Karty graficzne

Rdzenie AMD Polaris 10 XT2, Polaris 12 i Vega 10 odnelezione w sterownikach do MacOS

przeczytasz w 1 min.

AMD nie ujawnia informacji o nowych procesorach graficznych, ale w sieci pojawiają się kolejne przecieki.

Za nami premiera trzech desktopowych kart graficznych z rodziny AMD Polaris: Radeona RX 460 na bazie rdzenia Polaris 11 oraz Radeona RX 470 i RX 480 na bazie rdzenia Polaris 10. Wygląda jednak na to, że to jeszcze nie koniec tej generacji, bo producent podobno ma w planach dwa kolejne procesory graficzne.

W jednym z plików sterownika do systemu MacOS Sierra odnaleziono wpisy na temat procesorów graficznych Polaris 10 XT2 i Polaris 12. Dokładna specyfikacja układów nie jest znana, ale można podejrzewać, że ten pierwszy jest udoskonaloną wersją Polarisa 10, natomiast drugi uplasuje się poniżej Polarisa 11. Krążą również pogłoski, że są to układy dla nowej serii kart graficznych Radeon 500, ale na tę chwilę ciężko je potwierdzić lub im zaprzeczyć.

AMD Polaris 10 XT2, Polaris 12 i Vega 10

W sterownikach odnaleziono też wpis dotyczący układu graficznego Vega 10, który ma znaleźć zastosowanie w topowych konstrukcjach z pamięciami HBM2. Dokładna specyfikacja układu graficznego nie jest znana, ale generacja Vega ma zastąpić układy z serii Fiji. Wpis w sterownikach może oznaczać też zbliżającą się premierę high-endowych modeli.

Źródło: Videocardz

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  UBIshit
  6
  "natomiast drugi uplasuje się poniżej Polarisa 11", źródła mówią że cyferki to nazwie to kolejność w jakiej został zaprojektowany rdzeń, pierwszy był polaris10, potem polaris11, także polaris12 nie musi być wcale słabszy od 11 :P
  • avatar
   qverious
   5
   Wygląda że rok 2017 będzie jednak ciekawszy niż mogłoby się wydawać. Bo o ile o premiera Vegi 10 jest oczekiwana od jakiegoś czasu to wygląda, że pojawi się jeszcze kilka nowych kart. Zwłaszcza Polaris 10 XT2 zapowiada się ciekawie.
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Do tej pory "XT2" było używane w nowszych, bardziej dopracowanych rewizjach które przynosiły wyższe OC oraz nieco niższy pobór energii.