Procesory

AMD przeczy plotkom - Bobcat jednak będzie!

przeczytasz w 1 min.

Rzecznik prasowy AMD poinformował, że zaniechanie prac na procesorami o roboczej nazwie Bobcat było niczym innym jak plotką, którą powtórzyło wiele wortali technologicznych.

Koncern AMD podał do wiadomości publicznej, że aktualności o zaprzestaniu prac nad jednostką centralną Bobcat były wyssane z palca. Druga co do wielkości korporacja zajmująca się produkcją układów x86 nie zamierza zrezygnować z tego układu i stwierdziła, że prace nad nim ciągle trwają.

– Bobcat jest w fazie opracowywania i będzie to bardzo ważny procesor dla AMD – powiedział Damon Muzny, rzecznik prasowy Advanced Micro Devices.

Przypomnijmy że procesor o roboczej nazwie Bobcat ma trafić do stosunkowo wolnych komputerów, takich jak netbooki, czy też do innych przenośnych urządzeń internetowych (Mobile Internet Device, MID). Media donoszą, że Bobcat będzie przede wszystkim rywalem Intel Atoma, który zajął wręcz dominującą pozycję na rynku netbooków (większość tych niewielkich komputerów występuje z procesorem Atom N270 o taktowaniu 1,6 GHz). AMD nie udostępnił dotychczas żadnych informacji na temat Bobcatów, dlatego nie można mieć pewności co do tego jaki układ będzie głównym konkurentem, jednak najprawdopodobniej będzie to właśnie Atom N270.

Niedawno AMD wyjawiła też, że obecnie skupia się przede wszystkim na swoich głównych produktach, czyli jednostkach centralnych dla desktopów oraz procesorach graficznych. Oznaczałoby to, że prace nad Bobcatem spadły na drugi plan, a trzeba przyznać, że posiadanie platformy do netbooków może być ważne dla AMD – wszyscy wiemy jak popularne są ostatnio te urządzenia.

Co więcej, oryginalnie AMD informowało, że procesor Bobcat zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku, a tymczasem nie zanosi się na to, by układy te zostały zaprezentowane. Koniec roku już tuż-tuż, a jakichkolwiek znaków o Bobcatach jak nie było, tak nie ma. Na dodatek jeszcze ta plotka…

Źródło:X-bit labs.com

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!