Karty graficzne

AMD Radeon HD 7000 w 2011 roku, oficjalna zapowiedź

przeczytasz w 2 min.

AMD w finansowym podsumowaniu ubiegłego kwartału, zawarło informacje odnośnie premierzy mobilnych kart graficznych z serii Radeon HD 7000.

Trzeba przyznać, że przyszła generacja kart graficznych AMD Radeon jest jedną z bardziej wyczekiwanych. Wszystkie nowe modele mają korzystać z procesorów graficznych wyprodukowanych w 28-nanometrowym procesie technologicznym, natomiast wydajniejsze desktopowe konstrukcje dodatkowo będą mogły się pochwalić wydajnymi pamięciami XDR2 oraz nową architekturą GCN.

Nie tak dawno pisaliśmy, że istnieje szansa na wydanie mobilnych Radeonów HD 7000 jeszcze w tym roku. Okazuje się, że informacje te były prawdziwe, bowiem AMD oficjalnie potwierdziło tę wiadomość.

ważne wydażenia w trzecim kwartale 2011 roku w firmie AMD - należy do nich między innymi prezentacja mobilnych układów graficznych w 28 nm

Dobra nowina pojawiła się w rozliczeniu finansowym za trzeci kwartał tego roku, a właściwie jego podsumowaniu. Oprócz sztandarowych informacji odnośnie między innymi: wydania desktopowych i serwerowych procesorów z rdzeniami Bulldozer, układów APU Llano oraz najwydajniejszej mobilnej karty graficznej Radeon HD6990M, ukazała się również informacja o prezentacji pierwszych układów graficznych w 28-nanometrowym procesie technologicznym.

Obok niej gigant z Sunnyvale pochwalił się o planach wprowadzenia do sprzedaży mobilnych kart graficznych nowej generacji, które przyniosą przychody jeszcze w tym roku. Jak nie trudno się domyśleć chodzi o modele z serii Radeon HD 7000.

28 nm układ graficzny o nazwie kodowej Chelsea
Mobilny układ graficzny w 28 nm, który został zaprezentowany na konferencji w Tajpej

Jeżeli natomiast chodzi o świat finansów AMD, to jest on w dobrej sytuacji. Dochód firmy wyniósł 1,69 miliarda dolarów, a więc o ponad 8% więcej niż w poprzednim kwartale i ponad 4% więcej niż rok temu. Zysk z działalności operacyjnej to z kolei 138 milionów dolarów – prawie o 31% więcej niż kwartał temu i prawie 8% więcej niż rok temu. Producent ten z samej sprzedaży kart graficznych zarobił 403 miliony dolarów, a więc 10% więcej niż w poprzednim kwartale i 4% więcej w stosunku rocznym.

winiki finansowe AMD w 3 kwartale 2011 roku

 

Więcej o kartach graficznych AMD Radeon HD 7000:

Źródło: AMD

Komentarze

52
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  9
  Prośba do redakcji... Możecie wycinać posty nie związane z profilem strony? Nie mam zamiaru przebijać się przez kolejny spam pseudo ekologów, nawiedzonych talibów religijnych i całej podobnej menażerii. Chyba wystarczy jak na łamach forum chcą się obrażać fanboje intela, amd i nvidii ;-)

  A co do newsa to mam nadzieję, że AMD z serią 7000 ostro pójdzie do przodu bo po przeczytaniu tego http://www.tomshardware.com/reviews/fx-power-consumption-efficiency,3060.html trochę straciłem nadzieję na ich lepsze procki w krótkim czasie.
  • avatar
   barst
   6
   Mobline?
   To tytuł newsa powinien lecieć mniej więcej tak:
   "AMD Radeon HD 7000M w 2011 roku, oficjalna zapowiedź"
   albo "Mobilne AMD Radeon HD 7000 w 2011 roku, oficjalna zapowiedź".
   Ci co czekają na prawdziwe potworki HD7000 klikają w oczekiwaniu na newsa dotyczącego stacjonarnych modeli. A tak co? Minus, o :P
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Już została wcześniej zapowiedziana premiera na ten rok.
    • avatar
     Devio
     1
     katolik nie ma czegoś takiego jak bóg i piekło a co do kart nie mogę się doczekać
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      @regist88

      Ale tym razem, to już zdania nie zmienisz?:D;)
      • avatar
       Dwd89
       1
       minus za tytuł nie związany z premierą kart Radeon HD7000 tylko HD7000M .
       • avatar
        techLogic
        1
        Szkoda, że to tylko premiera 7000M, a nie 7000...
        Cóż, trzeba jeszcze czekać.
        • avatar
         czapelka21
         0
         Katolik poznał prawdę objawioną, szkoda że nie na temat kart graficznych. My czekamy na Radki 7000, Ty czekaj na swojego Boga, a zapewne do piekła pójdziemy w jednym rzędzie :P
         • avatar
          Konto usunięte
          -1
          i do tej daty premiery należy dodać ok. 6 miesięcy
          • avatar
           Lightning
           -3
           Wchodząc w ten news myślałem, że przeczytam coś o premierze najwydajniejszych kart Radeon serii 7000 do komputerów stacjonarnych, a tu co?

           Nvidia też raczej wprowadzi nowe, mobilne karty pod koniec roku.
           • avatar
            IronFe
            -5
            @regist88 przestań pisać ze w radkach z serii 7xxx mają się pojawić pamięci XDR2 bo to jest kłamstwo, ktoś sobie jaja zrobił z lipną specyfikacją i ty się tak tego uczepiłeś.
            • avatar
             Konto usunięte
             -18
             Znowu zapowiedzi, firemka jest potentatem papierowym.
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              Zdaje mi się że rok rozliczeniowy kończy się w marcu następnego kalendarzowego, więc 2011 z newsa to równie dobrze może być luty 2012.
              • avatar
               1wilq
               0
               ja tam czekam na deskopowe wersje :) może wtedy wymienię ;) a odnośnie tego nowego kolegi katolika2010 to przestańcie mu odpisywać.. jemu tylko o to chodzi.. odpisujecie na jego zaczepki a on sobie jaja z Was robi i ma niezły z tego ubaw.. żeby to pierwszy taki "wyjątek" się trafił..
               • avatar
                Konto usunięte
                0
                o lol
                • avatar
                 Konto usunięte
                 0
                 katolik ja także pragnę odpowiedzi ale nie za wszelka cenę głupotą jest na silę interpretować pismo święte aby uzyskać odpowiedz chyba zauważyłeś że nasze władze świeckie jak i duchowe wiedzą więcej niż mówią.
                 • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  zaakceptuj rzeczywistość na pewno paliłeś kiedyś węgiel w piecu przyglądałeś się mu ja raz znalazłem odcisk liścia w bryłce węgla ciekawe skąd się tam wziął albo ropa albo ruina na księżycu i masa rzeczy o których nie wiesz świat ma więcej niż 6000 lat mam teorie jesteś albo stary albo chory i grozi ci śmierć ludzie przed śmiercią boja się że zabraknie im czasu ze nie zrozumieją wymyślają rozmaite bajki, dowiedz się dlaczego myślisz tak jak myślisz bądź wolny w umyśle albo oszukuj sam siebie
                  • avatar
                   Konto usunięte
                   0
                   a co do tematu to przewiduje że już niedługo zacznie się wymiana prezentu stare prądożerne laptopy telefony komputery będą zalewać allegro bo idzie nowe
                   • avatar
                    farodj
                    0
                    !Nie zgadzają się liczy w artykule z przedstawioną tabelką. Tak jak by osoba pisząca artykuł nie zauważyła że pierwsza kolumna odpowiada za dane z tego roku.