Systemy operacyjne

Android 10 trafił na OnePlus 6 i OnePlus 6T - niestety z problemami

przeczytasz w 2 min.

Użytkownicy smartfonów z systemem Android często muszą pogodzić się z brakiem aktualizacji. OnePlus to jeden z nielicznych producentów, który wypada w tej kwestii całkiem dobrze, co właśnie udowodnił. Tyle, że z małym zgrzytem.

OnePlus 6 i OnePlus 6T z najnowszą wersją systemu

Chiński producent już kilka tygodni temu udostępnił OxygenOS 10.0 posiadaczom smartfonów OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro. Było pewne, że z czasem doczekają się tego również posiadacze starszych modeli. Tak też się stało, OxygenOS 10.0 zadebiutował również na OnePlus 6OnePlus 6T, które zostały wprowadzone na rynek odpowiednio w maju oraz październiku 2018 roku.

Najważniejszą informacją jest tu ta, iż OxygenOS 10.0 bazuje na Android 10, a wiec najnowszej wersji systemu od Google. Aktualizacja przynosi między innymi przemodelowane powiadomienia, szerszą kontrolę nad udostępnianiem informacji na temat lokalizacji, rozbudowane opcje sterowania gestami czy Game Space - przestrzeń, w której można będzie znaleźć nie tylko zainstalowane gry, ale również opcje związane z modyfikacją ustawień. Poza tym wprowadza możliwość blokowania spamu na podstawie wybranych słów kluczowych oraz przemodelowany interfejs i zdecydowanie szersze opcje dotyczące jego personalizacji.

OxygenOS 10.0

Niestety, Android 10 na OnePlus 6 z poważnym błędem

Są też gorsze wieści. W przypadku OnePlus 6 aktualizacja wywołuje problemy z czytnikiem linii papilarnych. To jedna z ważniejszych funkcji (mająca zapewniać nie tylko wygodę, ale i bezpieczeństwo), w związku z czym producent szybko podjął decyzję o wstrzymaniu procesu wdrażania aktualizacji do czasu uporania się z tą kwestią.

Android 10 OnePlus 6

OnePlus nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, będą kolejne aktualizacje

Producent już jakiś czas temu ujawnił, że aktualizacją objęte zostaną także modele OnePlus 5 oraz OnePlus 5T z czerwca i listopada 2017 roku. Ich właściciele muszą uzbroić się w nieco więcej cierpliwości. Tu OxygenOS 10.0 pojawi się w drugim kwartale przyszłego roku.

Przypomnijmy jeszcze, że najnowsze smartfony tego producenta, a więc OnePlus 7T oraz OnePlus 7T Pro, zadebiutowały z OxygenOS 10.0 na pokładzie. Aktualizacje wdraża on zatem dokładnie tak jak zapowiadał i tak jak można było się spodziewać - od nowszych do coraz starszych modeli.

Źródło: oneplus

Warto zobaczyć również:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kiko80
  1
  Mam OP3 i prędzej na xda będzie niż od OP
  • avatar
   0
   Czekam na OxygenOS 10.0 dla OP3T :D

   Witaj!

   Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
   Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

   Połącz konto już teraz.

   Zaloguj przez 1Login