Systemy operacyjne

Android 8.1 zostanie udostępniony już w grudniu

przeczytasz w 1 min.

Android 8.0 pojawił się dopiero na kilku smartfonach. Google robi jednak swoje i finalizuje prace nad Androidem 8.1.

Chyba każdy wie, że producenci smartfonów z systemem Google Android w ślimaczym tempie zabierają się za wydawanie aktualizacji. W efekcie Android 8.0 ma obecnie jedynie marginalne udziały na rynku. Google robi jednak swoje i finalizuje prace nad Androidem 8.1.

Premiera będzie miała miejsce już w grudniu. Poprzedza ją natomiast kolejne, ostatnie już wydanie Developer Preview. Testerzy sprawdzać mogą je na następujących urządzeniach: Google Pixel 2, Google Pixel 2 XL, Google Pixel, Google Pixel XL, Google Pixel C, Nexus 6P oraz Nexus 5X.

I jednocześnie dodać trzeba, że to właśnie osoby korzystające z wyżej wymienionych urządzeń w pierwszej kolejności otrzymają aktualizację. Nikt nie będzie chyba zaskoczony, sprzęty Google od zawsze są aktualizowane jako pierwsze.

Z punktu widzenia użytkownika nie należy oczekiwać jednak wielkich zmian, chociaż pojawi się między innymi poprawione autouzupełnianie czy wskaźnik baterii sparowanych ze smarfonem urządzeń Bluetooth. Deweloperzy ucieszyć mogą się za to ze wsparcia Neural Networks API, WallpaperColors API czy lepszego zarządzania pamięcią RAM (głównie z myślą o programie Android Go).


Źródło: Android Developers

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HardCorak
  -1
  google a weźcie skończcie z tym... nawet nowe flagowce które nie wyszły na rynek wyjdą z 7 a masa innych które już wszyły tez nie ma 8.0. a ten system ma już 3 miesiące. tak dostaną 8.1 szybko pixele a później będą newsy typu: "Google: kolejne problemy ze smartfonami Pixel 2 i Pixel 2 XL"
  zaraz napiszecie że google z aktualizacjami u innych producentów nie może nic zrobić. ja w to nie wierzę.
  • avatar
   Tomecek
   -1
   Czyli już za dwa miesiące Androida 8.1 będzie miało 0,001% telefonów na świecie... Żenada Google. Co się stało z projektem Treble? Umarł?
   • avatar
    Helowith
    0
    A mój LG G6 wciąż na 7.0 z zabezpieczeniami do lipca. Dzięki. K10 2017 ma do września -.-.
    • avatar
     Blackshadow
     0
     hmm... niedawno zaktualizowałem do androida 6.0
     • avatar
      TruGeek
      0
      A co z Mi A1? Będzie on aktualizowany podobnie jak pixele?