Smartfony

Android Lollipop trafia na smartfony Asus ZenFone

przeczytasz w 1 min.

Jest to wiadomość bardzo dobra, zwłaszcza w świetle ostatnich doniesień.

Asus Zenfone

Właściciele smartfonów Asus ZenFone pierwszej generacji zaczynają otrzymywać aktualizacje systemu Google Android do wersji 5.0 Lollipop. Jest to wiadomość bardzo dobra, zwłaszcza w świetle ostatnich doniesień.

Aktualizacja pojawić miała się pierwotnie w maju, ale najpierw usłyszeliśmy, że możemy mieć do czynienia z drobnym opóźnieniem, a nieco później, że będzie ono prawdopodobnie zdecydowanie dłuższe i sięgnie nawet kilku miesięcy. Na szczęście producent musiał uporać się z problemami dość szybko, ponieważ właśnie rozpoczął proces udostępniania „lizaka” na wspomnianych urządzeniach.

Mowa o modelach Zenfone 4, Zenfone 5 oraz Zenfone 6, ponieważ właściciele Zenfone'a 5 LTE w większości aktualizację trzymali już wcześniej. Również tym razem rozpowszechniania będzie za pośrednictwem trybu OTA, systematycznie na kolejnych rynkach. Nowszą wersję systemu pobrać można także bezpośrednio ze strony producenta.

Warto odnotować pewną kwestię, o której tutaj wspomniano. Asus twierdzi, iż niektóre preinstalowane na smartfonach aplikacje nie są obecnie kompatybilne z „lizakiem” w związku z czym po instalacji już się nie pojawią, ale zastąpić mają je inne.

Źródło: gsmarena, brandsdisplay, asus

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!