Internet

Kupujesz na Allegro Lokalnie? Niedługo wejdą ważne zmiany

przeczytasz w 1 min.

Allegro zapowiada zmiany dla osób korzystających z usługi Allegro Lokalnie. Nowości mają wejść w życie na początku czerwca i będą dotyczyć kupujących.

Allegro Lokalnie to platforma handlowa, która umożliwia użytkownikom kupno i sprzedaż przedmiotów w sposób bezpośredni, często umożliwiając odbiór osobisty. Skupia się na transakcjach między osobami z tej samej okolicy, co ułatwia szybką wymianę towarów bez konieczności korzystania z usług kurierskich. Niestety nie brakuje tu także oszustów, którzy próbują wyłudzić pieniądze.

Zmiany na Allegro Lokalnie 

Serwis Allegro opublikował komunikat, w którym zapowiada zmiany na platformie Allegro Lokalnie, która będzie miała wpływ na kupujących. Chodzi przede wszystkim o usprawnienie działania serwisu i obsługi użytkowników. 

Najważniejsze zmiany dotyczą płatności za zakupy - w przypadku licytacji czas ten zostanie skrócony ze 120 godzin do 72 godzin, natomiast w przypadku ogłoszeń kup teraz zakup będzie trzeba opłacić od razu (obecnie mamy na to 120 godzin). 

Platforma zlikwiduje opcję płatności przelewem tradycyjnym (pozostaną tylko opcje płatności kartą, BLIKIEM, szybkim przelewem). Co ważne, regulamin nie wprowadza żadnych zmian dotyczących płatności przy odbiorze. 

Zapowiadane zmiany wejdą w życie od 4 czerwca 2024 r. Dajcie znać czy korzystacie z serwisu Allegro Lokalnie i co sądzicie o aktualizacji regulaminu.

Źródło: Allegro

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  roberto24
  4
  W sumie dobrze, bo wkurzają mnie dzieciaki, co kupią kartę graficzną, a później się nie odzywają, w końcu piszą, że matka im jednak nie da na nią pieniędzy, ale nie można tego w międzyczasie anulować, tylko wyczekać te godziny. Teraz będzie można z tego co widzę anulować od razu.
  • avatar
   GejzerJara
   0
   AlleDrogo, mniam..... korzystam wyłącznie wtedy, kiedy nie da się skorzystać z innych opcji.