Myszki

Amenbo: pięciopalczasta mysz reaguje też na nacisk

przeczytasz w 1 min.

Myszka Amenbo to urządzenie nowego typu opracowane przez Japończyków, które może reagować nie tylko na ruchy wszystkich pięciu palców dłoni niezależnie, ale także na różny nacisk każdego z nich.

„Pięciopalczasta” mysz, jak można określić produkt Double Research & Development, przez jednego z konstruktorów Kazumasa Ueno porównywana jest funkcjonalnością nawet do Kinecta. Z pewnością jest w tym trochę przechwałek, ale nie ulega wątpliwości, że Amenbo oferuje znacznie większy stopień kontroli nad manipulowanym obiektem niż standardowa mysz. Na myśl przychodzą od razu specjalne rękawice do kontrolowania wirtualnej rzeczywistości, z których korzystał bohater Raportu Mniejszości.

Podstawowym przeznaczeniem Amenbo ma być praca w środowisku 3D CAD. Manipulacja modelami w trójwymiarze wymaga nie tylko pracy z myszą, ale także z dodatkowymi manipulatorami. Amenbo pomoże wyeliminować konieczność korzystania z więcej niż jednej myszki jednocześnie.
 

Mysz Amenbo
 

W przypadku Amenbo pod każdym z palców znajduje się sensor, który podobnie jak mysz reaguje na ruch, nacisk palca, ale także siłę tego nacisku. Każdy z pięciu sensorów połączono z podstawowym elementem myszy w sposób umożliwiający swobodny ruch każdym z palców. Podstawa myszy służy jako podkładka pod dłoń i nadgarstek. Poniżej prezentacja urządzenia.
 


 

Konstruktorzy Amenbo spodziewają się, że ich produkt znajdzie zastosowanie także na rynku gier. Losy tej nowatorskiej myszy nie są jeszcze przesądzone, nie wiemy nawet kiedy osiągnie ona status gotowej do sprzedaży i w jakiej cenie.
 

Więcej o ciekawych kontrolerach:


Źródło: Amenbo

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  zrobilibyście test jak Crysis 2 działa na innych kartach a nie pierdolić się z gównem
  co to ma być za news myszka z pięcioma przyciskami
  • avatar
   Private_92
   0
   taka sama patola jak Ci co wysyłają to gówno ! http://www.zdradzila.pl/?id=fu4fvf
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Fajnie wygląda i działa, ciekawe rozwiązanie. Zobaczymy jak to się dalej rozwinie, bo koncepcja interesująca :]