Procesory

AMD Phenom II przetestowany!

przeczytasz w 1 min.

Na łamach greckiego portalu internetowego www.hwbox.gr pojawiła się recenzja procesorów, które mogą wprowadzić nieco ożywienia w konfrontacji Intel/AMD. Mowa o AMD Phenom II 920 i 940. Wyniki przeprowadzonych testów wskazują, iż są to produkty bardzo interesujące - o ile rzecz jasna równie interesująca będzie ich cena. 

Obszerna recenzja / angielskie tłumaczenie. 

3DMark06 (www.hwbox.gr)

3DMark06 - cpu score (www.hwbox.gr)

Crysis WarHead 1280x1024 (www.hwbox.gr)

Crysis WarHead 1680x1050 (www.hwbox.gr)

Pobór mocy Idle - cały system  (www.hwbox.gr)

Pobór mocy Load - cały system (www.hwbox.gr)

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  teraz wszystko zależy od ceny nowego phenoma bo mi nie chodzi o żadne porównania zegar w zegar.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   jakiejs rewelacyjnej wydajnosci to tu nie ma, chyba ze cenowo beda bardzo atrakcyjne
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Chyba nie jest źle, zwłaszcza że płyta zastosowana w teście to AM2+.
    Pozdrawiam
    • avatar
     kotabka
     0
     Z Core i7 widocznie przegrywają, ale na pewno będą też tańsze(nawet jeśli nie sam procesor to cała reszta systemu, płyta i RAM). A z wykresów wynika, że PII920 wydada podobnie do C2Q9450, natomiast PII940 do C2Q9550. Jeśli tak rzeczywiście będzie, to moim zdaniem właśnie z tymi quadami należy porównywać nowe Phenomy, a o zakupie zadecyduje cena. No chyba że będą to zupełnie inne, nieporównywalne przedziały cenowe, w co wątpię. No i pozostaje jeszcze kwestia kształtowania się samych cen w PLN, bo z tym bywa różnie, zwłaszcza zaraz po premierze. No i ten kurs dolara :(
     • avatar
      mszark
      0
      Wydajność porównywalna z core i7, więc i cena będzie stosownie porównywalna.
      • avatar
       Szymon331
       0
       Ja tu raczej podziwiałem możliwości i7 940. Niemniej Phenomy II całkiem przyzwoicie spisały się w Crysisie. Jeśli ceny będą podobne to Phenom II raczej rynku nie zwojuje. Teraz powinni wbić się pod Core i7 choćby o 30zł ;)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        To jest test typowo gamingowy a w Crysis ma najlepszy wynik! Nie uważam też 3DMarku za najlepszy test do sprawdzania wydajności, już prędzej PCMark. Założę się że Phenomy będą najszybsze w kompresji plików. A największy ich atut to podkręcanie oraz kompatybilność z AM2+ czyli czysta oszczędność!!!!
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Poczekajmy na testy i cenę nowego Phenoma u nas, a wtedy będzie można coś więcej powiedzieć na jego temat...
         • avatar
          hapima
          0
          Wydajność nareszcie taka jak trzeba - konkurencyjna do C2D, szkoda tylko że tak późno. Szkoda tylko że nie okazało się prawdą podawane często w newsach zużycie energi. Bo nie wiem jak ale na te 50W to mi nie wygląda. Niemniej jednak WIELKIE BRAWA dla AMD!!
          • avatar
           nazaropeth
           0
           Wyniki całkiem przyzwoite biorąc pod uwagę, że test został przeprowadzony na płycie z chipsetem NVidii i pamięciami o wysokich opóźnieniach (test na pamięciach o niższym taktowaniu ale timingach 4-4-4-12 mógłby wypaść lepiej) test czasu dostępu mówi sam za siebie. 55ns to uzyskuje Athlon 3500 AM2 z pamięciami 667 CL5 :D
           A cenowo nie ma co mówić, ale nawet gdyby te procesory weszły teraz na rynek z cenami i7 to byłyby i tak sporo bardziej opłacalne, ze względu na koszt całej platformy :)
           Niestety muszę stwierdzić, że jestem rozczarowany. Kontroler pamięci nie uległ większym modernizacjom przez co procesor sporo traci :( Szkoda, po zwiększenie przepustowości kontrolera przy domyślnym taktowaniu z pewnością odbiłoby się na mocy obliczeniowej.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Właściwie spodziewałem się czegoś więcej po phenomie II no ale jest jak jest. Może pokaże pazurki na platformie AM3 bo jak na razie to mnie nie zachwyca jego wydajność (jest to moje zdanie)