Komputery

Apple coś zepsuł. Lepiej nie pobieraj najnowszej aktualizacji

przeczytasz w 1 min.

Apple ma problem. Użytkownicy komputerów tej firmy zgłaszają niedogodności, jakie występują po aktualizacji systemu macOS do wersji Sonoma 14.4.

Chociaż producenci przygotowują aktualizacje oprogramowania przede wszystkim z myślą o nowych funkcjach i eliminacji wykrytych błędów, to nie zawsze wszystko idzie zgodnie z założeniami. Tym razem przypominają o tym właśnie Apple i najnowsza wersja macOS.

Problem z urządzeniami peryferyjnymi na Sonoma 14.4

Pierwsze sygnały, że macOS Sonoma 14.4 przynosi nie tylko pożądane zmiany pojawiły się już przed kilkoma dniami. Początkowo wydawało się, że to odosobnione przypadki, ale ostatecznie okazuje się, że problemy występują na stosunkowo szeroką skalę. Czego dotyczą?

Użytkownicy komputerów Apple skarżą się, że po zainstalowaniu wspomnianej aktualizacji przestają działać im urządzenia peryferyjne, takie jak myszki czy klawiatury. Wiele wskazuje na to, że dzieje się tak w przypadku gadżetów podłączonych za pośrednictwem hubów USB i osadzonych w monitorach z gniazdami USB.

Z licznych wpisów, jakie użytkownicy zamieszczają m.in. ma forum Reddit wynika, że problem dotyczy monitorów różnych firm, w tym Dell, Samsung i Gigabyte.

Sytuacja nie występuje wtedy, gdy urządzenia peryferyjne są podłączone bezpośrednio do komputera/laptopa.

Apple pracuje nad nową łatką, która wyeliminuje omawiane niedogodności. W chwili obecnej nie jest jednak jasne, kiedy można spodziewać się jej wydania. Cześć użytkowników donosi, że tymczasowym rozwiązaniem może być skorzystanie z opcji "Zapytaj o nowe akcesoria" znajdującej się w sekcji Bezpieczeństwo. Niestety, nie jest ona widoczna u wszystkich.

Apple
źródło: macrumors

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!