Systemy operacyjne

Apple znów to zrobiło. Pomyłka zdradza najbliższe plany firmy?

przeczytasz w 1 min.

Na portalu z ofertami pracy w Apple pojawiły się ogłoszenia sugerujące, że firma rozwija nowy system operacyjny. To homeOS, który może zostać wykorzystany w urządzeniach internetu rzeczy.

homeOS w ogłoszeniu o pracę w Apple

Nie powinno dziwić, jak głośnym echem odbija się w świecie technologicznym każda pogłoska na temat możliwych nowości Apple - w końcu dla wielu jest to firma, która wyznacza trendy w branży.

Ciągle przecież większość z nas ma nadzieję, że zeszłoroczne poszukiwania przez Apple osób posługujących się językiem polskim do pracy nad Siri w końcu mogą zaowocować możliwością porozmawiania z iPhonem w naszym ojczystym języku.

Apple HomePod mini - smart home

Kolejną plotką, która poruszyła na nowo fanów marki jest możliwe wprowadzenie systemu operacyjnego homeOS. Biorąc pod uwagę mocny nacisk na urządzenia inteligentnego domu - plotka z dużym prawdopodobieństwem może okazać się prawdziwa.

Odniesienie do niego pojawiło się na oficjalnej stronie z ofertami pracy w Apple. Raczej nie był to przypadkowy błąd, gdyż określenie pojawiło się kilkakrotnie, a ostatecznie zostało zmienione na “HomePod” oraz “tvOS”.

Każde z ogłoszeń dotyczy pracy nad Apple Music i wymaga współpracy z inżynierami pracującymi nad systemami iOS, watchOS, tvOS i homeOS.

Czy homeOS ma sens i może pojawić się podczas WWDC 2021?

Wprowadzenie nowego systemu obsługującego urządzenia internetu rzeczy firmy Apple wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem. Do tej pory głośnik będący centrum inteligentnego domu - HomePod pracuje pod kontrolą tvOS w nieco zmienionej formie - można zatem się domyślać, że rozwój tej grupy urządzeń wymusi wprowadzenie nowego oprogramowania.

Jeśli homeOS ma zostać zaprezentowany - najprawdopodobniej nastąpi to już podczas najbliższego wydarzenia dla programistów WWDC 2021 (7 - 11 czerwca).

Jakie Waszym zdaniem aplikacje mogłyby się pojawić na homeOS? Mogą być całkiem abstrakcyjne. Napiszcie w komentarzach.

Źródło: 9to5Mac

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Silver
    2
    Nazwa sugeruje raczej do podsystemu np dla TV. Swoją telewizję coś ala Netflix mają, sklep z aplikacjami również stąd mnie wcale nie zdziwiłby ten krok. Szczególnie, że segment telewizorów czy sprzętu multimedialnego nie jest ciasny i Chińscy gracze w postaci TCL czy Hisense to dobrze udowadniają.