Karty graficzne

AMD obniży ceny kart Radeon - to odpowiedź na premierę kart Nvidia Turing

przeczytasz w 1 min.

Na premierę nowych kart graficznych jeszcze zbyt wcześnie, więc producent planuje powalczyć w inny sposób.

Nvidia coraz mocniej atakuje w średnim segmencie kart graficznych – mamy tutaj udane modele GeForce RTX 2060GeForce GTX 1660 Ti, a niebawem ma do nich dołączyć GeForce GTX 1660 i GeForce GTX 1650. AMD nie ma jednak zamiaru biernie się przyglądać i już podobno przygotowuje odpowiedź.

Niestety, na wydanie kart graficznych z generacji Navi jeszcze za wcześnie (te powinny pojawić się w lipcu, chociaż ostatnio pojawiły się pogłoski o przesunięciu premiery na październik). „Czerwoni” będą więc próbować zwiększyć atrakcyjność modeli Polaris i Vega – rozwiązaniem mogą okazać się obniżki cen obecnych modeli.

Jak informuje serwis Bit’s and Chips, producent w najbliższych tygodniach planuje obniżyć sugerowane ceny kart Radeon RX 580 i RX 590 do odpowiednio 199 i 229 dolarów (z 229 i 279 dolarów). Tym samym będą one konkurować z GeForce GTX 1650 i GTX 1660. Przypadek? :-)

MSI Radeon RX Vega 56

To jednak nie wszystko, bo w zachodnich sklepach można zauważyć przeceny Radeona RX Vega 56. Najtańsze wersje Vegi kosztują około 269 euro, więc stanowią konkurencję dla GeForce’a GTX 1660 Ti.

Na zaktualizowanie cen w polskich sklepach pewnie jeszcze trochę poczekamy. Mimo wszystko widać, że AMD nie ma zamiaru odpuszczać i będzie konkurować niższymi cenami (dodatkowo klienci mogą jeszcze załapać się na promocję z grami). Nam cała sytuacja jak najbardizej odpowiada, bo na walce producentów skorzystają klienci.

Źródło: Bit’s and Chips, TechPowerUp

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mikro222
  10
  Mi to odpowiada jak ceny lecą w dół w tym roku ramy, procesory, dyski, kart grafiki radeona, Jeszcze tylko czekam na nowa generacje Ryzenów w lipcu i można zakupy robić. Przyznam, że na GTX 1660 ti mnie za bardzo nie stać bo mam ograniczony budżet, ale jak stanieć ma jeszcze 590, a najtaniej już widziałem ją po 1200 zł to ją wezmę. Chciałbym by jeszcze nieco bardziej pamięć ram potaniała, bo zamiast 8 giga wezmę 16 tak więc niech konkurencja sprzyja naszym kieszeniom.
  • avatar
   Ciekawski_
   3
   Porównując do obecnych cen, czyli RX580 za ~1000zł, RX590 za ~1200zł, wychodzi, że po obniżkach RX580 powinien być za ~850zł a RX590 za ~1000zł.
   Ciekawe czy i ile spadną ceny RX570 obecnie od ~720zł (wersje 4GB). Jak by spadły poniżej 600zł to by była świetna opcja dla mniej wymagających graczy.
   Ale chyba najbardziej perspektywiczną opcją byłaby Vega56 za 1300-1400zł, jeśli faktycznie jej ceny spadną do tego poziomu.
   Ten GPU ma wszystkiego (poza RT i Tensor oczywiście) więcej niż RTX2060. Zarówno wszystkich jednostek obliczeniowych jak i pojemniejszą oraz szybszą pamięć. Ponadto teoretyczna moc obliczeniowa jest znacznie wyższa. Jestem niemal pewny, że Vega56 starczy na znacznie dłużej niż RTX2060.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Vega56 w @PowerSaver znacznie obniża TDP relatywnie małym kosztem wydajności, osiągając przy okazji Perf/Wat wyższy od Polarisów.
    Świetna opcja na granicy Mid-Range/High-End do czasu premiery NAVI.
    • avatar
     awesome1337
     1
     vega nie dostała stałej obniżki tylko był flash sale, wszystko już się wyprzedalo i cena wróciła do normy
     • avatar
      raf3d
      1
      Niższe ceny to coś co zawsze mnie cieszy :)
      • avatar
       PITUCH3
       -9
       """ Przyznam, że na GTX 1660 ti mnie za bardzo nie stać bo mam ograniczony budżet, ale jak stanieć ma jeszcze 590, a najtaniej już widziałem ją po 1200 zł to ją wezmę."""

       Tak to jest jak starzy płacą za prąd :)
       Ja przyjdzie rachunek masz pograne :)

       :...Vega56 w @PowerSaver znacznie obniża TDP relatywnie małym kosztem wydajności..."

       O tym mowa cały czas, wolał bym na raty resztę dopłacić do Intel i NV, wróci się w rachunkach max 1,5 roku :)
       Jak ktoś pyka 8-10H dziennie to i w 10-mcy :)
       • avatar
        Pixel
        -10
        AMD już tonie z kartami graficznymi, ciekawe co muszą zrobić aby się jeszcze sprzedać.
        • avatar
         Pixel
         -11
         AMD już tonie z kartami graficznymi, ciekawe co muszą zrobić aby się jeszcze sprzedać.
         • avatar
          majster klepka
          0
          Na obniżkach AMD karty Nvidii też powinny potanieć, i mi to pasje bo planuję zakup 2060 na wakacje :)