Systemy operacyjne

Android Nougat z lepszą ochroną przeciw ransomware

przeczytasz w 1 min.

Google poprawi kwestię bezpieczeństwa w Android Nougat. Tak twierdzą specjaliści z firmy Symantec.

W cyfrowym świecie czai się na nas coraz więcej zagrożeń. Śmiało odnosić można to także do systemu Google Android, w którego kolejnych wersjach pojawiać muszą się nowe zabezpieczenia. W przypadku Android Nougat spora część z nich koncentrować ma się na ransomware.

Wprawdzie Google w szczegółach kwestii tej nie omówiło nieco bliżej postanowił przyjrzeć jej się Symantec. Z przeprowadzonej analizy kodu Android Nougat wynika, że powinien być on w walce z ransomware zdecydowanie skuteczniejszy niż poprzednie wersje systemu.

W głównej mierze zawdzięczać ma to zmianom w API resetPassword. Z analizy Symantec wynika, iż złośliwe oprogramowanie nie będzie w stanie zmienić naszego hasła. Jednocześnie po raz kolejny okazuje się, że warto takowe mieć, ponieważ nawet tutaj wirus będzie w stanie je ustawić.

Android N ransomware

Więcej szczegółów związanych z bezpieczeństwem w Android Nougat poznamy zapewne w niedalekiej przyszłości. Już teraz Symantec ostrzega jednak, że korzystający z tego systemu nie powinni tracić czujności, ponieważ liczyć trzeba się z wieloma innymi zagrożeniami. I temu akurat możemy przytaknąć.

Źródło: symantec, xiaomininja

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PROCTON
  2
  Nigdy nie miałem wirusa na telefonie, więc nie wiem co trzeba robić żeby złapać :P
  • avatar
   Damchmark
   0
   Trzeba myśleć logicznie, to zwykle wystarcza ale na co dzień czy to u znajomych czy po rodzinie to niestety albo "stety" trzeba edukować. Bo jeśli w reklamie wyświetli się "Uwaga masz wirusa" to przecież wiadomo, że się nie klika. To proste i oczywiste jak ujemna delta :). Ale patrząc na statystycznego Janusza to przez takiego rodzaju reklamy ludzie mają na telefonach bądź są narażeni na wirusy itp. I tak na marginesie to się tyczy nie tylko telefonów.