Aplikacje mobilne

Korzystanie z Google Duo tylko z numerem telefonu? Niebawem może się to zmienić

przeczytasz w 1 min.

Google pracuje nad wprowadzeniem w aplikacji Duo funkcji wyszukiwania po adresie e-mail. Możliwe, że w końcu nie trzeba będzie logować się przy użyciu numeru telefonu.

Programy do rozmów wideo będąc na fali popularności wypuszczają liczne aktualizacje. Zoom poprawił bezpieczeństwo, Facebook otworzył Messenger Rooms, a Google Meet jest teraz dostępny za darmo.

Niedawno pisaliśmy, że również w Google Duo pojawią się liczne ulepszenia. Wiadomo już, że firma nie zwalnia i nadal pracuje nad kolejnymi nowościami, mającymi ułatwić użytkownikom korzystanie z aplikacji.

Google Duo tylko z numerem telefonu

Nie każdy chce wpisywać swój numer telefonu, aby móc korzystać z jakiegoś programu. Takie osoby może ucieszyć fakt, że przygotowywana dla aplikacji Google Duo opcja ma pozwolić na kontaktowanie się z innymi przy użyciu adresu e-mail.

W zasadzie to już od początku roku można korzystać z Duo bez podawania swojego numeru. Chcąc rozpocząć rozmowę wideo, wystarczy zalogować się poprzez stronę internetową duo.google.com za pomocą e-maila. Takie rozwiązanie jest bardzo dobrym ruchem w kierunku ograniczenia ilości danych, które wprowadzamy do internetu. Podobne udogodnienie dobrze sprawdziłoby się w aplikacji.

Według powyższego wpisu na Twitterze, Google pracuje nad opcją, która ułatwi użytkownikom dzwonienie do wybranych osób przy wykorzystaniu adresu e-mail. Taka funkcja na pewno pozwoli na połączenia od znacznie większej ilości znajomych. Zwłaszcza tych dalszych, którzy nie znają numeru telefonu. Oczywiście będzie można wyłączyć tę opcję w każdej chwili. 

Na razie jeszcze nie wiadomo kiedy pojawi się aktualizacja. Miejmy nadzieję, że nie będziemy na nią czekać zbyt długo.

Źródło: AndroidPolice

Warto zobaczyć również:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!