Systemy operacyjne

Android N - pierwsze spojrzenie na menu powiadomień i ustawień

przeczytasz w 1 min.

Android N to nie tylko kilka nowych, ważnych funkcji, ale również z pozoru kosmetyczne zmiany, które jednak mogą być dla użytkowników ważne.

Android N

Na oficjalną prezentację nowej wersji systemu Google Android trzeba jeszcze chwilę poczekać, ale systematycznie pojawia się coraz więcej doniesień na temat tego, co Android N nam przyniesie. Tym razem mamy okazję rzucić okiem na dwie bez wątpienia istotne kwestie.

Redaktorzy portalu Android Police mieli już podobno okazję rzucić okiem na to, jak prezentuje się interfejs Androida N. Konkretnie chodzi w tym przypadku o menu szybkich ustawień oraz powiadomień, ponieważ na tych właśnie elementach się skupiono.

Będą zmiany? Zanosi się na to, że tak i to takie całkiem zauważalne. W menu szybkich ustawień prócz minimalnej korekty interfejsu w oczy rzuca się druga strona z ikonkami, a także przycisk EDIT, dzięki któremu można będzie prawdopodobnie personalizować ten element.

Kosmetyczną zmianę wizualną przejść powinny powiadomienia, zostaną też, wedle omawianych informacji, minimalnie rozbudowane.

Android N ustawieniaAndroid N powiadomienia

O kilku ważniejszych zmianach wprowadzanych przez Androida N pisaliśmy już wcześniej. W międzyczasie pojawiły się też doniesienia mówiące o tym, iż w nowej wersji systemu domyślnie zabraknie szuflady aplikacji.

Android N prezentowany będzie oficjalnie w maju, na konferencji Google I/O 2016.

Źródło: droid-life, androidpolice

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  baltham
  3
  Nowy Android ma zostać pokazany w maju, miesiąc później otrzyma do seria Nexus, a Samsung ogłosi że Note 4 otrzyma aktualizacje do 6.0 w lipcu. W lipcu pewnie stwierdzą że wstrzymają się z aktualizacja i poczekają na Androida N.
  • avatar
   Wiskas
   0
   System jest cacy ale oprawa graficzna to jest tragedia....ten cały minimalizm jest do bani a kolor rodem z win 95 ffffuuuuuu ....juz bym wolał wiesniacki festyn w telefonie niż te paskudne kolory androidada 5< .....to juz froyo miał lepszy desing....dobrze że są nakładki od producenta,lunchery i skorki
   • avatar
    Konto usunięte
    -6
    Dźwięku nadal nie wyłączysz normalnie bo po co? wł/wibr/wył. Ech...
    • avatar
     wefhy
     0
     Jesteście pewni, że macie screeny z androida N, a nie CM13(czyli zwykła pianka), który właśnie tak w tej chwili wygląda?
     • avatar
      MatiQ
      0
      Jak dla mnie personalizacja rozwijanej belki powinna być standardem obecnym od dawna. Już na CM10 było to dość mocno rozbudowane, a tu łał w końcu dotarło, że może warto by było dać użytkownikowi i tą część systemu do edycji..