Smartfony

Apple chce zablokować sprzedaż Samsunga Galaxy S 3 w USA - kolejna wojna patentowa

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
39 komentarzy Dyskutuj z nami

Apple znowu w sądzie

Jeśli mowa o kolejnym sporze patentowym dotyczącym rynku mobilnego, to od razu zakładać można, że jedną ze stron będzie Apple. Tak też jest i tym razem, a na tapecie znalazł się Samsung Galaxy S 3.

Tak, to nie żart, a całkiem poważne zarzuty ze strony Apple. Według giganta z Cupertino najnowszy smartfon Samsunga narusza co najmniej dwa patenty charakterystyczne dla urządzeń z logo nadgryzionego jabłka.

Stwierdzono to na podstawie krótkiej analizy egzemplarza zakupionego w Wielkiej Brytanii. Wedle Apple zastosowanie w Samsungu Galaxy S 3 takich rozwiązań jak "uniwersalne wyszukiwanie" (S-Voice) i "inteligentne linki" (klikanie w numer znajdujący się w SMSie i bezpośrednie oddzwanianie, odpisywanie) to postępowanie niezgodne z prawem. Wystarczyło to firmie do tego, by złożyć do amerykańskiego sądu wniosek o zakaz sprzedaży smartfona na terenie USA do czasu rozstrzygnięcia sprawy.

Apple Samsung Galaxy S 3 narusza patenty pozew

Apple nie chce jednak rozpoczynać nowego procesu, a dołączyć sprawę Galaxy S 3 do trwającego już postępowania toczącego się przeciwko Galaxy Nexus, którego, wedle Apple, jest bezpośrednim następcą.

Przedstawiciele Samsunga stwierdzili narazie jedynie tyle, że jeśli Apple ma jakiekolwiek zarzuty w stosunku do Galaxy S 3 to musi wytoczyć nowy proces. Łączenie tej sprawy z Nexusem jest dla nich niedorzeczne.

Szykuje się zatem kolejna bitwa w wojnie pomiędzy Apple i Samsungiem. Nie może ona dziwić, ponieważ obie firmy są obecnie największymi graczami na rynku smartfonów i każde potknięcie którejś z nich, będzie bardzo na rękę konkurentowi.
 

Więcej o smartfonach i telefonach:

Źródło: gsmarena, iphone-release, appleinsider

Komentarze

39
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Arved
  Apple może jeszcze opatentuje trzymanie smartphone'a ręką, wtedy pozbyliby się dużej konkurencji :D
  55
 • avatar
  furukawa
  W moim chyba 4 letnim sony ericsson w880 jeśli w treści sms-a znajduje się ciąg cyfr lub adres netowy/mailowy to też zostaje on podkreślony i pojawia się opcja "więcej" gdzie można zapisać nowy numer, odpisać bądź zadzwonić na ten numer, itd...
  21
 • avatar
  Konto usunięte
  Jeb**e Apple. Dzięki takiemu postępowaniu tej "firmy", jestem przekonany, że nigdy nie kupię produktów ich autorstwa. Apple i Facebook to dwie "marki", którymi się brzydzę...
  19
 • avatar
  sakkra
  o nie - znowu :/ i kto na tym zyska, apple... historia postępu to historia kopiowania. Gdyby coś takiego miało miejsce dawno temu to mielibyśmy jednego producenta samochodów jednego telewizorów a jednego lodówek. Może ktoś powinien się zająć monopolistycznymi zapędami appla :P
  17
 • avatar
  Konto usunięte
  apple było, jest i będzie poje..ne -,- to ja w swoim WF S to samo mam i niech idą jeszcze kłócić się z HTC o patenty.
  11
 • avatar
  Konto usunięte
  Na miejscu Samsunga zerwał bym z Apple umowa o wytwarzanie podzespołów i Apple by osrał i wtedy by miał wyniki sprzedaży....
  5
 • avatar
  Konto usunięte
  "inteligentne linki" (klikanie w numer znajdujący się w SMSie i bezpośrednie oddzwanianie, odpisywanie)
  To też opatentowali?! Bez jaj, to już się robi śmieszne. Nie sorry, to już nie śmieszne, tylko żałosne -,-
  5
 • avatar
  Konto usunięte
  Apple powinno całkowicie opatentować wykorzystanie mowy i słuchu do prowadzenia rozmów telefonicznych
  4
 • avatar
  Kieresz
  no tak...nie mozesz konkurowac to pozwij o patenty....sraplle....zawsze mowil ze ta firma to banda oferm...
  4
 • avatar
  Pl0mi3N
  Błąd:

  Przedstawiciele Samsunga stwierdzili narzazie jedynie tyle, że jeśli Apple ma jakiekolwiek zarzuty w stosunku do Galaxy S 3 to musi wytoczyć nowy proces.

  narzazie/narazie
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  W tej sprawie mogę powiedzieć tylko jedno: hahahahahahahaha!!!
  Niech Apple przyłoży się do iPhona 5, a nie kase wydawać na bezsensowne procesy sądowe.
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  "uniwersalne wyszukiwanie" (S-Voice) było w Ericssonie T18s. Mówiło się nazwę z książki adresowej i telefon sam wybierał numer. Jak ktoś się uparł i wgrał oprogramowanie T18s to T10s to też to miał. Na rynku obecny od 1999.
  "inteligentne linki" (klikanie w numer znajdujący się w SMSie i bezpośrednie oddzwanianie, odpisywanie) mam to w swoim Siemiens ME45 z 2001 roku: w każdym pliku zawerajacym czysty tekst podświetlają mi się numery telefonów i e-maile. Co więcej zamieniają mi się automatycznie na nazwy z ksiązki telefonicznej więc nie widzę numerów tylko nazwiska/ksywy osób. Lepsze rozwiązanie od tego o co procesują się podgryzacze jabłek.

  Młodociana gównażeria z Apple za młoda aby pamiętać co było 1999-2001 ale już wystarczająco butna aby się procesować o funkcje ukradzione od Ericssona i Siemensa. Amerykanie to skończone chamy aby procesować się z Koreańskim producentem o funkcje które ukradli z Europejskich telefonów sprzed 10 lat.
  3
 • avatar
  tommyt1983
  Apple nie ma pomyslu na telefon i kurwica ich strzela hahaha Nigdy nie kupie juz sprzetu od tej firmy bo to sie juz robi obciachowe :D
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  Zakazać sprzedaży przed udowodnieniem czegokolwiek? Tak przecież można powymyślać każdemu i nic nie zostanie, oprócz cudnych produktów apple które niczego nikomu nigdy nie kopiowały ;]
  1
 • avatar
  Dragonik
  Czyżby Apple bało się że ich nowy "smartphone" będzie gorszy od samsunga dlatego chcą go zakazać w USA?
  1
 • avatar
  jaroslawb1
  W najstarszych nokiach z monochromatycznymi wyświetlaczami miałem opcję oddzwoń.Wykrywane były też numery w sms-ach i można było oddzwaniać.Jak Apple chce,to mogę im udowodnić na podstawie Nokii 6310i,która była produkowana dekadę temu,kiedy Apple nawet się nie śniły telefony.Apple to nędzarze niepotrafiący dotrzymać kroku technologicznego Samsungowi.Boją się być zmiażdżeni przez SGSIII i chwytają się brzytwy.Każdy rozsądny człowiek wybierze lepszy produkt.Tylko fanboy bezkrytycznie wybiera markę,której ślepo jest wierny.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Apple za bardzo zaczyna się panoszyć dziwie się że amerykanie pozwalają na to....
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Zaraz, zaraz - "inteligentnych linków" używałem zanim Apple zaczęło rozważać wejście na rynek fonów... W związku z tym zakazać iPhonów - są nielegalne!!!
  1
 • avatar
  Qpers
  Akurat S3 w odróżnieniu od 50% telefonów Szajsunga nie wygląda na tanią podróbkę iPhone'a...
 • avatar
  hideo
  nie podoba mi się SGS3 to płakać nie będę ;)
  -4
 • avatar
  ECRYGIGS
  Apple nie ma się za co chwycić,to biere co popadnie by tylko zablokować konkurencję . Takiego trola patentowego trzeba tępić.
 • avatar
  Dragonik
  Inteligentne linki były wiele przed Apple więc o co oni się rzucają? Nie zdziwię się jak bedą chcieli opatentować kolory do wyświetlaczy. Apple pozywa samsunga o posiadanie kolorowego wyświetlacza w 16mln kolorach, ponieważ zawiera on kolory opatentowane przez Apple:D
 • avatar
  Kiciulek
  Ciekawe jakby wyglądał dziś świat gdyby ktoś kiedyś opatentował sms'y albo sposób rozmieszczenia klawiszy na klawiaturze QWERTY..
  Patenty i wykorzystywanie ich w ten sposób prowadzi tylko do hamowania rozwoju. Przecież to już jest chore..