Karty graficzne

AMD może porzucić wsparcie dla jednej ze swoich kluczowych technologii

przeczytasz w 1 min.

Szefowa AMD odniosła się do planów rozwoju technologii łączenia kart graficznych w trybie CrossFire. Ujawnione informacje właściwie wskazują tylko na jeden scenariusz.

Technologia łączenia kart graficznych w CrossFire miała być receptą na zwiększenie wydajności komputera, ale tego typu konfiguracje tak naprawdę nigdy się nie spopularyzowały. Wyglądana to, że AMD całkowicie porzuci to rozwiązanie.

Podczas konferencji na targach Hot Chips 31, Lisa Su została zapytana o plany rozwoju funkcji CrossFire. Odpowiedź szefowej AMD nie była jednoznaczna, ale może wskazywać na plany producenta.

„Szczerze mówiąc, oprogramowanie działa szybciej niż sprzęt, i powiedziałabym, że CrossFire nie jest znaczącym celem.”

Można zatem podejrzewać, że producent całkowicie zrezygnuje ze wsparcia dla technologii CrossFire (już teraz funkcja ta nie jest obsługiwana na kartach Radeon RX 5700). Nie ma się jednak czemu dziwić. Działanie technologii pozostawiało wiele do życzenia, zwłaszcza jeżeli chodzi o skalowanie łączonych konfiguracji.

Źródło: Guru3D

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  1. BMK, czasem na prawdę walicie tytułami z doopy. Jak szanujący się portal technologiczny może nazwać CrossFire "kluczową" technologią skoro od samego początku jest to technologia kompletnie niszowa?
  2. Idea MultiGPU wciąż żyje w HEDT zaś na rynku konsumenckim CrossFire oraz SLI z racji silnego uwarunkowania w obrębie wysokopoziomowego DX11 nie mógł się normalnie rozwijać. Dopiero niskopoziomowe Vulkan oraz DX12 potrafią przynieść rewolucję w tym temacie, choć wciąż nikomu się to nie opłaca z racji marginalnego udziału konfiguracji MultiGPU na rynku konsumenckim.
  3. AMD pracuje nad GPU MCM i planuje użyć InfiniteFabric stosowne w ZEN. To dopiero pieśń przyszłości choć już obecna, wczesna iteracja architektury RDNA powstaje przy udziale.... inżynierów sekcji X86.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   BMK na litość Boską ogarnijcie tę stronę. Komentarze znikają, część się wyświetla, część znika. Ludzie odpowiadają na komentarze które w ogóle nie są wyświetlane, kontekst się urywa, no kompletny burdel. Stary BMK wróć !
   • avatar
    Radmen
    0
    a po 4 ta informacja o porzuceniu CF była już potwierdzana kupę czasu temu oficjalnie, że AMD rzuca na zawsze tą technologie, więc nie wiem po co ten artykuł.