Laptopy

Nowe laptopy i komputery Apple z kartami graficznymi AMD Polaris?

przeczytasz w 1 min.

W sieci pojawiły się nieoficjalne informacje, jakoby AMD znowu wygrało przetarg na dostawę układów graficznych do komputerów Apple'a.

Apple MacBook

Do tej pory laptopy Apple MacBook korzystały z układów graficznych różnych producentów, ale w obecnych modelach na dostawy załapało się AMD. Według najnowszych, nieoficjalnych doniesień serwisu Fudzilla, nadchodząca generacja laptopów Apple'a również ma korzystać z układów graficznych AMD – tym razem jednak z nowej generacji Polaris.

Jak wskazują redaktorzy zachodniego serwisu, Apple zdecydował się zastosować w swoich laptopach kartę graficzną bazującą na rdzeniu Polaris 11 – głównym atutem przemawiającym właśnie za tą konstrukcją podobno była niewielka grubość samego układu i energooszczędność, co przełoży się na możliwość konstruowania jeszcze cieńszych i lżejszych laptopów. Jeszcze nie wiadomo do ilu modeli trafi nowa karta graficzna, ale można podejrzewać kilka konfiguracji.

To jednak nie koniec informacji z „pola walki” o kontrakty z Apple, bo nowe karty graficzne AMD z generacji Polaris podobno trafią również do komputerów iMac i stacji roboczych Mac Pro (nowe wersje kart FirePro).

Apple MacPro komputer
W nowej wersji stacji roboczej MacPro znowu znajdą się karty graficzne AMD FirePro?

Na potwierdzenie doniesień Fudzilli najprawdopodobniej będziemy musieli poczekać do przyszłego tygodnia, bo właśnie wtedy odbędzie się konferencja WWDC 2016 i to na niej mogą zostać zapowiedziane lub zaprezentowane nowe komputery i laptopy. Jeżeli informacje te rzeczywiście by się potwierdziły, oznaczałoby to umocnienie pozycji AMD na rynku układów graficznych i możliwość podreperowania budżetu, natomiast Nvidia po raz kolejny utraciłaby ważnego partnera biznesowego.

Źródło: Fudzilla, inf. własna

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Czy dobrze kojarzę że APU oparte na rdzeniach ZEN (2017) ma posiadać już własną pamięć VRAM HBM?
  • avatar
   qverious
   -1
   To zapowiada się świetna sprzedaż Polarisów. Są plotki że do 2017 włącznie mają wyjść jeszcze trzy "nowe" konsole i pewnie wszystkie będą oparte na grafikach AMD (procesorach pewnie też).
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    Ciekawe czy nadal w Macu Pro żeby skorzystać z drugiej karty graficznej trzeba będzie wgrywać Windowsa xD
    • avatar
     Eyesofthesouth
     -4
     apple to szlam