Karty graficzne

AMD już testuje kartę Radeon Instinct z rdzeniem Vega w 7 nm

przeczytasz w 1 min.

Mowa o akceleratorze Radeon Instinct, który jest wykorzystywany do uczenia maszynowego. Na szczegóły techniczne przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Nowa generacja kart graficznych AMD nadal ma bazować na architekturze Vega, ale zostanie wykonana w 7 nm procesie technologicznym. Właśnie dowiedzieliśmy się, że pierwsza taka karta podobno jest już testowana w laboratoriach producenta.

Mowa o akceleratorze Radeon Instinct, który jest wykorzystywany do uczenia maszynowego. Nieoficjalnie wiadomo, że kartę napędza rdzeń Vega 20 z pamięciami HBM2 – przejście na mniejszą litografię pozwoliłoby zwiększyć zegary i efektywność energetyczną.

Warto dodać, że akcelerator Radeon Instinct MI25 był pierwszą konstrukcją na bazie rdzenia Vega, a dopiero potem trafił on do zwykłych Radeonów. Czy podobnie będzie w przypadku nowych rdzeni Vega w 7 nm? Bardzo możliwe. Przecieki wskazują, że nowe akceleratory Radeon Instinct mają zadebiutować już w drugiej połowie tego roku.

Źródło: AMD News, VideoCardz

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  usuniety_c89fe1248fbe
  3
  Niestety, ale wygląda jakby AMD gdzieś się potknęło i zamiast zrobić jeden duży krok do przodu, żeby nadgonić i zrównać się z NV, to postanowiło iść dalej swoim tempem, niestety lekko w tyle.
  Może te nowe konstrukcje będą dobre, a może znowu ich topowa jednostka powalczy z odpowiednikiem 2070/80 jak dotychczas.

  Czas pokaże, bo ostatnie lata pokazują tylko, że nie ma co się podpalać, tylko należy czekać do wypuszczenia karty i ostatecznych testów.
  • avatar
   PITUCH1
   0
   7mm + przyrost wydajności = tym razem 800W TDP ?
   Eneya i podobni zacierają ręce :)
   • avatar
    Gatts-25
    -1
    To znaczy jedno ,że karta tego typu może pojawić się prędzej niż w czwartym kwartale tego roku.Z całą pewnością to zasługa 7nm od TSMC ,które to już jest gotowe chociażby z produkcją SOC A12 do APPLE i SOC KIRIN 980 do HUAWEI.Będzie co porównywać gdy GF osiągnie w końcu jeszcze lepszy uzysk oraz predyspozycje samej litografii bo można będzie zobaczyć jakie różnice są między 7nm TSMC i GF jeżeli chodzi o taktowania/zużycie energii elektrycznej.Uważałem ,że VEGA w obecnej postaci jest na straconej pozycji ale zobaczymy jakie cudo wyjdzie z tego gdy będzie posiadało dodatkowe jednostki obliczeniowe ,której nie było w normalnej VEDZE.
    • avatar
     Konto usunięte
     -4
     7nm to bardzo ważny moment dla AMD. Nowa litografia, niekompatybilna z poprzednimi 14nm/14nm+.
     Zarówno sekcja CPU (ZEN2 2019) jaki i sekcji GPU (VEGA/NAVI 2018/2019) czekają spore zmiany.