Internet

Polski Amazon nadciąga (i jest już bardzo blisko)

przeczytasz w 1 min.

Czyżby 2020 miał być rokiem, w którym wreszcie Amazon na dobre zadebiutuje w Polsce? W sieci pojawiły się informacje na ten temat.

Amazon.pl – kiedy zadebiutuje polski sklep Amazon? Wygląda na to, że już wkrótce

Jeśli chodzi o zakupy w Internecie, Amazon to prawdziwy gigant. Do Polski jednak wchodzi dość niemrawo. Wprawdzie jego niemiecki sklep jest już dostępny po polsku i dostawy do naszego kraju nie stanowią problemu, ale konkretny polski sklep wciąż nie istnieje. Może się to zmienić jeszcze przed końcem tego roku.

Amazon prime

Amazon w Polsce istnieje. Wszystko jest gotowe, brakuje tylko sklepu

Amazon ma już w Polsce biuro korporacyjne, centrum badawczo-rozwojowe i 8 centrów logistycznych (pod Poznaniem, pod Szczecinem, pod Łodzią, pod Bolesławcem oraz po dwa pod Wrocławiem i koło Katowic). Ma też dynamicznie rosnące grono klientów, więc brakuje już tylko sklepu. Sytuacja zmieni się jeszcze w 2020 roku, jak donosi Gazeta Wyborcza, powołując się na nieoficjalne doniesienie.

Według informacji, do jakich dotarła wspomniana redakcja, Amazon poważnie przygotowuje się do sklepowego debiutu w Polsce i prowadzi intensywne rozmowy z Pocztą Polską, która miałaby być jego oficjalnym partnerem odpowiedzialnym za dostawy towarów (nie tylko w naszym kraju, ale też na Ukrainie). Ani od niej, ani od amerykańskiego giganta, nie uzyskano jednak komentarzy. 

To będzie ważny dzień w polskim Internecie. Czekacie na debiut Amazona?

Brak oficjalnych komentarzy czy oświadczeń oznacza również naturalnie brak konkretnych informacji na temat tego, czy w ogóle, a jeśli tak, to kiedy i w jakiej formie wystartuje polski Amazon. Czy będzie to sama platforma zakupowa czy może też cały pakiet usług dostosowany do polskiego klienta. Niezależnie od tego, jak jest, start serwisu Amazon.pl na pewno będzie ważnym wydarzeniem w polskim Internecie. Czekacie?

Źródło: Gazeta Wyborcza, informacja własna

Czytaj dalej o Amazonie: 

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marucins
  22
  A ceny to tak samo fajne jak na zachodzie, czy typowo "polskie" dostosowane do wypłat obywateli czyt. jedne z wyższych w EU.
  • avatar
   Radical
   14
   Oby weszli bo allegro to się w głowie poprzewracało. Na konkurencji zyskają klienci.
   • avatar
    Siderion
    2
    Fajnie by było - zawsze jakaś konkurencja dla Alledrogo. Na pewno dla wielu bardziej zachęcający jest zakup z polskiej wersji sklepu niż niemieckiej. Gorzej, że o tym Amazonie PL to już od lat są artykuły. Jak będzie to będzie - zobaczymy ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Idę po popcorn. zapowiada się niezła walka pomiędzy amazonem i allegro :) które wobec braku konkurencji jest często nazywane alledrogo. (nawet tablica.pl wykupili, przemalowali na olx i drą kasę z ogłoszeń)
     • avatar
      Dariosex
      -1
      ''koło Katowic''

      Co Wojtek wstyd ci napisac SOSNOWIEC co? Nie dziwie sie, tam trzeba miec paszport aby cie wpuscili!!!
      • avatar
       x7nofate3
       -2
       Polska to syf dlatego nie ma amazona
       • avatar
        awesome1337
        0
        ciekawe jaka bedzie cena prime, w tym momencie place na .com ale moze taniej bedzie na polskiej stronie
        • avatar
         fallen
         0
         W UK ostro gonią Amazona za niewolnicze obozy pracy i niszczenie drobnego eHandlu. Ciekawe, czy nasi politycy też tak chętnie będą pilnować interesu ludzi i konsumentów, czy wezmą pajdę i będą siedzieć cicho...
         • avatar
          kiko80
          0
          Amazon konkurencja allegro
          • avatar
           arturoski
           0
           Polska Aleksa też będzie?
           • avatar
            steelek
            0
            Wiecie co firma w której pracuję jeździ w Amazon - dostałem informację że w tym roku planują w okolicach drugiego-trzeciego kwartału zrobić akcje na mniejsze auta (nie naczepy) po polsce oraz ogólnie zwiększyc volumen obrotu dwukrotnie w regionie MEU (do ktorego nalezy polska, niemcy, czechy i słowacja)
            • avatar
             tulika
             0
             Ojoj, mówimy o tej samej Poczcie Polskiej, która ma wciąż problemy by dostarczyć przesyłki pod odpowiedni adres czy nawet w ogóle? :(
             Mam nadzieję, że podpiszą taką umowę, że będzie jakaś solidna gwarancja na doręczenie...