• benchmark.pl
 • Mobile
 • AMD i Samsung pójdą ramię w ramię - grafika AMD w smartfonach bardzo możliwa
Mobile

AMD i Samsung pójdą ramię w ramię - grafika AMD w smartfonach bardzo możliwa

przeczytasz w 1 min.

Podpisane porozumienie skupia się na układach graficznych opartych na niedawno ogłoszonej architekturze RDNA.

AMDSamsung to doskonale znane wielu firmy, które z racji działalności w innych sektorach rynku z reguły nie pojawiają się w tych samych tekstach. Jak widać trafiają się jednak wyjątki i mamy solidne podstawy sądzić, że przerodzą się one w stały trend.

Z oficjalnych komunikatów obydwu firm dowiadujemy się, iż właśnie podpisały one porozumienie o współpracy. Ma być to wieloletnie strategiczne partnerstwo, za sprawą którego AMD powróci na rynek mobilny. Z ujawnionych informacji wynika, iż z racji układów graficznych opartych na niedawno ogłoszonej architekturze RDNA.

AMD

„Adaptacja naszych technologii graficznych Radeon na komputerach PC, konsolach do gier, w chmurze i HPC jest bardzo dobra i cieszymy się, że będziemy współpracować z liderem branży, aby przyspieszyć innowacje graficzne na rynku mobilnym. To strategiczne partnerstwo rozszerzy dostępność naszej wydajnej grafiki Radeon na rynek mobilny, znacząco rozszerzając bazę użytkowników i możliwości rozwoju całego ekosystemu.” - Dr. Lisa Su, CEO AMD

Na bliższe informacje trzeba będzie poczekać. Trudno jednak wyobrazić sobie inny scenariusz niż nowe układy graficzne dedykowane smartfonom, na rynku których Samsung jest przecież jednym z liderów.

Źródło: AMD, Samsung

Warto zobaczyć również:

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Cytując inny portal:
  "Ponowne wejście AMD na ten rynek może jednak nie być problemem dla Intela, czy NVIDII, ale przede wszystkim dla firmy ARM, której architektury procesorów grafiki Mali niebawem mogą być w odwrocie. Firmy oferujące tańsze układy SoC, takie jak np. MediaTek czy Unisoc (Speadtrum) coraz chętniej sięgają nie po Mali, a po rozwiązania PowerVR. Allwinner czy Rockchip wciąż zdają się stawiać na Mali, ale to może być już tylko kwestia czasu. Warto zauważyć, że nikt z dużych graczy nie jest zainteresowany rozwiązaniami NVIDII."
  • avatar
   awesome1337
   5
   Adreno vs Radeon

   wait
   • avatar
    PITUCH3
    -10
    no jak już AMD Redeon w telefonach, to witajcie baterie 10000-50000 mAh :)
    Lub plecaki z akumulatorem :)

    nic o nowej grafie od czerwonych ?>??

    buuu

    bo przekroczyli 0,5kW

    w 7nm , hahahahaa