Karty graficzne

Poważne problemy z kartami Radeon RX 7900 XTX. AMD prosi o kontakt użytkowników

przeczytasz w 1 min.

Nowa karta graficzna AMD miała być marzeniem graczy. Tyle tylko, że referencyjne karty Radeon RX 7900 XTX miewają problemy z przegrzewaniem – producent potwierdził usterkę i poprosił użytkowników o kontakt.

Tak się składa, że mieliśmy okazję sprawdzić referencyjną kartę graficzną Radeon RX 7900 XTX. W naszym egzemplarzu nie napotkaliśmy na żadne poważne problemy, ale niepokojące dane wypłynęły w testach innych redakcji – część referencyjnych kart Radeon RX 7900 XTX notuje wyjątkowo wysokie temperatury układu graficznego.

AMD potwierdza problemy z przegrzewaniem kart Radeon RX 7900 XTX

Producent potwierdził, że niektóre referencyjne wersje modelu Radeon RX 7900 XTX rzeczywiście cierpią na problem z przegrzewaniem, co może wpływać na ich ograniczoną wydajność.

Zdajemy sobie sprawę, że ograniczona liczba użytkowników doświadcza nieoczekiwanego dławienia termicznego na kartach graficznych AMD Radeon RX 7900 XTX (referencyjne modele firmy AMD). Użytkownicy doświadczający nieoczekiwanego spowolnienia termicznego karty AMD Radeon RX 7900 XTX powinni skontaktować się z pomocą techniczną AMD.

Co ciekawe, producent początkowo miał bagatelizować problem. Jeden z użytkowników platformy Reddit, podczas zgłoszenia serwisowego, z uwagi na temperatury sięgające 110 stopni Celsjusza, po prostu został odprawiony z kwitkiem. Producent stwierdził, że takie temperatury są normalne i nie ma powodu do wszczęcia procedury RMA.

Radeon RX 7900 XTX

Wygląda więc na to, że rzeczywiście coś jest na rzeczy. Problem ma dotyczyć ograniczonej liczby referencyjnych wersji kart Radeon RX 7900 XTX, ale na ten moment jeszcze nie znamy jego przyczyny. Jeśli jesteście zainteresowani nowym Radeonem, lepszą decyzją będzie wybranie niereferencyjnego modelu Radeon RX 7900 XTX z ulepszonym chłodzeniem (w takich wersjach problem nie występuje).

Źródło: WCCFTech

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Faflucy
  9
  AMD śmiało się z NVIDII że palą się wtyczki które prawdopodobnie zostały źle dociśnięte przez użytkowników, a samo wydało gorący towar.
  • avatar
   losiaczek1
   5
   Niestety mój RTX 3080Ti też dochodził do 110C w przypadku RAM. GPU i hotspot miały całkiem normalne temperatury. Dopiero zmniejszenie maksymalnego zasilania do 70% spowodowało, że temperatura RAM spadła do 98C.
   • avatar
    Deryl
    5
    To jest jakiś cyrk, kontrola jakości przestała istnieć. Technologia idzie do przodu a dwa zielono czerwone dzbany nie dość że ceny z kosmosu to karty bubel za bublem PATOLOGIA szajsvidii i sramd
    • avatar
     pwil2
     3
     110C hotspot to jeszcze nic szokującego. Gorzej jeśli to temperatura ze skraju rdzenia.

     W starych FXach nVidii throttling pojawiał się po przekroczeniu ~130C, a limit był ~160C.
     • avatar
      ab1906
      1
      Ja mam niby jedną z lepszych wersji rx 6600 xt (Sapphire NITRO+) i niestety temperatura hot spot też potrafi dobić do 110 stopni co dziwne temperatura karty to max 72 stopnie. Być może akurat trafiła mi się źle poskręcana karta lub źle nałożona pasta bo trochę duża rozbieżność pomiędzy tymi temperaturami, niestety są plomby aby to zweryfikować. Także nie tylko seria 7xxx ma taki problem.
      • avatar
       And321
       1
       Ja myślę, że problem z wadliwą pastą może sabotaż, żeby popsuć opinię.
       Tak teraz musicie się przyzwyczaić, że norma będzie : sabotaż, zła kontrola jakości, najtaniej wyprodukowane, wykupienie konkurencji, złe sterowniki/ bios, trojany i virusy. Cos zapomnialem?
       Aha i King Yon kdziung na rakiecie balistycznoatomowej :))
       • avatar
        Ruffriders1988
        1
        Witamy w świecie Maziarza, cieknącego od przecieków od lat srakbajtera którym logika bez końca poniewiera :E
        • avatar
         Ghola
         1
         derBauer zrobił porządne testy, problemem jest komora parowa w chłodzeniu. https://www.youtube.com/watch?v=26Lxydc-3K8
         • avatar
          Kasuja Wpisy Automatem
          -3
          te grafy ewidentnie żrą za dużo prądu, i to jest główna przyczyna temperatur.
          jak doskonale widać, technologia jeszcze nie dorosła do takiej wydajności. wyskokie pożeranie prądu to nic innego, jak siłowe wyciskanie wydajności. czyli tak naprawdę mamy na start przetaktowane układy.