Aplikacje mobilne

Przetestuj swoje urządzenie mobilne przy pomocy programu AnTuTu

przeczytasz w 1 min.

AnTuTu pozwala na przetestowanie wszystkich najważniejszych elementów składających się na ogólną wydajność smartfona czy tabletu.

AnTuTu program benchmark

Na naszych łamach bardzo często pojawiają się recenzje nowych smartfonów i tabletów. Nieodłącznym ich elementem są zawsze testy wydajności, które przeprowadzamy przy pomocy kilku programów testujących. Postanowiliśmy przybliżyć Wam je nieco bliżej, a na pierwszy ogień wzięliśmy AnTuTu.

Z pewnością jest to jedna z najpopularniejszych tego typu aplikacji. Trudno się temu dziwić, ponieważ charakteryzuje się dość przyjemnym i intuicyjnym interfejsem (przynajmniej dla większości z ponad 100 000 000 jej użytkowników), a także naprawdę sporymi możliwościami.

AnTuTu pozwala na przetestowanie wszystkich najważniejszych elementów składających się na ogólną wydajność smartfona czy tabletu. Pod lupę brany jest zatem naturalnie procesor, układ graficzny i  pamięć RAM, ale poza tym przeprowadzany jest również test I/O. Po przeprowadzeniu wszystkich testów otrzymujemy wynik w każdej z tych kategorii, jak również ogólny rezultat jaki osiągnęło testowane urządzenie.

AnTuTu program wyniki

Czy to już koniec możliwości AnTuTu? Oczywiście, że nie, ponieważ program może pochwalić się jeszcze dodatkowymi funkcjami. Po pierwsze można porównać swój wynik z tymi osiąganymi przez inne urządzenia. Poza tym aplikacja umożliwia wyświetlenie dokładnych informacji o naszym smartfonie czy tablecie.

AnTuTu przeznaczone jest do testowania urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android w wersji 2.3 i nowszych. Aplikacja jest darmowa, ale pomimo tego jej twórcy cały czas dbają o jej rozwój i dzięki temu jeszcze przez długi czas nie powinna tracić ona na popularności.


Pobierz: 

AnTuTu Benchmark Androida

Rozmiar pliku: 9,8 MB


Źródło: play.google, facebook- Antutu Benchmark

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xFruciuux
  9
  Ale ty jesteś tępy...
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   Wszyscy zainteresowani znają? A skąd znają, urodzili się już z taką wiedzą? Zawsze pewien odsetek populacji jest początkujący, dopiero zaczyna przygodę ze sprzętem, kupiła pierwszy smartfon itp. Dorastają nowe pokolenia... ;) Lepiej o takich rzeczach dowiadywać się z pewnych źródeł niż od kolegów na podwórku.
   • avatar
    Radical
    1
    Z całą pewnoscią przyda się do sprawdzenia czy na naszym urządzeniu ruszy flappy bird ;)
    • avatar
     Q'bot
     -13
     Specyficzny ten news - niby darmowa aplikacja, więc redakcja benchmarka nic nie dostanie za darmową reklamę, a z drugiej strony (w kwestii informacyjnej) wszyscy zainteresowani znają i kojarzą, więc po co im o tym wspominać?

     Cała reszta siedzi na ciekawszych od jądrojada platformach, więc także będzie miała news o antutu w głębokim poważaniu...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      http://imgur.com/a/7VfDo - 2 benchmarki - w obu test przeprowadzony po zresetowaniu telefonu i odczekaniu minuty. Moim zdaniem wątpliwe jest to, czy jest sens mierzyć wydajność tym benchmarkiem