Procesory

Druga generacja procesorów Ryzen Threadripper zadebiutuje już za miesiąc?

przeczytasz w 1 min.

Producent przygotowuje naprawdę mocne uderzenie. Mówi się nawet o przejęciu tytułu króla wydajności segmentu konsumenckiego.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na zbliżającą się premierę drugiej generacji procesorów Ryzen Threadripper. Kiedy należy się spodziewać nowych modeli?

Producent nie chce tutaj ujawniać zbyt wielu szczegółów, a oficjalne informacje wskazują na trzeci kwartał tego roku. Więcej możemy się dowiedzieć z plotek i przecieków – nieoficjalnie wiadomo, że nowe układy miałyby zadebiutować 13 sierpnia (a więc mniej więcej rok po premierze pierwszej generacji Threadripperów).

AMD Ryzen Threadripper 2. gen

W planach producenta są modele wyposażone w 24 rdzenie/48 wątków oraz 32 rdzenie/64 wątki. Mimo wyższego zapotrzebowania na energię elektryczną (współczynnik TDP zwiększono ze 180 do 250 W), nowe jednostki mają być kompatybilne z obecnymi płytami głównymi X399. Nie zabraknie jednak nowych konstrukcji - przykładem tutaj mogą być modele firm GigabyteMSI, które zaprojektowano specjalnie z myślą o nowych układach AMD.

Co prawda na szczegóły dotyczące wydajności przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale pierwsze przecieki na temat topowego modelu Ryzen Threadripper 2990X wyglądają bardzo obiecująco. Można zatem podejrzewać, że nowe jednostki pokonają konkurencyjne modele Intel Core X i pozwolą AMD odzyskać tytuł króla wydajności w segmencie konsumenckim.

Źródło: ComputerBase

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jake_24
  5
  No oby im się to udało, byłoby fajnie, mam sentyment do AMD, mój pierwszy komp był na AMD, chociaż teraz mam i5 od ładnych paru lat...
  • avatar
   xxx.514
   5
   Zastanawia mnie raczej jak bardzo rozpaczliwie Intel będzie próbował odebrać tytuł króla wydajności. Nie powiem, niebiescy robili mocniejsze procesory, ale z tymi ZENami czerwoni mocno im krwi napsuli, a mnie skłonili do gorącego im kibicowania.
   • avatar
    figer
    1
    Wstrzymuję się z przesiadką z 4790k i gtx1070 na cos nowszego, bo te zapowiedzi AMD w procach i NVidii z Turingiem są tak buńczuczne że mam wrażenie, że jak kupiłbym teraz cos topowego typu 1080ti i np 8700k to strace pieniądze.
    • avatar
     dragzor
     1
     figer na twoim miejscu bym poczekał. Twój komp wyrabia w 1080 i 1440p i watpie by się coś zmieniło do 2020, bo wg statów steama 10% ludzi nadal ciśnie na 1060 i góra 4rdzenie.

     Przesiadkę na AMD widzę tak, 2600/2700 teraz, po wyjściu ryzen 2 lub jego refresha, czekasz rok, kupujesz używkę lub sprawdzasz jakieś deale po sklepach. Szkoda tylko tego, że nadal ddr4 3200 b-die stoi po 900+.
     • avatar
      figer
      -1
      Wstrzymuję się z przesiadką z 4790k i gtx1070 na cos nowszego, bo te zapowiedzi AMD w procach i NVidii z Turingiem są tak buńczuczne że mam wrażenie, że jak kupiłbym teraz cos topowego typu 1080ti i np 8700k to strace pieniądze.
      • avatar
       figer
       0
       Dubel
       • avatar
        Finear
        0
        double