Systemy operacyjne

Android Marshmallow podwoił przez ostatni miesiąc rynkowe udziały

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Czyżby zatem producenci wyraźnie ruszyli z aktualizacjami? Nie do końca, ponieważ Android Marshmallow wciąż znacznie ustępuje starszym wersjom.

Google nie przerywa tradycji i jak zawsze na początku miesiąca publikuje statystyki swojego mobilnego systemu. Jak obecnie wygląda sytuacja poszczególnych wersji Google Android?

Zacznijmy może tym razem od tej najnowszej, a więc 6.0 Marshmallow. Względem poprzedniego miesiąca udało się jej podwoić rynkowe udziały. Brzmi niezwykle optymistycznie, ale wynik i tak nie imponuje, ponieważ sięga tylko 4,6%.

Na czele ponownie znalazł się Lollipop, z wynikiem 35,8%. Za nim plasuje się natomiast KitKat oraz Jelly Bean, odpowiednio z rezultatami 33,4% oraz 21,3%.

Android statystyki kwiecień
dane zebrane w 7-dniowym okresie kończącym się 4 kwietnia

Jak zatem widać, do podium Marshmallow wciąż ma bardzo daleko. Chciałoby się wyrazić nadzieję, iż w kolejnych miesiącach ulegnie to zmianie, ale tego typu życzenia stają się już powoli nudne. Producenci smartfonów - do boju.

Źródło: developer.android, greenbot

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TruGeek
  1
  Tak ten update idzie , że szok . Ciekawe kiedy Sony da piankę do Zetek czy LG w końcu da update do jednego z najmocniejszych LG czyli Flexa 2 , który dalej siedzi na lizaku :P
 • avatar
  danieloslaw1
  1
  olali starsze modele to maja ponizej 5%. Na s5 dalej nie ma andka 6..
 • avatar
  Shafcik
  1
  niestety wszystko fajnie ale od samego początku po upie do 6.0 na Moto 3g mam problemy z wifi. Zjada mi baterię mimo wyłączonych opcji skanowania i lokalizacji i resecie ustawień sieciowych. Zasięg też się pogorszył. Może jak wyjdzie 6.0.1 cos się poprawi w tej materii
 • avatar
  Smuga
  1
  Problem skończy się w miarę kiedy Ci żałośni producenci przestaną dzielić aktualizacje na regiony. Srapple jakoś sobie radzi z odpaleniem dla WSZYSTKICH jednocześnie, a te bęcwały potrafią rozepchać to na 3 miechy...
 • avatar
  Nalovp
  -4
  Od kilku dni mam telewizor z androidem...problemy z instalowaniem aplikacji,brak płynności i już miałem jeden restart.Ten system to straszna pomyłka.Jeśli apple kiedyś wypuści tv z iosem to kupie nawet gdyby kosztował podwójnie.
 • avatar
  TruGeek
  0
  Ale możliwe , że dlatego , że jako jedyny tel. od LG ma Snapa 810 , bo gdyby G4 miał S810 albo chociaz V10 to by dali już pianke na flexa .
 • avatar
  Kalten
  0
  Ja mam jeszcze przez kilka dni LG Optimus G na Kit Kacie i jakoś nie odczuwam potrzeby posiadania nowszego systemu. Wszystko działa, a jedyna różnica to inne numerki w jednym miejscu czyli 4.4 zamiast 6.0 ;) Żona ma Lollipopa w G2 i poza paroma duperelami niewiele to zmienia.
  Niestety muszę go zmienić bo bateria umarła, a nie można jej wymienić. Już zamówione G4 z "pianką". Tym razem bateria wymienialna więc pojadę na nim ze 4 lata i nie będzie mi przeszkadzało, że zatrzymam się na Androidzie 6.0 póki wszystkie aplikacje będą działać.
 • avatar
  jkbrenna
  0
  co mojemu 5 brakuje , ze mialbym jakis zysk na 6 zmienic..
 • avatar
  Mariano_
  0
  Zaktualizowałem do 6.0 w Motoroli Moto G 2nd LTE i mam zamienione kanały stereo oraz krócej trzymającą baterie, pierwszy bug wina producenta telefonu a drugi pewnie systemu...
 • avatar
  Raider0001
  0
  Też mam problem z 6.0 a mianowicie jedyna gra w którą gram pracowała 2x wolniej (Ingress), musiałem ręcznie instalować lollipop. Poza tym system wyglądał tak samo i pracował w innych aplikacjach bardzo podobnie.