Oprogramowanie

Android Market dostępny w komputerze

przeczytasz w 2 min.

Od teraz wszyscy posiadacze urządzeń z systemem Android mogą zaopatrywać się w nowe aplikacje i gry, korzystając z przeglądarki internetowej zainstalowanej w komputerze.

Do tej pory Android Market dostępny był jedynie z poziomu urządzenia wyposażonego w system od Google, a wejście na stronę "marketu" poprzez zainstalowaną w komputerze przeglądarkę internetową kończyło się wyświetleniem jedynie okna informacyjnego. Na starszych i stosunkowo mniejszych ekranach smartfonów, komfort przeglądania dostępnych aplikacji pozostawiał wiele do życzenia.

Warto przeczytać:
NVIDIA zapowiada Tegra Zone w Android Market
20 bezpłatnych aplikacji dla Androida

Aby ułatwić dostęp do ogromnej już oferty aplikacji, Google wystartowało w czwartek (3 lutego) z usługą Android Market dostępną poprzez przeglądarkę internetową z dowolnego komputera. Układ i podział oprogramowania, który zobaczymy na ekranie komputera, przypomina ten znany do tej pory. Trzeba przyznać że komfort wyszukiwania ciekawych programów jest teraz zdecydowanie większy.

Pierwszym krokiem koniecznym do skorzystania ze sklepu jest zalogowanie się na swoje konto Google. Następnie, po kupnie bądź wybraniu darmowej aplikacji, oprogramowanie nie pobiera się na komputer, a zostaje wysłane na nasz smartfon w trybie OTA (over the air). Czyli przykładowo nowa część Angry Birds zostaje przypisana do naszego konta, wystarczy podłączyć smartfon do internetu i uruchomić Android Market. Wszystkie wybrane przez nas aplikacje zaczną się automatycznie instalować. Osobiście to przetestowałem i działa póki co bez zarzutów.

Z ciekawszych zmian, o których warto wspomnieć, to wyświetlanie cen przy aplikacjach i grach w kilku walutach, a nie jak to było do tej pory tylko w jednej. Prócz tego standardowo już mamy dostęp do zdjęć, krótkiego opisu aplikacji i - co istotne - opinii użytkowników. Google w planach ma wprowadzenie możliwości kupowania oprogramowania z poziomu aplikacji. Pozwoli to developerom na wprowadzenie chociażby możliwości kupowania dodatków do gier w ten sposób.
 

Źródło: Fudzilla

Polecamy artykuły:  
GeForce GTX 560 Ti - premiera
Samsung Galaxy S i9000
Dysk twardy - poradnik jak wybrać

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Świetna sprawa.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   "Od teraz..."

   Parsknąłem śmiechem... Zaspałeś chłopie, web Market jest dostępny co najmniej od paru dni.
   • avatar
    Rafal_0
    0
    No właśnie, po pierwsze zaspałeś z tą informacją, a po drugie nie wszystkie urządzenia z Androidem.
    Ja nie mogę.
    • avatar
     dawiduser143
     0
     w koncu
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Fajnie, że zrobili tą stronę .. ja osobiście wolę odrazu z poziomu Fona sciagać Albo z APPBRAIN ;)
      • avatar
       Dudi4Fr
       0
       "Pozwoli to developerom na wprowadzenie chociażby możliwości kupowania dodatków do gier w ten sposób."

       No to pięknie, jeszcze mi DLC na telefonie potrzebne... No bez przesady...