Internet

Amazon (wreszcie) z aplikacją po polsku

przeczytasz w 1 min.

Amazon chwali się wprowadzeniem języka polskiego do swojej aplikacji mobilnej. Oby tak dalej! Zakupy właśnie stały się prostsze.

Do tej pory polski język był jedną z opcji wyłącznie na stronie internetowej sklepu Amazon. Teraz bardziej zrozumiała staje się także jego aplikacja mobilna

Mobilny Amazon po polsku

Nie istnieje coś takiego jak polski Amazon, ale od kilku miesięcy ten niemiecki jest dostępny po polsku. To zdecydowanie zwiększa komfort, a wygoda kupowania jest teraz tym większa, że polski język pojawił się również w aplikacji na systemy Android (Amazon Shopping) oraz iOS (Amazon). 

Jeśli do tej pory nie korzystaliście z aplikacji giganta e-commerce, to kilka słów wprowadzenia: aplikacja automatycznie przypisuje użytkownika z Polski do niemieckiej wersji Amazon. To oznacza dostęp do milionów produktów i możliwość skorzystania z darmowej dostawy (o ile wartość zakupów przekroczy 39 euro). 

Spolszczona została cała aplikacja: nawigacja, pomoc, informacje oraz (o ile są również przetłumaczone w wersji przeglądarkowej) nazwy i opisy produktów. Aby aktywować polską wersję należy wykonać te trzy kroki:

Amazon polski 

Co dalej z Amazonem w Polsce?

„Od 2014 roku, kiedy to Amazon rozpoczął działania w Polsce, nasza obecność w kraju wzrasta z każdym miesiącem – i to zarówno w obszarze rozwoju infrastruktury logistycznej, jak i usług dla klientów” – mówi Marzena Więckowska, rzecznik prasowy Amazon. Zapowiada ona, że tak ma być nadal:

„Chcemy, aby produkty oferowane na naszych stronach były dostępne dla Polaków, którzy coraz chętniej nie tylko kupują, ale także sprzedają poprzez Amazon. Obecnie współpracuje z nami już 7200 tutejszych przedsiębiorców. Dzięki tej kooperacji docierają oni do setek milionów klientów na całym świecie!”.

Warto przy okazji dodać, że pomimo braku jako takiego sklepu w Polsce, Amazon zainwestował w naszym kraju w ciągu ostatnich trzech lat już ponad 3 miliardy złotych: pieniądze poszły na pięć centrów logistycznych (z czego dwa dopiero zaczną działać), gdańskie Centrum Rozwoju Technologii oraz warszawskie biuro Amazon Web Services.

Źródło: Amazon

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  3
  przydała by się konkurencja dla allegro
  • avatar
   Xivos
   1
   Szkoda że jeszcze strona dość marnie przetłumaczona o ofertach tylko w języku niemieckim nie wspominając, ale ważne że nad tym pracują.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Amazon zainwestował już 3 miliardy złotych w centra niewolników do których spędza się teraz Ukraińców żeby było jeszcze taniej
    • avatar
     xchaotic
     0
     Pewnie sie boja PL fiskusa. I slusznie