    • avatar
     chrisu1982
     3
     jeszcze kilka lat a moja lodowka czy pralka beda chcialy mnie wydoic z energii :)
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      dobry pomysł - oby rozwijali takie patenty
      • avatar
       jaszczurka11
       2
       "Ej stary dasz zadzwonić?" "Jasne, tylko wyjmę telefon z... pod pachy, bo go ładuję!" *_*
       • avatar
        michael85
        1
        Około 7-8 lat temu mówiono o ogniwach paliwowych za około 5 lat. Dziś niestety nadal "jedziemy" na bateriach. Oby ten wynalazek miał lepszą przyszłość.
        • avatar
         fireones
         1
         Trochę to przykre, że to wszystko może być zaprzepaszczone przez korporacje, o których mowa wyżej. Byłby to krok milowy w medycynie, a zwłaszcza kardiologii.
         Największym problemem sztucznego serca jest właśnie zasilanie, a ta koncepcja właśnie by załatwiała ten problem. Pozostaje mieć nadzieje, że badania będą kontynuowane i chociaż w medycynie będzie to wykorzystane.
         • avatar
          irondick
          1
          Co do trwałości. Kupiłem kiedyś może ze 20 lat temu Segę MD ze stacją CD. Działa do dzisiaj podłączona do TV i używana minn. jako CD do wieży. Natomiast konsolka Sony PSII miała już wymieniany laser 2 razy.
          Żarówki mają strasznie marną jakość szczególnie samochodowe.
          Co do tworów UE to nawet nie ma o czym gadać bo nawet w filmach Barei nie ma takich absurdów jakie nam proponują urzędasy euro-kołchozu. I jak z zabronionymi żarówkami: "Czy są zwykłe żarówki 100W? Nie niema ale są PROMIENNIKI PODCZERWIENI 100W!" a kiedyś w PRLu "Czy jest osełka? Niema ale jest marmurek czarny dwustronnie wypalany"
          Co do przełomowych technologii, nieprędko zostaną odtajnione. Weźcie np. nasz wynalazek produkcji benzyny z CO2. Sprawa uciszona przez kogo? Polska mogła by na tym zarobić miliardy a rząd ma to głęboko bo lepiej podnieść podatki i wiek emerytalny. A silniki pneumatyczne znacie? itd.
          A o tym słyszeliście: http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=nesara&source=web&cd=4&ved=0CDgQFjAD&url=http%3A%2F%2Fkrystal28.wordpress.com%2F2010%2F09%2F27%2Fnesara-swiatowy-program-obfitosci-13%2F&ei=72Y5T_DILYfXsgaWhsHhDA&usg=AFQjCNFo2qtsJFnBNLhg-kQguscx-nC2Sg
          • avatar
           jabi26
           -1
           czyli wibratory będą jak Perpetum mobile :) hehe
           • avatar
            Konto usunięte
            -3
            Pani Karolino "np. trzymając go w rozgrzanej dłoni w trakcie porannego joggingu." rozumiem, że nie wypadało Pani napisać "w trakcie porannego fappowania", ale mogła Pani wymyślić coś bardziej kreatywnego niż jogging...
            • avatar
             Konto usunięte
             -13
             Dziwny pomysł kiedyś próbowaliśmy podładować baterię od PSP na grzejniku i podskoczyła o 9"C
             • avatar
              Konto usunięte
              -19
              cos sie tu komus pofajdalo

              nie lepiej zrobic baterie sloneczne zamiast bawic sie w energie z ciala (ktorej jest notabene baaardzo malo jesli porownmy ja do energii z slonca)
              • avatar
               sonek231
               0
               No przydało by sie bez wątpienia, ale wielkie koncerny mogą to zablokować :(
               • avatar
                Babajagarox
                0
                elegancko:D ale w zimę to tyllko w gaciach sobie naładujesz:d