Internet

Allegro ukryło nazwy osób licytujących

przeczytasz w 1 min.

Najpopularniejszy i największy polski serwis aukcyjny Allegro.pl, wprowadził dosyć istotną zmianę. Zmiana pojawiła się w strukturze wyświetlania nazw osób licytujących. Od dwóch dni zobaczy je jedynie osoba sprzedająca, dla wszystkich innych będą one ukryte.

Ta dosyć radykalna zmiana jak przekonują właściciele serwisu jest podyktowana chęcią odcięcia licytujących osób od niechcianych e-maili. Niechciane elektroniczne wiadomości w tym przypadku ekipa Allego widzi jako, zasypywanie pytaniami użytkowników którzy dokonali już zakupów przez inne osoby wahające się, podkradanie kupców przez innych sprzedających wysyłających im swoje propozycje sprzedaży zwykle po nieco atrakcyjniejszej cenie oraz próby oszustw polegających na podszywaniu się pod osobę kupującego w celu wyłudzenia pieniędzy.

Zmiana ma również dosyć duże znaczenie dla samego serwisu, gdyż spowoduje to drastyczny spadek transakcji dokonywanych za pośrednictwem Allegro, ale nie bezpośrednio na nim, co generowało straty dla firmy.

Zmiana wprowadzona w serwisie jest co prawda istotna, aczkolwiek znajdują się argumenty przemawiające za i przeciw. No cóż jednych ona zadowoli natomiast innych zasmuci. Dotknięci w tym przypadku mogą się poczuć potencjalni nabywcy danego produktu, którzy do tej pory mogli się kontaktować z osobami które już go zakupiły, w ten oto sposób mogły poznać opinię nt. samego produkty czy też sprzedającego.
Warto dodać, iż od jakiegoś czasu podobna zmiana funkcjonuje już w serwisie ebay.com.

Źródło: Allegro    

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marcin Sieradzki
  0
  W sumie dobry pomysł, choć na początku nie wiedziałem co się dzieje. Z drugiej strony, przy licytowaniu różnych CD/winylowych rarytasów zdążyłem już poznać różne osoby, z którymi regularnie "spotykamy się" na tych samych licytacjach. Raz po raz wygrywam ja, raz po raz ktoś inny;)
  • avatar
   cza12ster
   0
   To już od 2 dni jest aktywne.
   • avatar
    Red23
    0
    Zmiana promująca oszustów. Na forum Allegro wrze - 90% ludzi niechce tego. Ale to nic. Allegro i tak ma użytkowników w d*. Liczą się wpływy.
    • avatar
     muvids
     0
     jak dlamnie ta zmiana jest wielkim minusem. Jezeli paczka domnie nie przychodzi dlugo mozna napisac do drugiej osoby ktora wylicytowała przedmiot czy go dostała jezeli sprzedawca nie odpowiada. Mozna zapytac sie jak przebiegła transakcja, mozna zapyta zapytac przed kupieniem czy sprzet spełnia wymagania. Itp
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ileż to rzeczy mam z Allegro.....jak dla mnie dobra zmiana i koniec kropka :D
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       robi się z tego czysty ebay, ale cuż wole to niż emaili odsprzedania dwóch telefonów za magica(wygrana snajper.net) xD
       • avatar
        miedzianek
        0
        'Zmiana ma również dosyć duże znaczenie dla samego serwisu, gdyż spowoduje to drastyczny spadek transakcji dokonywanych za pośrednictwem Allegro, ale nie bezpośrednio na nim, co generowało straty dla firmy.'


        nie rozumiem tego fragmentu-.-


        btw-popraw bledy!
        • avatar
         Terrorek
         0
         eee.. ten news juz był :SS
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Sztuczny pomysł.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Ja już widziałem jak osoby wystawiające przedmiot bezczelnie licytują we własnych aukcjach. Jak dla mnie zmiana na duży minus.
           • avatar
            derekpl
            0
            wielki minus
            Wszystko jest fajnie jak nie ma problemow,

            Problem sie zaczyna jak sprzedajacy oszukuje, lub kreci
            Sam mam wlasnie problem ze sprzedajacym na szczesci nawiazalem kontakt z innymi kupujacymi jescze przed wprowadzeniem tej "poprawki" i wiem jak sprawa wyglada u wszystkich

            Jak dla mnie poprawianie czegos co bylo ok jest do dupy i ten pomysl wlasnie taki jest

            Wzieli by sie za poprawienie obslugi klienta a nie pseudo poprawki dla dobra klientow
            • avatar
             fallen
             0
             Zrobili to ze względu na straty dla serwisu?
             To ciekawe ile zarobią na ludziach, których nie kupią już notebooka telewizora, komputera itp. sprzętu za 5000zł od osoby, o której NIC nie wiedzą i o której NIC się nie dowiedzą (choćby od innych kupujących).

             Skoro robią to w trosce o niechciane maile, to przecież mogliby zrobić to ukrywanie jako OPCJĘ w ustawieniach dla CHĘTNYCH, a nie przymus dla wszystkich.
             Ja nic przeciwko takim mailom nie mam, sam przed zakupem sprzętu pytałem o opinię osoby, który taki sprzęt miały i sam na takie maile chętnie odpisuję, bo są (imo) dużo bardziej miarodajne niż np. recenzje, które można znaleźć w sieci...
             • avatar
              SoundsGreat
              0
              a wiecie jak się zdziwiłem ? :D dobry krok