Systemy operacyjne

Android 7.0 Nougat na dwóch kolejnych smartfonach Sony

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Tym razm powody do zadowolenia mają właściciele modeli Xperia X oraz Xperia X Compact.

Sony zabrało się ostatnio za wydawanie Androida 7.0 Nougat na swoje smartfony i wygląda na to, że proces ten nabiera tempa. W pierwszej kolejności zaktualizowano modele Xperia X Performance i Xperia XZ, teraz pora na dwa kolejne.

Japoński producent poinformował, iż rozpoczął się proces wdrażania nowej wersji systemu na smartfonach Xperia X (także w wersji dual SIM) oraz Xperia X Compact. Aktualizacja nosi kodowe oznaczenie 34.2.A.0.266.

W pierwszej kolejności trafiła ona do Australii, Rosji, Turcji, a także kilku państw azjatyckich. Wkrótce pojawić ma się w kolejnych regionach, w tym w Polsce.

Warto przypomnieć też, że na tym nie koniec, ponieważ Sony ma w planach wydanie Androida 7.0 Nougat także na modelach z serii Xperia Z5 oraz Xperii Z3+, Xperii XA oraz Xperii XA Ultra.

Źródło: xperiablog, phandroid (foto)

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piotr7543
  1
  Hę? Ja już od prawie 2 tygodni jestem na 7.1 w mojej M2 i niedawno wyszedł Cyan 14.1 więc jutro robię update :D
 • avatar
  sn00p
  0
  Sony od zawsze robi mocne i solidne fony. Niestety od czasów Xperia Z ich "dizajn" się zatrzymał w miejscu a wersje compact w tej kwestii to duży krok wstecz. Szkoda bo bardzo lubię tą firmę i nie do końca rozumiem taki uparty styl wzornictwa w kolejnych generacjach ich fonów.
 • avatar
  piccardo
  -1
  Sony to sobie może już wsadzić swoje tel w 4 litery, chwaliłem ich za politykę aktualizacji nawet na starszych modelach czego już nie robią. Nie widzę potrzeby mieć coś więcej niż Z3 ale skoro tak podeszli do sprawy i zostawili użytkowników na badziewnym 6.0 to znaleźli się na liście więcej nie kupię... Idę do chińczyków!