Systemy operacyjne

Android Oreo z nieco ponad 1% rynkowych udziałów

przeczytasz w 1 min.

Wprawdzie jest to najnowsza wersja systemu rozwijanego przez Google, ale liczy sobie już przecież kilka miesięcy. W związku z tym tak niska popularność nikogo nie powinna cieszyć.

Swoim zwyczajem, Google opublikowało kolejną porcję statystyk przybliżających popularność poszczególnych wersji systemu Google Android. Niestety, większych zaskoczeń nie należy się spodziewać.

Niestety, ponieważ Android Oreo zdobywa rynkowe udziały w bardzo powolnym tempie. W wyniku tego kontroluje obecnie jedynie 1,1% ogółu urządzeń korzystających z platformy rozwijanej przez Google. Wprawdzie jest to jej najnowsza wersja, ale liczy sobie już przecież kilka miesięcy.

Małym pocieszeniem może być fakt, że na fotel lidera wskoczył wreszcie Nougat (28.5%). Za nim plasuje się Marshmallow (28.1%) oraz Lollipop (24.6%).

Android statystyki
dane obejmujące 7-dniowy okres kończący się 5 stycznia

Tak niski wynik osiągnięty przez najnowszą wersję systemu nie dziwi, niektórzy z producentów nie wydali jeszcze aktualizacji dla flagowych smartfonów. Trudno przypuszczać, aby w przyszłym miesiącu wynik był zdecydowanie wyższy. Podobną drogę przechodzili również poprzednicy.

Źródło: developer.android

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Adriian
  3
  Google chce za wszelką cenę dogonić z numeracją Windowsa i iOS, ale widać rynek ostro weryfikuje ten głupi pomysł.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Inna sprawa - czy naprawdę konieczne jest tworzenie rokrocznie nowej wersji Androida? Nie lepiej pracować nad nim dłużej, a w międzyczasie sukcesywnie dbać o wdrażanie łatek bezpieczeństwa do aktualnego wydania? Producenci się spinają z update tylko przy flagowcach (cza dbać o marketing cyferek, średniaki i niska półka mogą sobie czekać i czekać...
   • avatar
    Dudi4Fr
    0
    Czyli u Andka po staremu, nawet nowy system wdrażania aktualizacji Oreo nie pomógł. Jak zawsze system zyska na popularności w połowie roku kiedy ludzie zaczną kupować nowe telefony (S9, G7, U12, Xperia ZXZs64, 1+6 itd) z zainstalowanym Oreo na dzień dobry.