Smartfony

Android M przynieść ma nowe ramy czasowe aktualizacji dla smartfonów Nexus

przeczytasz w 1 min.

Z nieoficjalnych jeszcze doniesień wynika, iż użytkownicy liczyć będą mogli na pojawianie się aktualizacji przez 2 lata.

Android M

Najprawdopodobniej już w dniach 28-29 maja, podczas konferencji Google I/O, zaprezentowana zostanie oficjalnie nowa wersja systemu Google Android. Nieoficjalne doniesienia brzmią coraz bardziej optymistycznie, zwłaszcza dla właścicieli smartfonów i tabletów z linii Google Nexus.

Począwszy od Android M właśnie mają obowiązywać dla nich bowiem nowe ramy czasowe aktualizacji. Z nieoficjalnych jeszcze doniesień wynika, iż użytkownicy liczyć będą mogli na pojawianie się aktualizacji przez 2 lata. Rok dłużej udostępniane mają być natomiast mniejsze łatki skupiające się na bezpieczeństwie (w przypadku egzemplarzy zakupionych w Google Store okres ten wynosić ma 18 miesięcy).

Wieści te brzmią bez wątpienia optymistycznie. Nie jest przecież tajemnicą, że obecnie Google wydaje aktualizacje przez 18 miesięcy od pojawienia się smartfona/tabletu, a więc wydłużenie wsparcia do 2 lat byłoby bardzo miłe. Tym bardziej, że dotyczyć ma ono nie tylko nowych modeli, ale także tych, które są już na rynku, a więc skorzystałby chociażby Nexus 6.

Źródło: phonearena, androidpit

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  1
  Inni producenci mogliby iść tym tropem.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   jak dla mnie niech sobie zabierają tego androida. ciągle ma nierozwiązany problem z upgrade. w praktyce upgrade=nowy sprzęt. to jest chore.
   • avatar
    MatiQ
    1
    Rynek smartfonów rozwija się tak dynamicznie, że wsparcie nawet 5 letnie to już by był jakiś masochizm. Jeszcze nieco ponad rok temu miałem Galaxy S+, który nie doczekał się ICSa czy też JB. Wtedy było mi szkoda, że nie ma już oficjalnego wsparcia. Mogłem liczyć na programistów z XDA ale tak na prawdę korzystając z obecnych aplikacji telefon już się powoli dusił. To było ponad rok temu, a od premiery minęły 4 lata. Nie widzę tutaj racji bytu wspierania go do dnia dzisiejszego, a proponowane wsparcie przez 2 lata dla nowych modeli to i tak długo. Może w przypadku bardziej wydajnych urządzeń dłuższe wsparcie miałoby sens, bo zasoby pozwalałyby na komfortowe użytkowanie, a dla pozostałych ograniczenia sprzętowe byłyby problemem. Kiedyś XP zajmujący kilka GB na dysku i 1 GB RAMu wystarczyło do wszystkiego, a dziś nie jest niczym nadzwyczajnym, że system zajmuje kilkanaście, kilkadziesiąt GB i ma do dyspozycji 4-8 GB RAMu. Gry, które wymagały kiedyś do uruchomienia dobrze wyposażonego blaszaka pod biurkiem dziś można uruchomić na urządzeniu mieszczącym się w kieszeni. Owszem Android nie jest doskonały i pewnie jeszcze długo będzie można się do czegoś przyczepić ale postępu w dziedzinie urządzeń mobilnych nie da się zatrzymać i obecnie wcale nie trzeba wydawać kroci na sprzęt działający bardzo przyzwoicie mając wsparcie od producenta.. A jeśli nie to od poweruserów z XDA ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     -2
     WTF, jaka rama czasu? Wypadalo by sie bardziej postarac niz tylko wrzucic czyjs tekst w google translate i nara. Odpowiem wam po polsku "kupa byka"....
     • avatar
      Konto usunięte
      -8
      2 lata to i tak bieda. 5-10 lat, tyle powinno to wynosić, ponieważ system powinien być elastyczny i możliwy do zainstalowania na jakimkolwiek smartfonie.
      • avatar
       marekxdx
       0
       Niech ktoś powie dlaczego google zaniedbuje swój system android a aktualizacje pojawiają się z 2 letnim opóźnieniem i w dodatku nie na wszystkie telefony???? Pssss.
       • avatar
        pawlito011
        0
        A ja w z1 compact nadal nie mam lizaka...
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Mam Nexus 4, więc z niecierpliwością czekam :D